Vairākums par Magņitska sarakstu; Ziemeļkoreja parāda raķetes; par tiesnesi lems ētikas komisija

Atbalsta sarakstu

Saeima ceturtdien pēc debatēm atbalstīja sankciju noteikšanu tā saucamajā “Magņitska sarakstā” iekļautajiem 49 Krievijas pilsoņiem, kurus apsūdz korupcijā, smagos cilvēktiesību pārkāpumos. Valdībai būs jālemj par aizliegumu viņiem iebraukt Latvijā. Par sankcijām balsoja 60 deputāti. Nebalsoja vai atturējās Saskaņas frakcija, kā arī bez frakcijām palikušie Sudraba, Šimfa un Miloslavskis. Balsojumā atturējās ZZS pārstāvis Kalnozols.

Izrāda spēku

Dienu pirms ziemas olimpisko spēļu atklāšanas Phjončhanā Ziemeļkoreja ceturtdien sarīkoja vērienīgu militāro parādi. Tajā pirmo reizi izrādīja Ziemeļkorejas starpkontinentālās ballistiskās raķetes. Tomēr Dienvidkorejas prezidents olimpisko spēļu laikā nolēmis tikties ar Ziemeļkorejas līdera Kima Čenuna māsu un citām augstām amatpersonām.

Uz ētikas komisiju

Skandalozā tiesneša Bula māszinību studijas darba laikā nav traucējušas tiesnesis saglabāt “augstus izskatīto lietu rādītājus”. Rīgas rajona tiesas priekšsēdētāja disciplinārlietu pret viņu nerosinās, bet lūgs rīcību izvērtēt Tiesnešu ētikas komisijai. Par šādu lēmumu ceturtdien paziņoja tiesas priekšsēdētāja Inese Siliņeviča.

Vēl

Par spīti krievu skolu atbalstītāju protestiem Saeima ceturtdien sāka izskatīt grozījumus Izglītības un Vispārējās izglītības likumos. Tie paredz no 2019. gada 1. septembra mazākumtautību vispārējās izglītības iestādēm pāriet uz mācībām tikai latviešu valodā.

Svinīgā ceremonijā Phjončhanas olimpisko spēļu ciematā ceturtdien pacēla Latvijas valsts karogu. Panākumus sportistiem vēlēja prezidents Vējonis.

KNAB ceturtdien atzina, ka priekšvēlēšanu aģitācijas ierobežojumi internetā nav pietiekami un neatbilst mūsdienu interneta attīstības tendencēm.

Igaunijas Ārējās izlūkošanas dienests ceturtdien ikgadējā ziņojumā paziņoja, ka Krievija turpinās militāri biedēt trīs Baltijas valstis un centīsies aptraipīt simtgades pasākumus un mazināt to nozīmi.

Portālā Manabalss.lv savākti 10 000 parakstu par līdzšinējā skolas gaitu sākuma vecuma – no septiņiem gadiem – saglabāšanu.

Liepājā trešdien ar pneimatisko ieroci kāds cilvēks sašāva sabiedriskā mikroautobusa šoferi un aizbēga.

Šodien

Dienvidkorejas pilsētā Phjončhanā atklās Ziemas olimpiskās spēles.

Valdības vadītājs Kučinskis informēs par valdības divu gadu darbā paveikto.

Latvijas Universitātes 76. starptautiskās zinātniskās konferences atklāšanā  ar referātu uzstāsies EK priekšsēdētāja vietnieks Valdis Dombrovskis.

Viedokļi

Lolita Čigāne, Saeimas deputāte, Par!. Kad Magņitskis ir latvietis.

Kristaps Klauss, Latvijas Kokrūpniecības federācijas izpilddirektors, Uldis Biķis, Latvijas Finieris padomes priekšsēdētājs. Visa dzīve 280 zīmēs.

Kultūra

Sestdien Liepājas teātrī būs pirmizrāde režisora Regnāra Vaivara iestudētajai izrādei Zilā istaba.

No sestdienas dažādās Latvijas koncertzālēs skanēs ģitārista Kaspara Zemīša koncerts Vētra klusumā. Sestdien būs koncerts Latgales vēstniecībā Gors.

Svētdien Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā notiks Meteņa svinības.

Līdz 17. martam galerijā Daugava var aplūkot gleznotājas Līgas Purmales darbu izstādi Kas dārzā?

Paplašini apvārsni

Kā amerikāņi saglabājuši Šekspīra laika angļu valodu.

Tās nav bites

Migrējošu strazdu pūļi Apvienotās Karalistes austrumos veido fascinējošas kombinācijas.

3 laika prognozes Rīgai:

meteoprog: -9 — -2, neliels mākoņainums un skaidrs laiks, bez nokrišņiem, A—DA, A—ZA vējš 1—3 m/s;

accuweather-4 C, mākoņains laiks, bez nokrišņiem, A—DA, A—ZA vējš 1—3 m/s;

yr-9 — -4 C, neliels mākoņainums, lēns A—DA, A—ZA vējš 1—3 m/s.

Vārda dienas svin:

Simona, Apolonija

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu