ES gatavo atbildi ASV; Zolitūdes traģēdijā vaino kopnes; Ziemeļkorejai nosaka jaunas sankcijas

Brīdina Trampu

Eiropas Savienība trešdien atbildēja prezidenta Trampa paziņojumam par ievedmuitas uzlikšanu dzelzij un alumīnijam. ES komisāre Malmstrēma paziņoja, ka ES ar ievedmuitu var aplikt virkni ASV produktu. ES pabeigusi šo produktu saraksta veidošanu, kuru vidū var būt arī riekstu sviests un apelsīnu sula. Tomēr Malmstrēma cer, ka nebūs vajadzības spert šādus soļus.

Vainīgs kopnes savienojums

Zolitūdes traģēdijas krimināllietas tiesā pēc divu dienu iztaujāšanas trešdien pieci eksperti bija vienisprātis – galvenais veikala Maxima sabrukšanas iemesls bija kopnes savienojuma apakšējā mezgla nepietiekamība. Tiesā turpina izskatīt krimināllietu par veikala sabrukšanu Zolitūdē 2013. gada 21. novembrī, kad dzīvību zaudēja 54 cilvēki. Prokuratūra uzrādīja apsūdzības deviņām personām.

Jaunas sankcijas

ASV otrdien noteica jaunas sankcijas Ziemeļkorejai sakarā ar Kima Čenuna pusbrāļa Kima Čennama slepkavību Malaizijā, izmantojot ķīmisko ieroci. ASV izmeklētāji 22. februārī konstatēja, ka Ziemeļkoreja ir vainojama Kima Čennama slepkavībā. Ja kāda valsts vai tās līderis pārkāpj ķīmisko un bioloģisko ieroču aizliegumu, ASV nosaka šīs valsts produkcijas importa aizliegumu.

Vēl

Lai arī SKDS aptaujā populārāko partiju trijotne ir nemainīga, februārī reitingu kāpumu piedzīvoja Nacionālā apvienība un Vienotība.

SAB aizdomās par kukuļņemšanu turēto Latvijas Bankas prezidentu Rimšēviču uz sarunu varētu aicināt pēc mēneša, trešdien teica SAB vadītājs Maizītis.

Bijušā Krievijas spiega Skripaļa un viņa meitas saindēšana Lielbritānijā bija apzināta un notika ar nervu gāzi, trešdien apstiprināja izmeklētāji.

Sīrijas valdības spēki pārņēmuši kontroli pār 50% Austrumgutas. Pēdējo nedēļu laikā nogalināti vairāk nekā 700 cilvēku, viņu vidū ir daudz bērnu.

Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija (OECD) Latvijai iesaka izmaiņas pensiju sistēmā, lai samazinātu veco ļaužu nabadzību un pensiju nevienlīdzību.

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija trešdien noraidīja portālā Manabalss.lv vairāk nekā 10 000 Latvijas iedzīvotāju parakstīto Kopdzīves likuma iniciatīvu.

Trešdien plaisu dēļ slēdza P.Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas 32.korpusa centrālās kāpnes. Slimnīcas darbu tas neietekmē.

Šodien

Saeima lems par Jāņa Maizīša atkārtotu iecelšanu Satversmes aizsardzības biroja direktora amatā un par atbalstu Rail Baltica projekta tālākai virzībai.

Saeimas darba kārtībā būs lēmuma projekts par aicinājumu Latvijas Bankas prezidentam Rimšēvičam atkāpties no amata.

Eiropas Savienības mājā pasniegs balvu Gada vēsturnieks 2017 (LETA).

Viedokļi

Mārtiņš Staķis, kustības “Par!” valdes loceklis un izpilddirektors. Miljards mums visiem.

Atis Klimovičs, žurnālists. Militārā histērija Krievijā pieņemas spēkā.

Paplašini apvārsni

Kāpēc cilvēkiem laiku pa laikam nepieciešams apskauties.

Šonedēļ žurnālā IR

To, ka Latvijas trešā lielākā banka ir sistemātiska naudas atmazgātāja, paziņoja Amerikas finanšu uzraugs. Kur skatījās pašmāju regulators?

Klusais ūdens. Bobslejista Jāņa Strengas apbrīnojamais ceļš līdz olimpiskajai medaļai.

Profesors Jānis Osis rada pilnīgi jaunu pieeju programmēšanā. Vai tā mainīs IT starptautiskos standartus?

Uz ko nedrīkst skatīties maskavietis?

Dažās Maskavas jaunceltnēs noteiktā rajonā ir dzīvojamās mājas bez logiem. Kāpēc tāds absurds?

3 laika prognozes Rīgai:

meteoprog -2 —1 C, apmācies, neliels sniegs, A—DA vējš 5 m/s;

accuweather  0 C, mākoņains, ar nelielu sniegu, A—DA vējš 4—5 m/s;

yr  -2 —0 C, apmācies, līdz dienas vidum snigs, A—DA vējš 4—5 m/s.

Vārda dienas svin:

Dagmāra, Marga, Margita

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu