Vētīs maksātnespējas lietas; “Iskander” izvieto Kaļiņingradā; saglabās pilsonību Slapiņa bērniem

Izvērtēs

Pirmdien Tieslietu padome vienbalsīgi nolēma izveidot divas darba grupas, lai izvērtētu maksātnespējas lietu izskatīšanu un sadali laikā no 2008. līdz 2014. gadam. Viena darba grupa apkopos un analizēs lietas, kurās apmierināts AT iesniegtais protests. Otrai uzdots veikt pārbaudi par tiesnešu specializāciju un lietu sadali maksātnespējas jomā. Rezultātus padome cer sagaidīt divu mēnešu laikā. Tieslietu padome jautājumam pievērsās pēc žurnāla Ir pētījuma par aizdomīgu maksātnespējas lietu sadali un izskatīšanu tiesās.

Raķetes pierobežā

Krievija pirmdien Kaļiņingradas apgabalā uz pastāvīgu palikšanu izvietoja ballistiskās raķetes Iskander, kas spēj nest kodollādiņus. Lietuva bažīga, ka tās rada apdraudējumu ne tikai Lietuvai, bet pusei Eiropas valstu. Ballistisko raķešu sistēma Iskander Krievijas armijas bruņojumā ir kopš 2006. gada. Tā paredzēta stratēģiski svarīgu objektu iznīcināšanai, darbības rādiuss ir no 50 līdz 500 km.

Par pilsonību

Valdības koalīcija pirmdien vienprātīgi vienojās saglabāt Latvijas pilsonību 1991. gada barikāžu laikā nogalinātā kinooperatora Andra Slapiņa meitai un dēlam. Abiem ir arī Krievijas pilsonība, un 2015. gadā valdība noraidīja viņu lūgumu saglabāt dubultpilsonību. Iespējams, valdība par šo jautājumu lems jau otrdien.

Vēl

Pirmdien Starptautiskā Olimpiskā komiteja paziņoja, ka 15 no 28 Sporta Arbitrāžas tiesas attaisnotajiem dopinga skandālā iesaistītajiem Krievijas sportistiem tomēr nevarēs piedalīties Phjončhanas olimpiskajās spēlēs.

Pagājušajā gadā rūpniecības produkcijas apjoms Latvijā pieauga par 8,5%, salīdzinot ar 2016. gadu.

2015. gada novembrī Parīzes teroraktus sarīkojušo džihādistu Salahu Abdeslamu paaugstinātas drošības apstākļos pirmdien sāka tiesāt Beļģijā.

Pirmdien bijusī politiķe Solvita Āboltiņa sāka darbu Ārlietu ministrijas Eiropas departamenta direktores amatā.

Rīgas rajona tiesa sāka pārbaudi par portālā Irir.lv publicēto informāciju, ka tiesnesis Raimonds Buls darba laikā studē koledžā māszinības un atrodas ārpus tiesas.

Lauku atbalsta dienests konstatēja, ka četras Latgales zemnieku saimniecības nepamatoti saņēma plūdu kompensācijas. Tām valstij jāatdod gandrīz 40 tūkstoši eiro.

Par spēļu automātu regulāru aplaupīšanu ar īpašu programmatūru policija aizturēja vairākas personas, tai skaitā divas Valsts policijas amatpersonas, arī Krievijas un Ukrainas pilsoņus. 

Šodien

Valdības sēdē uzklausīs informāciju par Latvijas pievienošanos Eiropas Kodolpētījumu organizācijai

Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesa skatīs Bērnu slimnīcas kukuļošanas krimināllietu (LETA).

Būs zināms Administratīvās rajona tiesas lēmums, vai atjaunos lielveikala Depobūvniecībai Jelgavā izsniegto būvatļauju (LETA).

Viedokļi

Marija Golubeva, kustības Par! valdes locekle. Stambulas konvencija: vai ir iebildumi pēc būtības?

Zinta Jansons, zvērinātu advokātu biroja Ellex Kļaviņš partnere. Par sociālo atbildību, kas nav tikai “buzzword”.

Paplašini apvārsni

Par ko uz filmu producentu Vainsteinu un režisoru Tarantīno dusmojas aktrise Uma Tūrmane?

Ilgas dzīves priekšnosacījumi

Kas ietekmē to, cik ilgi dzīvo cilvēks? Ne tikai veselīga vide un laba medicīna, bet arī savstarpējās attiecības.

3 laika prognozes Rīgai:

Vārda dienas svin:

Dārta, Dace, Dora

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu