Ieplānota divu Koreju tikšanās; baltiešus slavē par aizsardzības budžetu; brīdina par Vanšu tiltu

Tiksies aprīlī

Ziemeļkorejas un Dienvidkorejas līderi Kims Čenuns un Muns Džēins piekrita tikties aprīļa beigās Koreju kopīgajā drošības zonā. Par pavērsienu tiek uzskatīta Ziemeļkorejas iespējamā gatavība atteikties no kodolieročiem, ja apmaiņā pret to tiks saņemtas drošības garantijas. Kopš Korejas kara 50. gados ir notikušais tikai divas šādas abu valstu līderu tikšanās – 2000. gadā un 2007. gadā.

Uzteic baltiešus

ASV valsts sekretārs Tilersons otrdien Vašingtonā uzslavēja Baltijas valstis par 2% no iekšzemes kopprodukta veltīšanu aizsardzībai. Latvijas ārlietu ministrs Rinkēvičs izteica Baltijas valstu atbalstu cīņai ar starptautisko terorismu un pauda baltiešu kopīgu nostāju par Nord Stream 2 projektu, kuram ir ES principiem neatbilstoši ģeopolitiski mērķi.

Brūk tilts

Vanšu tiltam Rīgā nobruka kāpņu daļa Daugavas labajā krastā, jo tiltam nav ilgstoši veikta apkope un atjaunošana. Nesošajās dzelzsbetona konstrukcijās trūkst stiegru betona aizsargslāņa un pats stiegrojums ir rūsas bojāts. Būvniecības valsts kontroles birojs otrdien brīdināja, ka tilta elementi varētu nobrukt arī turpmāk. Rīgas dome informēja, ka Vanšu tilta kapitālais remonts paredzēts tuvāko divu gadu laikā.

Vēl

Otrdien jau 24. reizi tika pasniegtas Lielās mūzikas balvas 2017.

Aizdomās par kukuļņemšanu turētais Latvijas Bankas prezidents Rimšēvičs otrdien tikās ar Saskaņas Saeimas frakciju un aicināja arī citas frakcijas uz tikšanos, lai atbildētu uz deputātu jautājumiem par krimināllietu.

SEB banka šonedēļ nolēma neveikt maksājumus ASV dolāros uz sešām Latvijas bankām, kurām liegta tieša pieeja ASV dolāru maksājumiem.

Valdībā otrdien apstiprinātā kārtība pasažieru komercpārvadājumiem ar taksometriem un vieglo automobili apgrūtinās privāto šoferu darbību, uzskata Taxifay vadītājs.

Lielbritānijā aizdomās par indēšanu slimnīcā nogādāts bijušais Krievijas izlūkdienesta virsnieks Sergejs Skripaļs. Krievijā viņu notiesāja par spiegošanu Lielbritānijas labā. Vēlāk viņu apmainīja pret ASV aizturētu Krievijas aģentu.

Sīrijā otrdien netālu no Hmeimimas aviobāzes nogāzās Krievijas transporta lidmašīna ar 39 cilvēkiem. Visi gāja bojā.

No 15. janvāra līdz 1. martam Latvijā nosala 18 cilvēki.

Baltijā un ziemeļvalstīs

Šogad februārī prāmju operators Tallink Grupp maršrutā Rīga-Stokholma pārvadāja par 12,1% pasažieru vairāk nekā 2017. gadā tajā pašā mēnesī.

No amata otrdien atkāpās Lietuvas tieslietu ministre Vaiņute, kuru par nespēju kontrolēt situāciju ministrijā kritizēja prezidente Grībauskaite.

Pagājušajā nedēļā internetā krievu, ukraiņu un angļu valodā izplatīta viltus ziņa, ka Lietuvas aizsardzības ministrs Karoblis atzinis Krimu par Krievijas sastāvdaļu. Šī nav pirmā reize, kad mēģina publiski nomelnot Lietuvas aizsardzības ministru.

Somijas dienvidrietumos ieplānotās Mercedes-Benz automobiļu rūpnīcas celtniecībai nepieciešami 1000 strādnieku. Tas radījis lielu iedzīvotāju interesi.

Zviedrijas krasta apsardze izmantos bezpilota lidaparātus, lai Skones rajonā cīnītos pret aizsargājamā Eiropas zuša maluzvejniekiem.

Aprīlī Grenlandē notiks salas parlamenta vēlēšanas. Kopš 2009. gada Dānijas parlaments šādu iespēju devis Grenlandei, bet saglabāja kontroli tikai par ārlietām un aizsardzību.

Šodien

Vizītē Latvijā ieradīsies ASV Finanšu ministrijas Finanšu noziegumu apkarošanas institūcijas (FinCEN) pārstāvji.

Satversmes tiesa turpinās skatīt lietu par piespiedu zemes nomas maksas apmēru.

Augstākā tiesa skatīs Krievijas telekanāla TVC darbinieka Anatolija Kurlajeva sūdzību par iekšlietu ministra Kozlovska lēmumu viņu iekļaut “melnajā sarakstā” (LETA).

Viedokļi

Reinis Jansons, Swedbank Finanšu institūta vadītājs. Ziepju burbuļu investīcijas.

Uldis Biķis, Latvijas Finieris padomes priekšsēdētājs, Kristaps Klauss, Latvijas Kokrūpniecības federācijas izpilddirektors. Kā jau rīt samazināt OIK maksājumus ikvienam patērētājam.

Paplašini apvārsni

No netīra ūdens lietošanas ik gadu joprojām mirst vairāk cilvēku nekā no karadarbības. Ko darīt?

Ar visām četrām pret

Kad saimnieks grib slēpot, bet suns…

3 laika prognozes Rīgai:

meteoprog  -5 —0 C, apmācies, bez nokrišņiem, A—DA vējš 3—5 m/s;

accuweather -1 C, vakarpusē neliels sniegs, A—DA vējš 3—4 m/s;

yr  -8 — -1 C, mākoņains, brīžiem skaidrs laiks, A—DA vējš 3—4 m/s.

Vārda dienas svin:

Ella, Elmīra

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu