Tiesa lemj par labu mediķiem; Latvijas hokejisti uzvar dāņus; Putins atklāj tiltu uz Krimu

Taisnīga tiesa

Satversmes tiesa (ST) otrdien nolēma, ka Ārstniecības likumā noteiktā mediķu pagarinātā normālā darba laika atalgojums neatbilst Satversmē noteiktajam vienlīdzības principam. Tiesa lēma, ka no nākamā gada 1. janvāra, tāpat kā visiem strādājošajiem, mediķiem par virsstundu darbu pienākas dubulta samaksa. Līdz šim likumdevējs mediķiem par pagarināto normālo darba laiku bija noteicis zemāku likmi nekā samaksai par virsstundu darbu Darba likuma izpratnē. Lietu ierosināja pēc tiesībsarga pieteikuma.

Iekļūst ceturtdaļfinālā

Latvijas hokeja izlase otrdien ar rezultātu 1:0 uzvarēja Dānijas izlasi un nodrošināja vietu Pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā. Tur Latvijas hokejisti spēlēs pirmo reizi kopš 2009. gada. Vienīgos vārtus šajā mačā Latvijas izlases labā guva Andris Džeriņš.

Okupantu tilts

Otrdien Krievijas prezidents Putins atklāja 19 km garo Kerčas tiltu, kas savienos Krieviju ar tās okupēto Ukrainas daļu — Krimu. Ukrainas premjerministrs Groismans paziņoja, ka tilta uzbūvēšana pārkāpj starptautisko tiesību normas. ES Kerčas tilta atklāšanu nosauca par jaunu uzbrukumu Ukrainas teritoriālajai nedalāmībai.

Vēl

Valsts policija otrdien veica kratīšanu Rīgas Centrāltirgū saistībā ar Āgenskalna tirgus novešanu līdz avārijas stāvoklim. Patlaban aizturēto nav.

Otrdien starptautiskajā Kannu kinofestivālā izrādīja režisora Rolanda Kalniņa filmu Četri balti krekli (1967). Latvijā 20 gadus aizliegtās filmas pirmizrādē Kannās klāt bija pats režisors un arī filmas operators Miks Zvirbulis.

Kultūras ministrija otrdien Nacionālā teātra vadību uzticēja aktierim un režisoram Jānim Vimbam, kurš valdes locekļa pienākumus pārņems no Ojāra Rubeņa un amatā stāsies 27. jūnijā.

Ar piespiedu darbu sodīta Valsts policijas darbiniece, kura bija apsūdzēta par bezdarbību pērn pazudušā un vēlāk bojā gājušā piecus gadus vecā Ivana Berladina meklēšanas laikā.

Pirmdien palestīniešu protestos Gazas joslā pie Izraēlas robežas gāja bojā 59 cilvēki, bet ievainoti gandrīz 3000. Otrdien ANO cilvēktiesību komisāra pārstāvis kritizēja Izraēlas rīcību, jo lielāko daļu nogalinājuši Izraēlas armijas snaiperi.

Baltijā un ziemeļvalstīs

Otrdien publicētajā ziņojumā teikts, ka ieceres izbūvēt dzelzceļa tuneli starp Tallinu Igaunijā un Helsinkiem Somijā veiksme būs atkarīga no privātajām investīcijām un tas radīs plašu pozitīvu iespaidu uz abu valstu ekonomiku.

Piektdien Lietuvā notiks pedagogu brīdinājuma streiks, prasot paaugstināt algas un samazināt bērnu skaitu klasēs un bērnudārzu grupās.

Somi vēlas kļūt par celmlaužiem mākslīgā intelekta jomā, tāpēc Helsinku Universitāte kopā ar privātuzņēmumu piedāvās apgūt bezmaksas kursu tiešsaistē par mākslīgo intelektu. Jau pieteikušies 24 000 interesentu.

Dānijas dzelzceļa operators DSB svētdien piedzīvoja kiberuzbrukumu, kas neļāva iegādāties vilcienu biļetes internetā un arī biļešu iegādes vietās.

Šonedēļ Norvēģijā pazīstamais naftas produktu zīmols Statoil iegūs jaunu nosaukumu — Equinor.

Šodien

Rīgas Ekonomikas augstskolā notiks konference Ēnu ekonomika Latvijā.

Prezidents Vējonis tiksies ar LTV skolēnu erudīcijas spēles Gudrs, vēl gudrāks finālistiem.

Vienotības Saeimas frakcijas deputāti tiksies ar veselības ministri Čakšu (ZZS) par obligātās veselības apdrošināšanas ieviešanu un e-veselības ieviešanas gaitu.

Viedokļi

Ieva Siliņa, Latvijas Jauno zinātnieku apvienības valdes priekšsēdētāja. Latvija: incestuālo augstskolu zeme.

Jānis Bergs, uzņēmējs. Par nenotikušo apciemojumu.

Paplašini apvārsni

Kas ir dabīgs vīns un par ko strīdas vīndari pasaulē?

Joki simtgades zīmē

Par ko simtgades gadā iesmej komiķis Jānis Skutelis?

3 laika prognozes Rīgai:

meteoprog  10—23 C, pārsvarā skaidrs laiks, bez nokrišņiem, D—DA vējš 2—4 m/s;

accuweather 24 C, pārsvarā saulains laiks, D—DA vējš 2—4 m/s;

yr  13—23 C, saule mīsies ar mākoņiem, D—DA vējš 2—4 m/s.

Vārda dienas svin:

Edvīns, Edijs

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu