Blackstone pirks ‘Luminor’; Satversmes grozījumi otrajam lasījumam; visiem Eiropā vienādu kvalitāti

Gadsimta darījums

Luminor banka ceturtdien paziņoja, ka pārdos 60% akciju konsorcijam, kura vadībā būs pasaules vadošais investīciju fonds Blackstone Group L.P.. Darījumu plānots slēgt 2019. gada pirmajā pusgadā. Šis ir pēdējās desmitgades vērienīgākais privātā kapitāla fonda bankas vairākuma akciju iegādes darījums Baltijas reģionā. Luminor izveidota pērnruden, apvienojoties Nordea un DnB Bankai. Blackstone ir bijusi interese par Latviju arī agrāk. Fonds plānoja iegādāties valstij daļēji piederošā uzņēmuma Lattelecom kontrolpaketi, taču valdība 2008. gadā šo piedāvājumu noraidīja.

Kā pa celmiem

Saeimas Juridiskā komisija ceturtdien atbalstīja otrajam lasījumam parlamentā grozījumus Satversmē, kuri paredz Valsts prezidenta ievēlēšanu atklātā balsojumā. Komisija to bija plānojusi izdarīt jau trešdien, taču vairāku partiju pārstāvji neieradās uz komisijas sēdi, un bija jāizsludina vēl viena sēde. Tikmēr ZZS deputāti ceturtdien iesniedza Saeimas prezidijā grozījumus Satversmē, ka prezidentu ievēl tauta.

Visiem vienādus produktus

Eiropas Parlaments ceturtdien aicināja neļaut ražotājiem pārdot Eiropas Savienībā vienu un to pašu produktu ar identisku nosaukumu un marķējumu, bet ar atšķirīgu sastāvu. Sākotnēji uzskatīja, ka zemākas kvalitātes produkti nonāk Austrumeiropas valstīs, taču vēlāk konstatēts, ka arī starp Rietumeiropas valstīm pastāv produktu sastāva atšķirības. Latvijas Pārtikas un veterinārais dienests gan savulaik paziņoja, ka Latvijā nopērkamiem produktiem šīs atšķirības ir nebūtiskas.

Vēl

Ceturtdien svinīgi sākti Latvijas Okupācijas muzeja pārbūves darbi, kurus veiks Skonto Būve pēc arhitekta Gunāra Birkerta veidotā projekta.

Saeima ceturtdien aicināja Krieviju atbrīvot no ieslodzījuma Ukrainas režisoru Oļegu Sencovu. Paziņojumu atbalstīja 62 parlamentārieši, bet 20 deputāti no Saskaņas un ZZS nebalsoja.

Saeima ceturtdien apstiprināja mandātu Arvīdam Ulmem (ZZS), kurš pildīs deputāta pienākumus mandātu nolikušā apvienības deputāta Askolda Kļaviņa vietā.

Eiropas Savienība ceturtdien kārtējo reizi pagarināja Krievijai sankcijas par agresiju Ukrainā un Krimas aneksiju.

Anglijā saindēto Skripaļu lietā aizdomās turētie Krievijas militārā izlūkdienesta darbinieki skaidro, ka uz Solsberi esot devušies kā tūristi.

Salvadoras bijušajam prezidentam Antonio Sakam par korupciju piespriesti desmit gadi cietumā un jāatmaksā valstij 260 miljoni dolāru.

Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans paziņojis, ka turpmāk visiem ar nekustamo īpašumu saistītajiem darījumiem jānotiek vietējā valūtā.

Vēlēšanas

Šodien ir pēdējā diena, kad vēlētāji ārvalstīs var izmantot iespēju pieteikties balsošanai pa pastu 13.Saeimas vēlēšanās, kuras notiks 6.oktobrī.

Londonā piektdien notiks pirmsvēlēšanu debates diasporā Simt balsis simtgadē.

Premjerministra pārstāvis Andrejs Vaivars ceturtdien skaidroja, ka Māra Kučinska (ZZS) trešdien LTV debatēs teiktais, ka “mūsu prezidents ir Raimonds Vējonis”, esot jāsaprot tā, ka prezidenta amata kandidāta jautājums šobrīd nav aktualitāte.

Šodien

Viļņā notiek Latvijas, Lietuvas un Igaunijas valstu un valdību vadītāju tikšanās ar Vācijas kancleri Angelu Merkeli.

Stokholmas Ekonomiskajā augstskolā Rīgā notiek politiķu debates par veselības aprūpi.

Eiropas Savienības mājā notiek atvērto durvju diena un iespēja piedalīties foto orientēšanās spēlē Izzini Eiropu Rīgā!.

Latvijas Bankas prezidenta vietniece Zoja Razmusa sniedz vērtējumu par ekonomisko situāciju eirozonā un Latvijā un atbild uz žurnālistu jautājumiem. (LETA)

Viedokļi

Zanda Rubene, Neatkarīgās izglītības valdes locekle, profesore. Jāļauj skolotājiem strādāt pa jaunam.

Lienīte Skaraine, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras padomes locekle. Virsstundu samaksa visiem vai tikai izredzētajiem?

Kultūra

Visā Latvijā no 14. līdz 16. septembrim notiks Eiropas kultūras mantojuma dienu pasākumi.

Sezonas atklāšanas koncerts koncertzālē Lielais dzintars notiks 15. septembrī.

16. septembrī mūzikas namā Daile pirmizrādi piedzīvos Viļa Daudziņa poētiskā lekcija Veidenbaums un Veidenbaums. Divi brāļi.

19. septembrī Dailes teātra Mazajā zālē notiks Tenesija Viljamsa lugas Kaisles vilciens jauniestudējuma pirmizrāde.

No 15. septembra Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā skatāma un klausāma Annas Salmanes, Kriša Salmaņa un komponista Kristapa Pētersona lielformāta skaņas skulptūra Daudzskanis.

Ir svarīgi

Aicinām dāvināt žurnāla Ir gada abonementu izvēlētai bibliotēkai par īpašu cenu, lai to varētu lasīt tie iedzīvotāji tavā reģionā, kuriem tas nav pieejams.

Paplašini apvārsni

Tiešām intensīva satiksme

3 laika prognozes Rīgai:

Meteoprog

10 – 17 C, skaidrs laiks bez nokrišņiem, R – DR vējš 4 – 5 m/s

accuweather

10 – 19 C, saulains, brīžiem mākoņi, R – DR vējš 4 – 5 m/s

yr

10 – 18 C skaidrs laiks, brīžiem mākoņains, D – DR vējš 3 – 5 m/s

Vārda dienas svin:

Sanita, Santa, Sanda, Sanija, Sandija

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu