Aug ēnu ekonomika; stājies spēkā sods Munkevicam; pret sīriešu opozīciju ar hlora gāzi

Bīstama tendence

Pērn Latvijā ēnu ekonomika ir pieaugusi un sasniedza 22% no IKP. Mūsu valstī joprojām ir vislielākais ēnu ekonomikas īpatsvars Baltijā. Galvenā problēma ir aplokšņu algas, teikts trešdien prezentētajā Rīgas Ekonomikas augstskolas pētījumā par ēnu ekonomiku. Auga arī Latvijas ekonomika. Pētniekus satrauc, ka augošas ekonomikas gadījumā ēnu ekonomika nesamazinās, kas būtu normāli.

Jāsamaksā 50 tūkstošu sods

Martā stājās spēkā notiesājošs spriedums bijušajam Jūrmalas mēram Munkevicam un viņa līdzgaitniekam Pīrantam par kukuļa došanu 2010. gadā Jūrmalas domes priekšsēdētāja vēlēšanās. Tā kā Munkevicam neesot lielu ienākumu, viņam piespriestais gandrīz 50 tūkstošu eiro naudassods jāsamaksā gada laikā, citādi būs jāiet cietumā. Pīrantam jāsamaksā 47 tūkstošu eiro naudassods. Abiem trīs gadus liegts ieņemt vēlētus amatus valsts un pašvaldības institūcijās.

Indē ar gāzi

Starptautiskā Ķīmisko ieroču aizlieguma organizācija trešdien paziņoja, ka Sīrijā februārī uzbrukumā nemierniekiem netālu no Idlibas tika izmantots ķīmiskais ierocis — hlora gāze. Eksperti atbildīgos par šo uzbrukumu nenosauca, jo viņiem nav tāda mandāta. Taču ANO eksperti ir pārliecināti, ka vainojami prezidenta Asada spēki un tie vēl vismaz četros uzbrukumos izmantojuši ne tikai hloru, bet arī zarīnu.

Vēl

No ceturtdienas Rīgas ielās sāksies lieli remontdarbi, tāpēc dome brīdina rēķināties ar vēl lielākiem sastrēgumiem nekā pērn.

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs konstatēja pārkāpumus 16 ātro kredītu firmās, turklāt izsniegti kredīti arī tiem patērētājiem, kuri nespētu kredītu atmaksāt.

Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu komiteja trešdien atkal grozīja pašvaldības nolikumu un katram deputātam par vienu lēmumprojektu ziņotāja iztaujāšanai atvēlēja 10 minūtes. Grozījumus plāno apstiprināt 21. maija domes sēdē.

Drošības policija rosināja sākt kriminālvajāšanu pret Latvijas nepilsoni Skripņiku par mēģinājumu prettiesiski piedalīties Austrumukrainas bruņotajā konfliktā.

Ziemeļkoreja atcēla trešdien plānoto tikšanos ar oficiālās Seulas pārstāvjiem ASV un Dienvidkorejas kopējo militāro mācību dēļ. ASV administrācija cer, ka 12. jūnijā Singapūrā paredzētā Kima Čenuna tikšanās ar prezidentu Trampu tomēr notiks.

Itālijas populistu Pieczvaigžņu kustība (M5S) un labējā Ziemeļu līga mēģinās noslēgt valdības koalīcijas vienošanos un projektā prasīs ES anulēt 250 miljardu eiro lielo parādu, kā arī atteikties no eiro.

Nākamajā nedēļā Facebook vadītājs Zakerbergs varētu tikties ar Eiropas Parlamenta vadību, lai apspriestu datu konfidencialitātes jautājumus.

Šodien

Saeima pirmajā lasījumā lems par Trauksmes cēlēju aizsardzības likumprojektu un tam alternatīvo Trauksmes celšanas likumprojektu.

Rīgas mērs Ušakovs un Satiksmes departamenta direktora vadītājs Jakrins ieradīsies Brīvības un Bruņinieku ielas krustojumā, kur sāksies brauktuves remontdarbi (LETA).

Nacionālajā bibliotēkā muzejs Latvieši pasaulē atvērs savu jauno grāmatu Nyet, nyet, Soviet! Stāsti par latviešu politiskajām demonstrācijām trimdā.

Viedokļi

Marta Jaksona, Ārvalstu investoru padomes Latvijā ( FICIL ) izpilddirektore. Laiks pārmaiņām augstākajā izglītībā.

Andrejs Judins, Saeimas deputāts. Pārcentība.

Paplašini apvārsni

Mēs dzīvojam dusmu un agresijas vidē. Kāpēc neapslāpētas dusmas piesārņo mūsu sociālo vidi un kā ar to tikt galā?

Šonedēļ žurnālā IR

Kāpēc Latvijā aizturēti tikai divi Krievijas spiegi, kamēr Igaunijā — 14?

Kā Rolanda Kalniņa filmu Četri balti krekli uzņēma Kannu kinofestivālā.

Brāļi Ābeles — no anarhistiskās pieejas snovborda triku filmēšanā līdz baltu ciltīm.

Veltījums kino vecmeistariem

Kannu kinofestivālā īpaši režisoram Rolandam Kalniņam un operatoram Mikam Zvirbulim nodzied populāru Imanta Kalniņa dziesmu.

3 laika prognozes Rīgai:

meteoprog 12—21 C, mainīgs mākoņu daudzums, pa dienu bez nokrišņiem, vakarā negaisa mākoņi, A—ZA vējš 2—3 m/s;

accuweather  24 C, pārsvarā mākoņains, arī negaisa mākoņi, A—ZA vējš 2 m/s;

yr  12—23 C, mākoņains, neliels lietus, A—ZA vējš 2 m/s.

Vārda dienas svin:

Herberts, Umberts, Dailis

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu