Izpārdod Dziesmusvētku biļetes; Vācijā sociāldemokrāti saka “jā”; Tramps sola ievedmuitu

Biļetes pārdotas

Pirmajā Dziesmu un deju svētku biļešu tirdzniecības dienā sestdien tika pārdots vairāk nekā 81 tūkstotis no 95 000 biļešu, bet biļešu tirdzniecība raisīja lielu neapmierinātību. Svētku rīkotāji biļešu tirgotājam SIA Biļešu paradīze pārmeta līguma pārkāpumu – par katru internetā nopirkto biļeti iekasēta komisijas maksa. Kultūras ministre ierosināja nākamo svētku biļešu tirgotāju izraudzīties starptautiskā konkursā vai rīkot biļešu izlozi. Sestdien ar milzu uzcenojumu svētku biļetes jau piedāvāja iegādāties interneta portālos.

Vairākums par

Vācijas sociāldemokrāti iekšējā referendumā ar divu trešdaļu balsu vairākumu (66%) atbalstīja iesaistīšanos jaunā koalīcijā ar kancleres Merkeles pārstāvētajiem konservatīvajiem. Šis balsojuma rezultāts faktiski izbeidz piecus mēnešus ilgušo politisko strupceļu, kurā Vācija atradās kopš septembrī notikušajām Bundestāga vēlēšanām. Tas arī paver Merkelei ceļu uz ceturto pilnvaru termiņu.

Paaugstinās ievedmuitu

Prezidents Tramps ceturtdien paziņoja, ka parakstīs rīkojumu par 25% muitas tarifu piemērošanu tērauda importam un 10% tarifu – alumīnija importam. ES kā atbildes soli gatavo paaugstinātu ievedmuitu populāriem ASV zīmoliem.

Vēl

Itālijā svētdien notika parlamenta vēlēšanas, kurās pirmo reizi proporcionālā vēlēšanu sistēma kombinēta ar mažoritārās sistēmas elementiem. Iecirkņus slēdza svētdien pusnaktī pēc Latvijas laika.

Divās dienās valsts garantētā atlīdzība izmaksāta 512 ABLV Bank klientiem par kopējo summu – 8,6 miljoni eiro. Garantētās atlīdzības pašlikvidācijas procesā esošās ABLV bankas klientiem izmaksā banka Citadele.

Šveicē svētdien referendumā 71% iedzīvotāju pauda gatavību arī turpmāk maksāt par neatkarīgu sabiedrisko radio un TV.

Ziemeļkoreja sestdien paziņoja, ka ir gatava sarunām ar ASV, bet noraidīja Vašingtonas izvirzītos priekšnoteikumus un prasību izrādīt gatavību atteikties no kodolieročiem.

Piektdien Limbažu rajona tiesā prokurore nolasīja apsūdzības saīsināto versiju krimināllietā par kukuļņemšanu apsūdzētajam bijušajam LDz vadītājam Magonim un par kukuļdošanu apsūdzētajam Igaunijas uzņēmējam Osinovskim.

Pusmiljonu eiro drošības naudu bijušā maksātnespējas administratora Māra Sprūda izkļūšanai no apcietinājuma oficiāli iemaksāja viņa brālis uzņēmējs Kristaps Sprūds.

Prokuratūra izsludinās konkursu uz Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta vadītāja amatu, kuru kopš 1998. gada ieņem Viesturs Burkāns.

Svētdienas skandāli

TV3 raidījums Nekā personīga svētdien stāstīja, kāpēc Ekonomikas ministrija atcēlusi 17 uzņēmumu elektrostacijām OIK atļaujas. Raidījums arī informēja par Krievijā meklētu bijušo Maskavas bankas Kļientskij vadītāju Iļju Voloseviču, kuru policija atrada Rīgā. Nekā personīga arī pieļāva, ka bijušajam maksātnespējas administratoram Sprūdam no cietuma palīdzēja iznākt LDz bijušā šefa Magoņa kukuļošanā apsūdzētais igauņu miljonārs Osinovskis. Raidījums arī stāstīja, ka Saskaņu konsultējušais polittehnologs Liepnieks vēlēšanu gadā konsultēs Rīgas Centrāltirgu.

Arī LTV raidījums de facto informēja par Sprūda pusmiljona drošības naudu un tās iespējamo saikni ar kukuļošanā apsūdzēto Osinovski un viņa līgavu valsts uzņēmuma Latvijas autoceļu uzturētājs valdes locekli Anastasiju Udalovu. Raidījums pētīja, par ko KNAB pēc ABLV Bank iesnieguma sāka kriminālprocesu. De facto arī vēstīja, ka slēgtās Trasta komercbankas maksātnespējas administratora Armanda Rasas pusgada darbs bankai izmaksājis 2,9 miljonus eiro.

Šodien

Ekonomikas ministrija lems par skandalozā uzņēmēja Māra Martinsona ģimenei daļēji piederošo Rīgas enerģija un tās OIK atļauju.

Izglītības un zinātnes ministrija informēs par priekšlikumiem, kad bērniem būtu jāsāk apgūt pamatizglītību (LETA).

Uzzināsim ASV Kinoakadēmijas nosaukto labāko aktieru un režisoru vārdus, kā arī kuras ir labākās filmas.

Viedokļi

Arnis Latišenko, Austrumeiropas politikas pētījumu centra pētnieks. Maldināšana – Latvijas gadījums Nr.9.

Alans Railijs, Londonas valsts pārvaldes institūta līdzstrādnieks. Nordstream 2: How Germany Lets Down Europe.

Paplašini apvārsni

Kas kopīgs Sīrijas un Ukrainas karam? Mūsdienu karš pārkāpj valstu robežas.

Pret ieroču atkarību

Nīderlandes satīriķi ierosina palīdzības programmu amerikāņiem viņu ieroču problēmas risināšanai.  

3 laika prognozes Rīgai:

Vārda dienas svin:

Austra, Aurora

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu