Aizliedz iebraukt Latvijā; ABLV vēršas pret nomelnošanu; ministrija atceļ OIK atļaujas

Aizliedz iebraukt

Ārlietu ministrs Rinkēvičs ceturtdien noteica aizliegumu Latvijā ieceļot 49 personām, kas saistītas ar Krievijā nogalinātā advokāta Magņitska lietu. Savu lēmumu ministrs pamatoja ar 8. februārī pieņemto Saeimas lēmumu, premjerministra rezolūciju un Imigrācijas likumu.

Banka sper pretsoli

Naudas atmazgāšanā un kukuļošanā ASV apsūdzētā ABLV Bank trešdien vērsās Latvijas tiesībsargājošās iestādēs ar iesniegumu pārbaudīt kādu amatpersonu rīcību par bankas iespējamu nomelnošanu. Darbu bankā trešdien atstāja valdes loceklis un atbilstības direktors Aleksandrs Pāže. ECB piektdien varētu lemt par ABLV Bank noteikto maksājumu ierobežojumu atcelšanu. ECB Uzraudzības valdes priekšsēdētāja ceturtdien paziņoja, ka naudas atmazgāšanas novēršanas jautājumi ir nacionālā uzrauga atbildība.

Vēl piecas

Ekonomikas ministrija nolēma atcelt atļaujas pārdot elektroenerģiju obligātā iepirkuma ietvaros vēl piecām atjaunojamo energoresursu koģenerācijas elektrostacijām. Tās ir SIA Madonas Eko, Eiro-Āzijas investīciju aģentūra, Evokem, M Parks, Eco Latvis. Šie uzņēmumi nav sākuši elektroenerģijas ražošanu koģenerācijā noteiktajā termiņā atbilstoši prasībām. Līdz šim ministrija bija atcēlusi atļaujas astoņām elektrostacijām.

Vēl

Triju Baltijas valstu prezidenti 3. aprīlī Vašingtonā tiksies ar ASV prezidentu Trampu, ceturtdien paziņoja ārlietu ministrs Rinkēvičs.

ASV valsts sekretāra vietnieks Salivans ceturtdien vizītē Latvijā teica, ka ASV valdība, Valsts departaments strādā ciešā sadarbībā ar Latviju FINCEN ziņojumā norādīto finanšu sektora problēmu novēršanā un atbalsta Latvijas centienus cīņā ar korupciju.

Satversmes tiesa secināja, ka valdības noteikumu normas par pedagoga profesionālās darbības kvalitātes novērtēšanu un piemaksu noteikšanas kārtību neatbilst Satversmei un tās nav spēkā kopš pieņemšanas brīža.

Pērn Latvijā samazinājās bezdarba līmenis – tas bija 8,7%, un pieauga nodarbināto skaits.

Saeima ceturtdien nodeva izskatīšanai komisijās deputāta Judina (V) iesniegtos likumprojektus, kas paredz Rīdzenes sarunu publiskošanu un rosina grozījumus Kriminālprocesa likumā, lai dotu žurnālistiem tiesības iepazīties ar izbeigto krimināllietu materiāliem.

Saeima ceturtdien 2. lasījumā atbalstīja deputāta Dāldera (Par!) priekšlikumus, kas paredz publiskot skolotāju, Latvijas Bankas, kā arī valsts vai pašvaldības kapitālsabiedrību darbinieku un amatpersonu atlīdzību.

Aizsardzības ministrija šogad iepirks spēkratus, munīciju, bruņojumu un individuālo ekipējumu par 234 miljoniem eiro.

Šodien

Premjerministrs Kučinskis piedalīsies Eiropadomes sanāksmē un ES līderiem skaidros situāciju Latvijas finanšu sektorā.

Augstākās tiesas plēnums jeb tiesnešu kopsapulce izvērtēs Augstākās tiesas darbu 2017.gadā.

Arēnā Rīga notiks Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas spēle basketbolā – Latvija pret Ukrainu.

Viedokļi

Boriss Džonsons, Lielbritānijas ārlietu ministrs. Atceroties Krimas aneksiju.

Aidis Tomsons, LR žurnālists. Vai tu tici Rimšēvičam?

Kultūra

No piektdienas izstāžu zālē Arsenāls var apskatīt 20 pazīstamu Latvijas mākslinieku darbus izstādē Nākotnes valsts.

Piektdien Valmieras drāmas teātrī būs pēc Rūdolfa Blaumaņa darbiem veidotās režisores Indras Rogas izrādes Vidzemnieki pirmizrāde.

No piektdienas Ķīpsalas izstāžu centrā trīs dienas būs Latvijas grāmatu izstāde.

28. februārī Lielajā ģildē diriģenta Vladimira Fedosejeva vadībā LNSO un solists Jui Čeņs Cens atskaņos Čaikovska Vijoļkoncertu.

Paplašini apvārsni

Karalienes Elizabetes II ģērbšanās stils ir neatkarīgs un modes strāvojumiem nepakļauts. Kāpēc?

Vientuļnieka cietoksnis

Kā iemītnieki var nokļūt šajā Gruzijas klints mājā?

3 laika prognozes Rīgai:

meteoprog-14 — -7 C, neliels mākoņainums, bez nokrišņiem, D—DA vējš 2—4 m/s;

accuweather-19 C, gaidāms sniegs, D—DA vējš 2—3 m/s;

yr-14 — -9 C, mākoņains, pēcpusdienā snigs, D—DA vējš 2—3 m/s.

Vārda dienas svin:

Haralds, Almants

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu