Cenšas mazināt birokrātiju; negrib viesstrādniekus; Melānijas triumfs

Ķeras pie ierēdniecības

Valsts kancelejas izstrādātais valsts pārvaldes reformu plāns paredz atlaist 3000 ierēdņu jeb 6% no kopskaita. Reforma paredz arī reorganizēt vai likvidēt 17 mazas valsts iestādes un paaugstināt algas atlikušajiem valsts darbiniekiem. Valdība plānu skatīs šodien, bet vairākas ministrijas jau iebildušas pret štatu samazināšanu

Pašu zemei pašu arājs

Nacionālā apvienība bloķē priekšlikumus viesstrādnieku uzņemšanas atvieglošanai. Iekšlietu ministrija izstrādājusi likuma labojumus, kas ļautu atsevišķās nozarēs noteikt minimālo algu ārzemniekiem atbilstoši vidējai algai nozarē, nevis valstī kopumā. NA ieskatā tas izstumtu vietējos iedzīvotājus no darba tirgus. Priekšlikuma atbalstītāji norāda, ka bezdarbs Latvijā ir zems un daudzās nozarēs ir darbaspēka trūkums.

Un Kristapu saņem...

Pirmdien Viestura Kairiša filma par Staļina laika deportācijām Melānijas hronika saņēma sešus “Lielos Kristapus”, tajā skaitā par labāko spēlfilmu, labāko režisoru un labāko aktrisi. Par labāko aktieri tika atzīts Kaspars Znotiņš Aika Karapetjana spriedzes filmā Pirmdzimtais. Balvu par labāko pilnmetrāžas dokumentālo filmu saņēma Uģa Oltes un Mortena Travika Atbrīvošanas diena par slovēņu rokgrupas uzstāšanos Ziemeļkorejā.

Vēl

113 biedri izstājušies no Saskaņas Jelgavas partijas nodaļas. Viņi nevēlas būt opozīcijā pilsētā pie varas esošai ZZS.

No amata atceltais Katalonijas prezidents Pudždemons paziņojis, ka reģiona neatkarība neesot nepieciešama Spānijas krīzes atrisināšanai. Madride un Barselona varot panākt jaunu vienošanos.

VDK izpētes komisija aicina prezidentu Vējoni rīkoties, lai “čekas maisi” nonāktu atklātībā. Komisija pēc dažām nedēļām varēs sākt strādāt ar aģentu ziņojumiem, bet uzskata, ka tai pieejamā informācija būs nepilnvērtīga.

Latvijas iedzīvotāji 2016.gadā no ārvalstīs dzīvojošām personām saņēma 494 miljonus eiro, bet uz ārvalstīm pārskaitīja 321 miljonu.

Spēcīga zemestrīce Irākas un Irānas robežapgabalā nogalinājusi 400 cilvēku, 6000 guvuši ievainojumus.

Latvijā cilvēki dzīvo visīsāko mūžu no visām OECD dalībvalstīm, kā arī ēd mazāk augļu nekā citu OECD valstu iedzīvotāji. Latvijā no 2000. līdz 2015.gadam smēķētāju skaits samazinājies, bet alkohola patēriņš pieaudzis.

Šā gada pirmajos trīs ceturkšņos ievērojami samazinājies sūdzību skaits par iespējamiem maksātnespējas administratoru pārkāpumiem. Pērn bija 219 sūdzības, šogad deviņos mēnešos – 108.

Šodien

Valdības Krīzes vadības padome izskatīs vairāku novadu lūgumu izsludināt ārkārtas situāciju lauksaimniecībā. (LETA)

Ministru kabinets skatīs Valsts kancelejas izstrādāto valsts pārvaldes reformu plānu.

Rīgā notiks Latvijas un Krievijas Ārlietu ministriju politiskās konsultācijas.

Notiks pirmizrāde dokumentālai filmai Ziemeļu gaisma: Komponista dienasgrāmata par Ērika Ešenvalda došanos meklēt ziemeļblāzmu, lai rastu iedvesmu simfonijai.

Viedokļi

Paplašini apvārsni

Kā tikt galā ar darba kolēģi – intrigantu.

Hipodrons

Nākotnes sporta veids ar lielu adrenalīna devu – bezpilota lidaparātu sacensības.

3 laika prognozes Rīgai:

meteoprog 0 — 4 C, mainīgs mākoņu daudzums, iespējams neliels lietus, DR —R vējš 3 — 4 m/s;

accuweather 1 — 5 C, no rīta lietus, vēlāk mainīgs mākoņu daudzums, DR — R vējš 2 — 3 m/s;

yr 1 — 5 C, no rīta lietus, vēlāk mainīgs mākoņu daudzums, DR  R vējš 3 — 4 m/s.

Vārda dienas svin:

Fricis, Vikentijs, Vincents

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu