Neizprotamā Irāna 17

Komentāri (17)

edge_indran 02.01.2018. 13.49

Saprotamā Amerika (ASV) – atdarināšanas cienīgs paraugs, buķistu sajūsmas avots.
California’s cannabis market is expected to soar to $5.1 billion — and it’s going to be bigger than beer ( marihuāna bez alus – 100% kaifs)
California is set to begin sales of recreational marijuana on January 1.
The market is expected to hit $3.7 billion in 2018 alone, and that number will increase to over $5 billion in 2019.
Legal marijuana will be a tax windfall for the state.
http://www.businessinsider.com/california-legalizing-weed-on-january-1-market-size-revenue-2017-12

+1
-5
Atbildēt

0

Drosma 02.01.2018. 12.07

STARP CITU – medijos bija publicēta ziņa, ka VKKF ir piešķīris mūža stipendijas vairākiem izciliem kultūras darbiniekiem.

Es komentāros ierakstīju, ka būtu tikai godīgi, ka neviens no tme izcilniekiem nebūtu bijis čekas ziņotājs – visos portālos šo manu komentāru izdzēsa –

nu tādi čekistu pakalpiņi esam – ko mums tur par irāņiem šūmēties …

+3
-1
Atbildēt

0

Drosma 02.01.2018. 10.48

un vēl – Wolf Hall tiek atzīta par vienu no visu laiku labākajiem vēsturiskajiem romāniem.
Žēl, ka par šo romānu Latvijas kultūrtelpā nav ne pušplēsta vārda brīdī, kad Latvijas valsts “izmetusi” milzu naudu mūsu vēsturiskajiem romāniem , kuri nav spējuši pacelties augstāk par prastu nabagu un cietēju nabiņu rubināšanām un kliegšanām pret Debesīm. Mums nav ne akadēmiski pētījumi, ne daiļdarbi par mūsu varas gaiteņos notiekošo. Viena lieta, ka pie mums tiek kultivēta tikai šī mežģīņtamborētāju un ciešanas kulta uzturētāju literatūra. Otra lieta ,ka mūsu literātiem ar intelektu un ar zināšanām – maigi izsakoties ir pašvaki.

Skumji par to, protams.

+3
-2
Atbildēt

0

Drosma 02.01.2018. 10.44

Vēl- jau esmu rakstījusi par Hilarijas Mantel romānu WOLF HALL – tas ir par Tomasa Kromvela lomu angļu reformācijā.
Tagad var skatīties seriālu pēc šī romāna motīviem un es skatos , bet skatos no sajūsmas ģībdama.
Piemēram, pirmajā sērijā ir tāda epizode, kad pie Anglijas kardināla, kuram par assitentu tobrīd kalpo T.Kromvels, ierodas karaļa sūtņi un pieprasa kardinālam atkāpties no amata, atdot visas varas zīmes. Jo – kardināls nav spējis panākt, ka Romas pāvests atļauj Henrijam VIII šķirties no sievas, kura 20 gadu laulības laikā nav spējusi dzemdēt šim bērnu. Un lūk- šie sūtņi prasa kardinālam paiet malā. Uz ko T.Kromvels saka – nē mīļie draugi, tik vienkārši tomēr nenotiks, nekā nebūs. Kardinālu no amata var atbrīvot tikai ar kolēģijas un pēc tam parlamenta lēmumu un tiem arī tad tiek nodotas kardināla varas zīmēs. Karalis nedrīkst pārkāpt likumu. Un – kas notiek ? Protams, ka karaļa sūtņi atkāpjas, padodas, jo Anglija jau tajā tālajā laikā bija tiesiska valsts!!!!
Iedomājieties – mēs esam 21.gs. – un puse Latvijas iedzīvotāju ir kā tādi vergi, bet tiesiskums un taisnīgums ir pieejams vēl mazāk kā pusei Latvijas iedzīvotāju.

Lūk, tādas manas pārdomas

https://www.youtube.com/watch?v=5kT2lMkhldc

+2
-2
Atbildēt

1

  puika > Dusma 03.01.2018. 19.54

  Ja anglijas karalim tolaik nebija tik absolūtas varas, lai noteiktu cik garu bārdu nēsāt augstmaņiem, tad tas nenozīmē, ka valdīja viens likums viena taisnība visiem.

  +1
  0
  Atbildēt

  0

Drosma 02.01.2018. 10.25

Labrītīņ un Laimīgu Jauno gadu!
Pirmais, ko es secinu – atkal vainīga ir Krievija,atkal Putins visu diriģē un nosaka. Nu man atliek secināt, ka pasauli pārvalda Krievija.

Otrais, par ES nostāju. Nespēju aptvert visu informāciju, bet ES taču klusē par Serebreņicu – neesmu dzirdējusi, ka ES ierosinātu izskatīt ANO vai Nato lomu – bezatbildību Serebreņicas slaktiņā. ES klusēja , kad pret korupciju un sociālo netaisnību protestēa
dienvidkorejieši ,venecuēlieši, DĀR melnie utt. Vai ES ir aktīvi reaģējusi uz notikumiem Turcijā ? Kura taču ir NATO dalībvalsts un gaidīja, ka tūlīt tūlīt tiks apstiprināts valsts pieteikums dalībai ES.

Vēl – viss, ko autore raksta par tautas protestiem – pret korupciju, pret nabadzību, beztiesiskumu – tas viss pilnā mērā attiecas ne tikai uz Latviju, vai piemēram, Rumāniju, bet arī uz vecajām Eiropas demokrātijām -Vācija, Italija, Spānija.

+3
-2
Atbildēt

1

  La spada di Damocle > Dusma 02.01.2018. 10.51

  Tāāāds fake news sen nebija lasīts!
  Piemēram šis :
  Kad vien tur ir uzliesmojuši kari, tas noticis Irānas, nevis Rietumu vai Izraēlas vainas dēļ. Sīrija, Gazas sektors, Jemena, Libāna – politiskās un humanitārās krīzes tajās lielā mērā ir izraisījusi Irāna.
  —–
  Interesanti, ka autore Saūda Arābijas politikā nesaskata nekādas problēmas, bet Irāna viņai ir briesmonis. Tas ir jocīgi, jo SĀ vahabītu režīms ir krietni asiņaināks un totalitārāks, nekā Irānā. SĀ iesaistās tiešām visos konfliktos, bombardē Jemenas mierīgos iedzīvotājus, Jemenā ir humanitārā katastrofa – bads, bet to autore neredz. Problēma esot Irāna, kurā pat notiek prezidenta vēlēšanas. Toties Saūda Arābijā vispār nekad nekādas vēlēšanas nav bihušas.

  +1
  -5
  Atbildēt

  3

  La spada di Damocle > La spada di Damocle 02.01.2018. 10.59

  Kad sākās Sīrijas nemieri, Izraēla klusēja, it kā uz viņiem tas neattiecas, lai gan pilnīgi skaidrs, ka Izraēla ir ārkārtīgi ieinteresēta, kas notiek tiešā tās robežu tuvumā. Domāju, ka Sīrijas konfliktam Izraēla pielika roku. Izraisot karu ar Sīriju, Irānai būtu jāiet Asadam palīgā, jo viņiem ir militārs pakts. Bet atklāta kara ar kādu no ārvalstīm Sīrijai nav, it kā Obama gribēja uzbrukt Sīrijai, bet pārdomāja, līdz ar to Irānai iesaistīties karā nebija pamata. Irāna ir vienīgā lielvara reģionā, kas ir Izraēlas oponente. Izraēla sen sapņo sagraut Irānu. Tik vienkārš jautājums, kam šis viss ir izdevīgs?

  0
  -5
  Atbildēt

  1

  La spada di Damocle > La spada di Damocle 02.01.2018. 11.01

  Un Eiropā to zin, tāpēc ES neiesaistīsies nekādās provokācijās.

  0
  -5
  Atbildēt

  0

  Drosma > La spada di Damocle 02.01.2018. 11.15

  nū …. mēs visi zinām, ka Izraēlai ir kodolieroči , bet ….

  Ir tāda izraēļu pašu uzņemta filma Bašera valsis – ja šādu filmu būtu uzņēmuši kādi citi – tie tiktu pasldināti par antisemītiem un cilvēces ienaidniekiem

  Par to asiņainumu – nu domāju, ka tur visi vienādi – ka tad būt smalki jāsver, kuri vairāk galvas nocirtuši un pakāruši .

  Mani draugi vairākkārti ir ceļojuši pa Irānu un saka, ka tur ir fantastiski clvēki. Ka kādā Iranas mazpilsētā bezzobains onkulis esot teicis, ka zinot kur ir Latvija – esot redzējis filmu par Latviju un mūs apskaužot – cik zaļa un skaista esot Latvija.

  Draugi ciemojās ģimenē, kura nesen bija zaudējusi savu meitu aktīvisti par cilvēktiesībām. Vienā vakarā atnākuši vīri , pieprasījuši izdot meitu un pateikuši ka pēc trim dienām lai nāk pakaļ viņas līķim.

  Tā kā – varbūt, ka labi , ka Morgerīni klusē – pasaulē jau tā par daudz liekulības un tukšvārdības

  +2
  -2
  Atbildēt

  0

  La spada di Damocle > La spada di Damocle 02.01.2018. 14.08

  Irāna ir Krievijas sabiedrotā? Kaut kā nav nācies sastapties ar pierādījumiem.

  0
  -3
  Atbildēt

  1

  basta > La spada di Damocle 02.01.2018. 14.33

  Kādi vēl pierādījumi vajadzīgi, ja tie kopiski slepkavo Sīrijā un atbalsta teroristiskās organizācijas: Hamas un Hesbola, ja Krievija vienmēr uzliek veto visiem ANO balsojumiem par Irānu un rupji pārkāpa pret to uzliktās sankcijas? Irānas revolūcijas dalībnieku galvenais arguments ir pret Irānas vešanu uz bezdibeni un kurieni Putins ved krievu pasauli.

  +1
  -1
  Atbildēt

  1

  La spada di Damocle > basta 02.01.2018. 14.43

  Bet sankcijas par ko? Kāpēc pret Saūda Arābiju nav sankcijas?

  0
  -3
  Atbildēt

  1

  basta > La spada di Damocle 02.01.2018. 15.17

  Sankcijas par ko? Neviens krievu draudziņš, ne Irānas, ne Eiropas, ne Latvijas, nedrīkst maitāt mūsu brīnišķīgās planētas gaisu un ceru, ka jau vistuvākā laikā tā problēma būs atrisināta. Uzsāktā Irānas revolūcija kā ar sirpi pa olām arī mūsējām kremļjaģām, čekas kājslauķiem zagļiem un fekāliju stumdītājiem un es paļaujos uz ASV jauno administrāciju, kas neies Krievijas pavadā un sniegs tās dalībniekiem palīdzīgu roku, lai revolūcija tiktu novesta līdz galam.

  +1
  -1
  Atbildēt

  1

  La spada di Damocle > basta 02.01.2018. 17.25

  Krievija ir sens Irānas ienaidnieks.

  0
  -3
  Atbildēt

  1

  La spada di Damocle > La spada di Damocle 02.01.2018. 17.26

  Krievi Irānai atņēma Kaukāzu.

  0
  -3
  Atbildēt

  1

  La spada di Damocle > La spada di Damocle 02.01.2018. 17.28

  No Dienvidiem Irānu okupēja Lielbritānija, no ziemeļiem Krievija, izlaupīja un piespieda maksāt reparācijas.

  0
  -1
  Atbildēt

  0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar: