5. decembris
Kā rakstīt iedarbīgas e-pasta vēstules angļu valodā
5. decembris
Kā rakstīt iedarbīgas e-pasta vēstules angļu valodā

Kā rakstīt iedarbīgas e-pasta vēstules angļu valodā

Lai arī interneta vide nepārtraukti mainās, piedāvājot arvien jaunus sociālos tīklus un tērzēšanas un satura kopīgošanas risinājumus, tomēr e-pasta aktualitāte nav zudusi, un tā popularitāte joprojām pieaug. Gandrīz ikvienam ir vismaz viena elektroniskā adrese, un darbadiena nav iedomājama bez vairāku (desmitu) e-vēstuļu izlasīšanas un uzrakstīšanas.

Precīzu, skaidru, pārskatāmu, lakonisku un gramatiski pareizu e-pasta vēstuļu rakstīšana ir viena no svarīgākajām prasmēm, kas var palīdzēt atrast jaunu darbu, paplašināt kontaktu loku, gūt panākumus un risināt dažādus jautājumus, tostarp starptautiski, proti, rakstot angļu valodā. Lai arī e-pasts ir šķietami vienkāršs, ērts un ātrs saziņas veids, tas neattaisno paviršību, kļūdas un neskaidru izteiksmi, jo īpaši rakstot svešvalodā un uzrunājot ārvalstu sadarbības partnerus.

Darbnīcā runāsim par elektroniskās sarakstes etiķeti un iedarbīgām stratēģijām, sazinoties angliski, un tās mērķis ir apgūt sarakstes paraugpraksi, uzzināt par bieži pieļautajām kļūdām un pilnveidot e-pastu rakstīšanas prasmes angļu valodā. Runāsim par e-pasta “higiēnu” un pieklājības smalkumiem, e-pasta uzbūvi, racionālu teksta optimizēšanu, domas formulēšanu un kodolīgumu, vēstuļu veidiem un stiliem, kā arī ieteikumiem pareizai un saprotamai saziņai angļu valodā. Apskatīsim gan formālu, gan daļēji formālu vēstuļu paraugus un vingrināsimies to rakstībā.

Darbnīca notiks latviski.

Darbnīcu vadīs Aiga Veckalne, aizrautīga čehu un slovāku valodas tulkotāja, filoloģe un latviešu valodas praktiķe. Uzņēmumu izveides un vadības eksperte starptautiskās uzņēmējdarbības jomā kopš 2003. gada. Iepriekš: “Skrivanek Grupa” Ārzemju filiāļu divīzijas vadītāja, Centrālās un Austrumeiropas reģiona vadītāja, kā arī “Skrivanek Baltic” valdes locekle. Atvērusi, izveidojusi un attīstījusi filiāles ASV, Beļģijā, Brazīlijā, Bulgārijā, Igaunijā, Krievijā, Latvijā, Lietuvā, Polijā, Slovēnijā, Ungārijā un Vācijā.

Izglītība: profesionālais maģistra grāds uzņēmējdarbības vadībā (Rīgas Ekonomikas augstskola), bakalaura grāds filoloģijā (Latvijas Universitāte). Šobrīd turpina mācības Liepājas Universitātes un Ventspils Augstskolas starpaugstskolu doktora studiju programmā “Valodniecība”.

Kopā ar “Skrivanek Baltic” komandu izstrādājusi un ieviesusi ikgadējo projektu “Valodas policija”. Vadījusi seminārus un praktiskas nodarbības par latviešu valodu publiskajā runā, tipiskajām kļūdām un ieteikumiem lietišķajā sarakstē un dokumentos, elektroniskās sarakstes etiķeti latviešu valodā, kā arī konsultējusi vairākus uzņēmumus un nevalstiskās organizācijas. Piedalījusies kā eksperte Latvijas Radio raidījuma “Kā labāk dzīvot” rubrikā par latviešu valodas pareizu lietojumu.

2017./2018. mācību gadā mācīja latviešu valodu un Latvijas kultūru un literatūru Sietlas Vašingtonas Universitātē ASV.

Interese par lietišķo saraksti angļu valodā un starpkultūru atšķirībām Aigai radās, daudzus gadus darbojoties starptautiskā uzņēmumā, kā arī strādājot par vieslektori Vašingtonas Universitātē. Iemaņas un prasmes, izkoptas, lasot specializēto literatūru, apmeklējot mācības, kā arī ikdienā sazinoties angliski. Šobrīd A. Veckalne vada seminārus un vebinārus par lietišķo saraksti angļu valodā, kā arī pasniedz biznesa angļu valodu.

Šoruden piedāvājam divas darbnīcas ar Aigu Veckalni par angļu valodas lietojumu lietišķajā sarakstē:

22. novembrī plkst. 10.00-13.00: "Lietišķā sarakste angļu valodā"
5. decembrī plkst. 10.00-13.00: “Kā rakstīt iedarbīgas e-pasta vēstules angļu valodā”

Vienas darbnīcas dalības maksa 60 EUR (ar PVN). Piedaloties abās darbnīcās, cena 110 EUR.
Žurnāla "Ir Nauda" gada abonenti darbnīcām saņem 20% atlaidi. Atlaides nesummējas.
Lai kļūtu par abonentu, nāc te: www.irir.lv/abonesana, raksti uz [email protected] vai zvani - 67281588.

Vairāk informācijas: [email protected], 67281588

Print Friendly, PDF & Email
22. novembris
Lietišķā sarakste angļu valodā
Lietišķā sarakste angļu valodā
27. novembris
LinkedIn kā instruments aizraujoši veiksmīgai biznesa attīstībai
LinkedIn kā instruments aizraujoši veiksmīgai biznesa attīstībai
30. novembris
Saturs soctīklos – kā būt saprastam, nevis pārprastam
Saturs soctīklos – kā būt saprastam, nevis pārprastam
4. decembris
UX kā biznesa modelis
UX kā biznesa modelis
6. decembris
Atšķirīgiem darbiniekiem atšķirīgs vadības stils jeb Situatīvā līderība
Atšķirīgiem darbiniekiem atšķirīgs vadības stils jeb Situatīvā līderība

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu