Rimšēvičs pats neatkāpsies; Judins ierosinās atklāt oligarhu lietu; bombardēšana Sīrijā turpinās

Neatkāpsies

Aizdomās par kukuļa izspiešanu un saņemšanu turētais Latvijas Bankas prezidents Rimšēvičs otrdien paziņoja, ka no augstā amata neatkāpsies. KNAB viņam piemēroja ar brīvības atņemšanu nesaistītus drošības līdzekļus – drošības naudu, viņam aizliegts ieņemt Latvijas Bankas prezidenta amatu, ir liegums tuvoties noteiktām personām un izbraukt no valsts. Rimšēvičs arī paziņoja, ka janvārī saņēmis nāves draudus. Taču tiesībsargājošām iestādēm par to nebija iesnieguma.

Rosina publiskot

Saeimas deputāts Andrejs Judins (Par) sagatavojis divus likumprojektus par oligarhu lietas materiālu publiskošanu. Viens no tiem paredz Rīdzenes sarunu publiskošanu, otrais ir grozījumi Kriminālprocesa likumā, kas ietver vispārējo regulējumu par žurnālistu tiesībām iepazīties ar izbeigto krimināllietu materiāliem.

Slaktiņš nebeidzas

Sīrijas armija pirmdien bombardēja nemiernieku kontrolēto Austrumgutas apvidu. Pēdējo 36 stundu laikā apgabalā nogalināti vai ievainoti vairāk nekā 700 cilvēki. Sīrijas valdībai lojālie spēki otrdien iegāja kurdu anklāvā Afrīnā. Tas bija iemesls Turcijai sākt operāciju Olīvas zars, lai izjauktu Sīrijas valdības vienošanos ar kurdiem par valdībai lojālo formējumu izvietošanu reģionā.

Vēl

100 000 eiro drošības naudu par LB vadītāju Rimšēviču iemaksājis ar būvniecību saistītais uzņēmējs Andris Kreislers.

Aizsardzības ministrija saistībā ar notikumiem Latvijas banku sektorā un apsūdzībām Rimšēvičam otrdien paziņoja, ka tiek īstenota no ārienes organizēta plaša mēroga informācijas operācija pret valsti.

Krievijas Ārlietu ministrija otrdien oficiāli apstiprināja “vairāku desmitu” Krievijas pilsoņu nāvi vai ievainošanu 7. februārī Sīrijas provincē Deir al Zūrā notikušajā ASV gaisa spēku uzlidojumā, taču noliedza jebkādu atbildību par viņu darbībām.

Ukrainas prezidents Porošenko otrdien parakstīja likumu par Donbasa deokupāciju, ar kuru Krievija ir atzīta par valsti agresoru.

Valdība otrdien apstiprināja 237 profesijas un specialitātes, kurās patlaban ir būtisks darbaspēka trūkums un varētu piesaistīt ārvalstu speciālistus. 

Pillar grupa paziņoja, ka Skanstes apkaimes New Hanza projektā pagaidām nesāks jaunu projektu īstenošanu. Pillar grupa ir grūtībās nonākušās ABLV Bankmeitasuzņēmums.

Baltijā un ziemeļvalstīs

Igaunijā sākās valsts neatkarības pasludināšanas simtgades svinību nedēļa. Otrdien Krievijas prezidents Putins sūtīja sveicienus Igaunijas neatkarības dienā prezidentei Kaljulaidei.

Lietuva atbalstīs Poliju strīdā ar Eiropas Komisiju par Polijas tiesu reformu, svētdien teica prezidente Grībauskaite pēc tikšanās ar Polijas prezidentu Dudu.

Kādas Turku ģimnāzijas rekonstrukcijā zem grīdas seguma atklājās 14. gadsimta pilsētas drupas, kas Somijā jau ieguvušas apzīmējumu “mūsu Pompeji”.

Zviedrijā Augstākajai tiesai būs jāizskata strīds starp valsti un sāmu kopienu, kas cīnās par zvejniecības un medību tiesībām savā teritorijā.

Otrdien pēdējā gaitā tika izvadīts Dānijas karalienes Margrētes II dzīvesbiedrsprincis Henriks, kurš pirms nedēļas mira Frēdensborgas pilī.

Pirmoreiz bruņoto spēku lidmašīnām F-35 izmēģināja bremzes un nosēšanos ekstremālos Norvēģijas ziemas apstākļos.

Šodien

Notiks Nacionālās drošības padomes sēde, kuras darba kārtībā iekļauti jautājumi par “situāciju Latvijas banku sektorā” un Satversmes aizsardzības biroja direktoru.

Ģenerālprokuratūrā notiks gadskārtējā virsprokuroru sanāksme par prokuratūras darba rezultātiem 2017. gadā un prioritātēm 2018.gadā (LETA).

Organizācija Delna paziņos Korupcijas uztveres indeksa rezultātus par 2017. gadu.

Viedokļi

Gatis Eglītis, ekonomists. Rimšēviča ēras gals.

Rosita Zvirgzdiņa, Biznesa augstskolas Turība profesore. Kāda būs dzīve pēc Rimšēviča?

Paplašini apvārsni

Gribi radīt par sevi labu iespaidu? Padomi kautrīgiem cilvēkiem.

Robotsuns attīstās

Robots – suns prot atvērt durvis.

3 laika prognozes Rīgai:

meteoprog  -10 — -5 C, apmācies, brīžiem skaidrosies, bez būtiskiem nokrišņiem, A—ZA vējš 2—3 m/s;

accuweather -6 C, pārsvarā mākoņains un auksts laiks, A—ZA vējš 2—3 m/s;

yr  -10 — -8 C, mākoņains, brīžiem skaidrs laiks, A—ZA vējš 2—3 m/s.

Vārda dienas svin:

Eleonora, Ariadne

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu