DP izmeklē bijušā kolēģa rīcību; kongresmeņi analizē Krievijas darbības; ziņo par pamestu zēnu

Pārbauda Leitieti

Drošības policija pārbauda bijušā DP priekšnieka vietnieka Leitieša darbības. Žurnāls Ir ceturtdien rakstīja, ka Leitietis, iespējams, pieļāvis kriminālpārkāpumu – atklājis neizpaužamas ziņas tuvam Šlesera kolēģim Krišjānim Peteram. Par šādu pārkāpumu paredzēts sods Krimināllikuma 329. pantā. DP par žurnālā minēto situāciju informāciju no KNAB saņēma pagājušā gada 23. novembrī.

Analizē Krievijas rīcību

ASV Senāta Ārpolitikas komitejas Demokrātu partijas pārstāvji trešdien publicēja plašu dokumentu ar Krievijas prezidenta Putina varas centralizācijas analīzi. Tajā aprakstīti Krievijas iejaukšanās gadījumi ASV prezidenta vēlēšanu kampaņā un centieni ietekmēt Eiropas, arī Baltijas valstu, demokrātijas procesus. Kongresmeņi norāda konkrētus Krievijas šķeltniecības mērķus Baltijas valstīs.

Pamet bērnu

Garāmgājēja trešdienas vakarā Rīgā ievēroja pie spēļu zāles atstātu astoņus gadus vecu zēnu un ziņoja policijai. Zēns tēvu no spēļu zāles gaidīja stundu. Policija ceturtdien sāka administratīvo lietvedību un aicināja garāmgājējus ziņot par ikvienu bērnu, kas tumšā laikā atrodas aizdomīgās vietās.

Vēl

Vienotības bijušās līderes Āboltiņas vietā ceturtdien Saeima deputāta mandātu apstiprināja Kuldīgas novada deputātam Artim Gustovskim.

Tunisijā vēršas plašumā pagājušajā nedēļā sākušies protesti pret cenu un nodokļu paaugstināšanu. Arestēti vairāk nekā 500 protestētāju.

Polijas izmeklētāji atklāja, ka 2010. gadā Smoļenskā avarējušās Polijas prezidenta lidmašīnas spārnu iznīcināja sprādziens. Katastrofā gāja bojā 96 cilvēki, arī prezidents Lehs Kačiņskis.

Bijusī KNAB amatpersona Strīķe (JKP) ceturtdien pārsūdzēja sev nelabvēlīgo Administratīvās apgabaltiesas lēmumu. Tas noraidīja viņas prasību pret KNAB par atbrīvošanu no darba.

Iela Vašingtonā pie Krievijas vēstniecības nosaukta nogalinātā Krievijas opozīcijas politiķa Ņemcova vārdā. Rīgas domes opozīcija arī rosina vienai ielai Rīgā dot Ņemcova vārdu.

Vairāki finanšu ministres Reiznieces-Ozolas (ZZS) biroja darbinieki šogad dāsni ziedoja ZZS. Neviens no viņiem iepriekš partijām nav ziedojis.

WikiLeaks dibinātājam Asanžam piešķirta Ekvadoras pilsonība un personas kods. Asanžs jau vairāk nekā piecus gadus uzturas Ekvadoras vēstniecībā Londonā.

Šodien

Eiropas Savienības mājā notiks diskusija par Eiropas preču duālo kvalitāti.

Iepirkuma uzraudzības birojs izskatīs četru pretendentu sūdzības par VAS Latvijas dzelzceļš rīkotajiem iepirkumu konkursiem (LETA).

Viedokļi

Anrijs Šnipke, globālās IT kompānijas Oracle pārdošanas vadītājs. Datu aizsardzības regulas izaicinājumi. Ar ko sākt?

Artis Buks, vēsturnieks. Rasola recepte ikdienas un svētku mājīgumam.

Kultūra

Piektdien Valmieras drāmas teātrī notiks pirmizrāde Meža meitas. Izrādes pamatā ir pētījums par sešām sievietēm, kuras pēc Otrā pasaules kara slēpās mežos.

Piektdien Nacionālajā teātrī pirmizrāde jaunā dramaturga Andra Ūdra lugai Apsolu. Režisore — Daiga Kažociņa.

Sestdien Jāņa Akuratera muzejā Rīgā dzejnieka 142. dzimšanas dienu atzīmēs ar pasākumu Es laiku dzirdu kā spārnus. Dziesmas ar Akuratera vārdiem dziedās Ieva Akuratere.

Svētdien Nacionālajā operā Džuzepes Verdi operas Ernani koncertuzvedums pulcēs izcilus viesmāksliniekus.

Paplašini apvārsni

Mērenība sociālo tīklu lietošanā ir būtiski svarīga mūsdienu cilvēkam. Kā ilgstoša datorlietošana ietekmē jauniešus un pieaugušos?

NATO sava himna

Ziemeļatlantijas alianse šogad oficiāli apstiprināja savu himnu. Noklausies, vai skan labāk par Dievs, svētī Latviju!

3 laika prognozes Rīgai:

meteoprog: -2 — -5, neliels mākoņainums, bez nokrišņiem, A vējš 4 m/s;

accuweather-2 C, cauri mākoņiem dažbrīd izsprauksies saule, A vējš 2—4 m/s;

yr-1 — -4 C, saule mīsies ar mākoņiem, A vējš 2—4 m/s.

Vārda dienas svin:

Reinis, Reina, Reinholds, Renāts

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu