ECT ierosina lietu pret Latviju; Ašeradens nebūs ministrs; pēc traģēdijas atklāj nelikumības

Eiropā sadzirdēti

Eiropas Cilvēktiesību tiesa 5.oktobrī pēc reģionālā laikraksta izdevēja sūdzības par Latvijas rīcību ierosināja lietu SIA Bauskas Dzīve pret Latviju. Valsts patlaban ļauj pašvaldībām izdot savus laikrakstus, kuri imitē neatkarīgu presi un grauj neatkarīgu mediju pastāvēšanas pamatu.

Ministra vietā deputāts

Ekonomikas ministrs un premjerministra biedrs Ašeradens trešdien izlēma atstāt ministra amatu un uzņemties Vienotības Saeimas frakcijas vadītāja pienākumus. Pašreizējā frakcijas vadītāja Āboltiņa plāno nolikt deputātes mandātu un atgriezties diplomātiskajā dienestā.

Nelicencēta darbība Ventspilī

Ventspils Olimpiskais centrs īstenojis nelicencētu interešu izglītības programmu, secināja Izglītības kvalitātes valsts dienests. Pēc traģēdijas peldbaseinā 4. oktobrī, kad peldēšanas nodarbības laikā noslīka četrus gadus vecs zēns, darbu atstājis peldēšanas instruktors. Centrs nav reģistrēta izglītības iestāde un tam interešu izglītības programmas īstenošanai nepieciešama pašvaldības izsniegta licence.

Vēl

Arhitekta Gunāra Birkerta projektētā Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēka BBC kultūras un arhitektūras sadaļā kā trešā ierindota starp 21. gadsimta pasaules 10 lielākajām, skaistākajām un mūsdienīgākajām bibliotēkām.

Lidsabiedrība airBaltic trešdienas vakarā drošības apsvērumu dēļ apturēja visu septiņu jauno lidmašīnu Bombardier CS 300 lidojumus, kamēr tiks veikta šo lidaparātu tehniskā pārbaude.

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija trešdien jau otro reizi nesaskatīja ētikas pārkāpumu deputātes Sudrabas (NSL) rīcībā — šoreiz par publicēto informāciju oligarhu lietas parlamentārās izmeklēšanas komisijas mājaslapā.

Finanšu ministrija apmaksātā informatīvā kampaņā dažādos medijos līdz novembra beigām stāstīs par ministrijas nozares politikām, kopumā no valsts kases tai atvēlēti 100 tūkstoši eiro.

Spānijas valdības vadītājs Rahojs trešdien Katalonijas premjerministru Pudždemonu apsūdzēja “tīša apjukuma” izraisīšanā un pieprasīja paskaidrot, vai ir oficiāli pasludināta Katalonijas neatkarība.

Janvārī Eirogrupas prezidenta amatu un arī Nīderlandes politiku atstās Nīderlandes finanšu ministrs Jerūns Deiselblūms.

Krievijas tiesa samazināja sodu opozīcijas politiķa Borisa Ņemcova slepkavām — tā pieciem notiesātajiem atcēla naudas sodus, spēkā palika ieslodzījuma gadi.

Šodien

Saeima lems par atļauju uzsākt kriminālvajāšanu pret Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesas tiesnesi Aiju Orniņu.

Jelgavas tiesa skatīs krimināllietu, kurā par spiegošanu Krievijas labā apsūdzēts Latvijas dzelzceļa ceļu meistars Aleksandrs Krasnopjorovs (LETA).

Valsts prezidents Vējonis un Ministru prezidents Kučinskis piedalīsies KNAB 15 gadu jubilejas pasākumā (LETA).

Viedokļi

Renārs Putniņš, neiroķirurgs, Saeimas deputāts. Veselības aprūpes budžets jeb kapu svētki medicīnā.

Gunta Lāce, Limbažu novada vidusskolas direktore. Optimistes pārdomas par zināšanu iespējām izdzīvot bez Google.

Paplašini apvārsni

Vai spēja argumentēti nepiekrist mūsdienās ir atmirstoša māksla? Kristiskā domāšana ir jebkuras plaukstošas sabiedrības dzīvības spēks.

Šonedēļ žurnālā IR

Kā bijušais Dienas vadītājs Uldis Salmiņš diennakts laikā kļuva gandrīz par slavenību, publicējot blogu par Andra Šķēles iesaisti Dienas pārņemšanā, un ko viņš atbildēja uz Ir jautājumiem.

Piemaksās valsts iestāžu darbiniekiem pērn izmaksāts 81 miljons eiro. Daudzos gadījumos tās piešķirtas… tāpat vien. Kāpēc turpinās šī nejēdzīgā sistēma?

Dizaineri Miķelis Baštiks un Aleksandrs Beļajevs “restartē” vecmeistara Anša Cīruļa rokrakstu.

Erdogans iemieg preses konferencē

Turcijas prezidentam Erdoganam grūti bija klausīties Ukrainas prezidenta Porošenko runu — viņš iemiga vairākas reizes.

3 laika prognozes Rīgai:

meteoprog 6—13 C, apmācies, lietus, R—DR vējš 4—7 m/s;

accuweather14 C, mākoņains, brīžiem lietus, R—DR vējš 4—6 m/s;

yr 7—12 C, mākoņains laiks, lietus, R—DR vējš 3—6 m/s.

Vārda dienas svin:

Valfrīds, Kira

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu