Krieviju vaino uzbrukumā; Vācijā paraksta koalīcijas vienošanos; aug eksporta vērtība

Mejas ultimāts

Maskava varētu būt atbildīga par uzbrukumu bijušajam Krievijas izlūkdienesta virsniekam Skripaļam un viņa meitai. Ar šādu paziņojumu pirmdien klajā nāca Lielbritānijas premjerministre Meja. Viņa Krievijai deva laiku sniegt britiem pilnu informāciju par aizliegto ķīmisko vielu programmu Novičok. Ja atbildes nebūs līdz trešdienai, to uzskatīs par nelikumīgu Krievijas varas pielietojumu pret Lielbritāniju un Krievijai varētu piemērot sankcijas.

Parakstīts

Vācijas sociāldemokrātu un kancleres Merkeles pārstāvēto konservatīvo līderi pirmdien oficiāli parakstīja koalīcijas vienošanos par jaunās valdības izveidi. 177 lappušu biezajā dokumentā izklāstīta politika, kuru nākamajos četros gados grasās īstenot partijas. Sagaidāms, ka Merkele ceturto reizi kļūs par Vācijas kancleri.

Vairāk eksportējam

Latvijas preču eksporta vērtība šogad janvārī bija par 18,1% un importa vērtība – par 7,9% lielāka nekā pērn attiecīgajā periodā. Šogad audzis mehānismu, mehānisko ierīču un elektroiekārtu eksports, tāpat kā parasto metālu, koka un to izstrādājumu, minerālproduktu un pārtikas eksports.

Vēl

Par VID ģenerāldirektora vietas izpildītāju pirmdien iecēla līdzšinējo ģenerāldirektora vietnieci nodokļu jomā Daci Pelēko.

Latvija nevēlas, lai līdz balsošanai ES Padomē nonāktu jautājums par sankcijām Polijai tās tiesu sistēmas reformu dēļ. EK jāturpina dialogs ar Polijas valdību, izteicies premjerministrs Kučinskis.

Koalīcija pirmdien atbalstīja Vienotības ierosinājumu noteikt 11. novembri par oficiālu svētku dienu, kurā godināt latviešu karavīrus.

Rīgas domes Satiksmes departamentā izskata trīs iespējamos variantus Vanšu tilta sakārtošanai. Eksperti atzina, ka kāpņu margām nepieciešams remonts un to nestspēja ir laba.

Pirmdien Krievijas transporta lidmašīna Il-76 neatļauti ielidoja Igaunijas gaisa telpā virs Baltijas jūras. Šogad šis bija pirmais gaisa telpas pārkāpums.

Pirmdien no amata atkāpās Slovākijas premjerministra vietnieks, iekšlietu ministrs Kaliņāks, reaģējot uz žurnālista Kucjaka slepkavību februāra beigās. Žurnālists pētīja valdības sakarus ar mafiju.

Sestdien 91 gada vecumā miris slavenais franču modes dizainers Ibērs de Živenšī, kurš 1952. gadā dibināja savu modes namu un savulaik veidoja aktrises Odrijas Hepbernas un daudzu citu slavenību apģērbu.

Šodien

Valdības sēdē izskatīs jautājumu par maksātnespējīgā Liepājas uzņēmuma KVV Liepājas metalurgs situāciju.

Sākas svešvalodu centralizētie eksāmeni 12.klases skolēniem (LETA).

Viedokļi

Paplašini apvārsni

Latvija? Latvija!

Apbrīnojama Latvijas ģeogrāfijas un vēstures stunda angļu valodā.

3 laika prognozes Rīgai:

Vārda dienas svin:

Ernests, Balvis

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu