Ekstremālais laiks

25

Komentāri (25)

Lāsma Bunere 26.07.2010. 16.21

Derēja gan pieminēt to, ka jau kopš pagājušā gada rudens Ziemeļatlantijas oscilācija atrodas izteikti negatīvā fāzē, tādēļ visā Eiropā bija tik auksta un sniegota ziema un tagad ir tik karsta vasara. Ja nu tam ir kāds sakars ar Ziemeļatlantijas straumes apsīkšanu, tad nākotnē klimats varētu būt nevis mazliet siltāks, bet gan ziemās aukstāks un vasarās karstāks nekā bija līdz šim.

0
0
Atbildēt

0

aivarstraidass 25.07.2010. 19.28

>>> …Tas nozīmē, ka nākotnē daudzās pasaules vietās, arī Latvijas teritorijā, tiks piedzīvotas neparasti karstas vasaras vai aukstas ziemas, vai gluži pretēji – neparasti siltas ziemas, ekstremāli nokrišņi, sausuma periodi, vētras u.c. parādības.
=======
Teorijas līmenī jā – klimata parādībām ir nelineārs raksturs (un nedaudz izmainot vienu parametru – temperatūru) varētu stipri izmainīties citi parametri. Tomēr nav dzirdēti empīriski pētījumi, kuri pamatotu, ka ekstrēmas dabas parādības (teiksim, vētras vai ekstremāli nokrišņi) būtu pasaulē kļuvušas biežākas. Ja vien zinātnieki nav “klimatgeitas” blēži no University of East Anglia u.c., kuri savu ideoloģisko skatījumu pamato ar īpaši piemeklētiem faktiem (cherry-picking science), lai citi – nepareizie fakti netraucētu viņu “hokeja nūjas” grafikiem.

Pateicoties mēdijiem mēs arvien vairāk uzzinām par ekstremālām dabas parādībām – varbūt tādēļ mums šķiet, ka tādu kļuvis vairāk?

+5
-2
Atbildēt

1

    mixizzz > aivarstraidass 25.07.2010. 22.56

    Pirms ~5 gadiem tika izvirzīta teorija, ka globālajai gaisa temperatūrai pieaugot, veidojas lielāka izmēra cikloni un anticikloni. Augstāka temperatūra, rada lielāku t-ras starpību, bet tā rada lielākus ciklonus. Rezultātā to veidotie apstākļi (karstums un sausums vai aukstums un nokrišņi) ir ilgstošāki un postošāki. Nav gan dzirdēts, ka tā ir apstiprināta.

    0
    0
    Atbildēt

    0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam