Telavivas vietā Jeruzaleme; Putins piesakās uz vēlēšanām; Lietuva labos kļūdu

Izaicinoša politikas maiņa

Prezidents Tramps trešdien paziņoja, ka ASV atzīst Jeruzalemi par Izraēlas galvaspilsētu Telavivas vietā. Tādējādi viņš atteicās no desmitiem gadu ilgās piesardzīgās Vašingtonas politikas, kuras mērķis bija neizraisīt vardarbības uzliesmojumu Tuvajos Austrumos. Šis paziņojums Gazas joslā jau raisīja nemierus, islāmistu grupējums Hamas piedraudēja ar intifadu.

Kandidēs

Krievijas prezidents Putins trešdien paziņoja par nodomu kandidēt 2018. gadā gaidāmajās Krievijas prezidenta vēlēšanās. Otra kandidāte uz prezidenta amatu Ksenija Sobčaka teica, ka šis paziņojums Ņižņijnovgorodas autorūpnīcā nebija pārsteigums.

Atjaunos

Lietuvas valdība trešdien nolēma atjaunot nojaukto Mažeiķu-Reņģes dzelzceļa posmu. Tā uzdeva valsts dzelzceļa uzņēmumam Lietuvos geležinkeliai pārsūdzēt Eiropas Komisijas noteikto gandrīz 28 miljonu eiro sodu par posma nojaukšanu, kas ierobežoja konkurenci.

Vēl

Somijā trešdien bija brīvdiena, jo visā valstī un arī ārpus tās atzīmēja Somijas simtgadi.

Prezidents Vējonis trešdien izsludināja 2018. gada valsts budžeta likumu.

Trešdien Čehijas prezidents aicināja sastādīt valdību vēlēšanās visvairāk balsu ieguvušās populistu partijas Neapmierināto pilsoņu akcija līderi miljardieri Andreju Babišu.

EK publiskoja nodokļu paradīzes “melno sarakstu” ar 17 Āzijas, Āfrikas, Centrālamerikas un Okeānijas valstīm. Ietekmīgas NVO šim sarakstam grib pievienot arī četras ES dalībvalstis – Maltu, Luksemburgu, Nīderlandi un Īriju.

Ungārijas prokuratūra apsūdzības spiegošanā Krievijas labā izvirzīja EP deputātam Bēlam Kovāčam, kurš pārstāv galēji labējo partiju Jobbik.

Trešdien pēc nolaišanās Maskavā Šeremetjevas lidostā no skrejceļa noslīdēja airBaltic lidmašīna, kurā atradās satiksmes ministrs Augulis. Neviens negadījumā nav cietis.

Jelgavas tiesa trešdien Latvijas Lauksaimniecības universitātes zinātņu prorektoram Arnim Mugurēvičam par sievietes notriekšanu uz gājēju pārejas piesprieda divu gadu cietumsodu. Sieviete pēc negadījuma mira.

 

Šodien

Saeimas sēdē atbildēs uz deputātu pieprasījumu par LPSR VDK zinātniskās izpētes komisijas darbības rezultātiem un balsos par NBS dalības pagarināšanu operācijā Irākā.

Godinās konkursa Eksporta un inovācijas balva 2017 laureātus.

Ventspils tiesa paziņos spriedumu Delnas prasībā pret Lembergu par nepatiesu, godu un cieņu aizskarošu ziņu atsaukšanu un atvainošanos (LETA).

 

Viedokļi

Lauris Liepa, Rīgas Laiks. Par taisnību tautām.

Dace Augustiņa, sociālā darbiniece. Bērnu “audzēšana” nav tas pats, kas audzināšana.

 

Paplašini apvārsni

Kopš 2001. gada, kad Portugāle dekriminalizēja visa veida narkotikas, valstī krasi samazinājās narkotiku pārdozēšana un pastrādātie kriminālnoziegumi, HIV un vīrushepatīta slimnieku. Kā Portugālei tas izdevās?

Šonedēļ žurnālā Ir

Kāpēc tieslietu ministrs un AT priekšsēdētājs klusē par maksātnespējas shēmām?

10 cm ūdens pagrabā, deformējušās sijas virs galvenās ieejas. Kas vainojams Āgenskalna tirgus degradēšanā?

Skots Koens ļāva sev uz krūtīm piestiprināt ierīci, kas vibrē, pagriežoties uz ziemeļiem. Vai nākotnē cilvēki kļūs par kiborgiem?

Talantīgs despots un darbaholiķis — kas īsti ir šāgada Spēlmaņu nakts laureāts režisors Sergejs Zemļanskis.

 

Viens no astoņiem pasaules brīnumiem

Galvu reibinošs skats uz Karakoruma augstkalnes ceļu starp Pakistānu un Ķīnu.

3 laika prognozes Rīgai:

meteoprog -1—5, apmācies, nelieli nokrišņi, D—DA, DR vējš 3—5 m/s;

accuweather 5 C, pārsvarā mākoņains, neliels lietus, D—DA, DR vējš 3—5 m/s;

yr -1—5 C, mākoņains, brīžiem slapjš sniegs un lietus, D—DA, DR vējš 3—5 m/s.

 

Vārda dienas svin:

Antonija, Anta, Dzirkstīte

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu