Samazina atbalstu “Latvenergo” TEC; atceras Zolitūdes traģēdijas upurus; Mugabe demisionē

Mazāk maksāsim

Valdība otrdien nolēma par 75% samazināt atbalstu AS Latvenergo termoelektrocentrālēm (TEC). Tas ļaus no 2018.gada janvāra samazināt vidējās elektroenerģijas obligātā iepirkuma (OIK) izmaksas patērētājiem un tās nozīmīgi pazemināt energoietilpīgiem rūpniecības uzņēmumiem. Patlaban OIK izmaksas ir augstākās Baltijā un ceturtās augstākās ES.

Piemiņai

Četrus gadus pēc traģēdijas Maxima lielveikalā Zolitūdē, kur jumta nogruvumā gāja bojā 54 cilvēki, otrdien upurus pieminēja prezidents Vējonis, Rīgas domes un policijas vadība. Zolitūdē skanēja sēru mūzika, dega sveces un pie pagaidu pieminekļa iedzīvotāji nolika ziedus. VUGD darbinieki savus bojāgājušos biedrus godināja ar sirēnām.

Atkāpies

Pēc 37 gadu ilgas valdīšanas Zimbabves prezidents Roberts Mugabe (93) otrdien nosūtīja vēstuli parlamentam ar paziņojumu par atkāpšanos no amata. Deputāti uz to reaģēja ar skaļām ovācijām. Sagaidāms, ka tuvāko divu dienu laikā par jauno valsts prezidentu kļūs Mugabes atlaistais viceprezidents Emersons Mnangagva. Viņa atlaišana izraisīja politisko krīzi valstī.

Vēl

Krievijas prezidents Putins otrdien Sočos tikās ar Sīrijas valsts galvu al Asadu. Abi secināja, ka militārā operācija Sīrijā tuvojas beigām un ir laiks sākt politisko procesu.

Krievija otrdien noliedza radioaktīvu vielu noplūdi Dienvidurālu ķīmiskajā rūpnīcā Majak, lai gan daļā valsts konstatēja radioaktīvu piesārņojumu ar rutēnija izotopu 106 (Ru-106).

VID Finanšu policijas pārvalde pārtrauca cukura un eļļas tirgotāju noziedzīga grupējuma darbību, kas valsts budžetam nodarījis 7 miljonu eiro lielus zaudējumus.

Pirmdien vienāda balsojuma dēļ ar izlozi izšķīra divu ES institūciju nākotnes atrašanos – Eiropas Zāļu aģentūra turpmāk būs Amsterdamā, Eiropas Banku iestāde – Parīzē.

No 2018. gada 1. janvāra uz rekonstrukcijas laiku slēgs Āgenskalna tirgu. Nomnieks Rīgas domei tirgu atdevis kritiskā stāvoklī.

Dažu stundu laikā otrdien Ziedot.lv vietnē savāca nepieciešamo summu LTV raidījumu vadītāja un mūziķa Valtera Frīdenberga ārstēšanai ārzemju klīnikā.

 

Baltijā un ziemeļvalstīs

Igaunijas skolēnu rezultāti jaunākajā OECD Starptautiskajā skolēnu novērtēšanas programmā (PISA) ir 6. vietā pasaulē. Pasaules pirmajā desmitniekā no Eiropas vēl iekļuvuši somu skolēni.

Lietuvā policisti kādā auto atrada 100 kg hašiša ar “melnā tirgus” vērtību ap miljonu eiro.

Sestdien atklāja Helsinku metro tīkla rietumu pagarinājumu līdz Somijas otrai lielākajai pilsētai Espo. To sāka būvēt 2009.gadā.

Dānijas arheologi atraduši labi saglabājušās zemnieku ciema atliekas no vēlo viduslaiku perioda, kuras aprakstītas karaļa Kanuta IV vēstulē.

Norvēģijas tabakas uzņēmuma mantiniece Katarina G. Andresena, kura pēc žurnāla Forbes vērtējuma tiek uzskatīta par otro jaunāko miljonāri pasaulē, par braukšanu alkohola reibumā saņēma attiecīgi lielu sodu – 23 tūkstošus sterliņu mārciņu.

 

Šodien

Notiks Saeimas ārkārtas sēde, kurā izskatīs 2018. gada valsts budžeta likumprojektu.

Latvijas Zinātņu akadēmijā pasniegs Cicerona balvas.

Iepazīstinās ar Latvijas Olimpiskās komandas Phjončhana 2018 tērpiem (LETA).

 

Viedokļi

Dainis Īvāns. Strēlnieku zvaigznes Latvijas krāsās.

Māris Graudiņš, partijas Progresīvie valdes priekšsēdētājs. Vai Latvijas partijām ir “idejiskais piedāvājums”?

 

Paplašini apvārsni

Arī par tevi ir “ēnu profils”. Tā Facebook izskaitļo, kurus cilvēkus esi saticis, pat ja neesi viņu FB “draugs”.  

Neticami!

3 laika prognozes Rīgai:

meteoprog -1—2, mainīgs mākoņu daudzums, dienā bez nokrišņiem, D—DA vējš 2—3 m/s;

accuweather -3 C, pārsvarā mākoņains, brīžiem snigs, D—DA vējš 2—4  m/s;

yr 0— -2 C, mākoņains laiks, D—DA vējš 2—4 m/s.

 

Vārda dienas svin:

Aldis, Alfons, Aldris

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu