Rosina ierobežot FKTK pilnvaru termiņu; apsūdz par bezdarbību; Kims tiekas ar dienvidkorejiešiem

Atbalsta pārmaiņas

Valdības koalīcija pirmdien atbalstīja ideju noteikt pilnvaru termiņu ierobežojumus FKTK padomes locekļiem. Tagad FKTK vadītāju un vietnieku amatā uz sešiem gadiem ieceļ Saeima pēc Latvijas Bankas prezidenta un finanšu ministra kopīga priekšlikuma.

Būs jāatbild

Iekšējās drošības dienests lūdza apsūdzēt kādu policisti bezdarbībā, jo tā radīja smagas sekas. Pazudušais piecus gadus vecais Ivans Berladins pēc vairāk nekā nedēļu ilgas meklēšanas pērnvasar tika atrasts miris meža brikšņos Grobiņas novadā. Policijas darbiniece nenodeva atbildīgajiem kolēģiem informāciju par bērna iespējamo atrašanos Dubeņos. Policisti atlaida no darba.

Pirmā tikšanās

Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns pirmdien Phenjanā pirmoreiz kopš nākšanas pie varas tikās ar augsta ranga Dienvidkorejas amatpersonām, kas bija ieradušās sagatavot augsni potenciālajām miera sarunām ar ASV līdzdalību. Pēc atgriešanās Seulā delegācija ziņos ASV par sarunu rezultātiem.

Vēl

Itālijā svētdien notikušajās parlamenta vēlēšanās vislielāko atbalstu saņēma labējie un kreisie populisti. Jaunas valdības aprises vēl nav skaidras.

ABLV Bank pirmdien FKTK iesniedza bankas projektu par pašlikvidāciju. Tas paredz apmierināt visas kreditoru prasības.

Skolas gaitu sākšana 6 vai 7 gadu vecumā nākotnē būs vecāku izvēle, pirmdien solīja izglītības un zinātnes ministrs Šadurskis (V).

Ekonomikas ministrija pirmdien atcēla skandalozā uzņēmēja Māra Martinsona ģimenei daļēji piederošajai koģenerācijas elektrostacijai SIA Rīgas enerģija atļauju pārdot elektroenerģiju obligātā iepirkuma ietvaros.

Svētdien ASV Kinoakadēmija par labāko filmu atzina režisora Giljermo del Toro fantastikas lenti The Shape of Water (Ūdens forma), kas kopumā ieguva četrus Oskarus.

Valsts par 34,36% Latvijas dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas sistēmas operatora Conexus Baltic Grid akcijām samaksāja 57,394 miljonus eiro.

Par spiegošanu Krievijas specdienestu labā aizdomās tika turēts kāds Latvijas pilsonis, un Drošības policija 26. februārī prokuratūrai šo krimināllietu nodeva kriminālvajāšanas sākšanai.

Šodien

Valdības sēdē skatīs pasažieru komercpārvadājumu ar taksometru un vieglo automobili vadītāja reģistrācijas noteikumus.

Nacionālajā operā un baletā notiks Lielās mūzikas balvas 2017 svinīgā ceremonija.

Dziesmusvētku rīkotāji un SIA Biļešu paradīze sniegs skaidrojumu par pakalpojuma izpildi un trūkumiem biļešu tirdzniecībā (LETA).

Viedokļi

Pauls Bankovskis, rakstnieks. Par cietumiem un ērtumiem. No dienasgrāmatām.

Vjačeslavs Dombrovskis, domnīca Certus. Atņemšanas ekonomika.

Paplašini apvārsni

Kura bija tā diena, kad raudāja Putins.

Šosejas melnais punkts

Cik ātri var avarēt, ja neievēro ātruma ierobežojumus un steidzas.

3 laika prognozes Rīgai:

Vārda dienas svin:

Vents, Centis, Gotfrīds

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu