Cenzūra, komjaunatne un hipiji – komponista Ata Priedīša atmiņas 10

Komentāri (10)

Zane Jee 06.02.2018. 15.38

“Izšķirsimies tepat saulītē” ir Imanta Ziedoņa dzejolis 😉

0
0
Atbildēt

1

  Atis Priedītis > Zane Jee 06.02.2018. 15.55

  Ar šiem vārdiem ir arī dziesmas. Vienas dziesmas melodijas autors ir A.Kukuvass, bet ir arī otra, manuprāt, daudz melodiskāka dziesma. Tai autors nav zināms.

  +1
  0
  Atbildēt

  0

kolpants 06.02.2018. 11.57

То есть с одной стороны, было опасное и злобное ЧК, а с другой стороны-это можно было, то можно было, не выслали, не посадили.

Со стороны это больше напоминает игру в воровство яблок с колхозного сада с дедушкой охранником. Вроде он как ругается, что воруешь, но при этом в школу не вызывают, в милицию не ведут. В итоге и “ворам” весело и деду занятие.
А то вон как сейчас молодежь “плющит”, когда все можно. Уже не знают, как одеться, как себя вести, лишь бы внимание привлечь и выделиться. И часто уже такое желание больше похоже на зреющий повод сходить к психологу…

0
0
Atbildēt

2

  Drosma > kolpants 06.02.2018. 12.33

  jaunatnei šodien ir tikpat grūti cik tas bija padlaikos – tā divkosība – tev bija jāsaprot vai tu pieņem strādnieku vadošo lomu un plūsti pa straumi, vai izkāp malā un skaties, kā straume aizplūst bez tevis – nekas nav mainījies – taad strādnieku vietā ir kaut kādi abstraksti humānisma ideāli – pretrunīgi un liekulīgi

  kas attiecas uz uzmanības pievēršanu – nepiekrītu – visiem un visos laikos patīk pievērst uzmanibu , jo cilvēks ir sociāla būtne – pat absolūts minimālisms + izcila kvalitāte ir sev līdzīgo uzmanības pievēršana

  +1
  0
  Atbildēt

  0

  Atis Priedītis > kolpants 06.02.2018. 15.58

  Savā grāmatā esmu aprakstījis tikai vismaigākos izsekošanas un vajāšanas variantus. Patiesībā bija arī citi, daudz briesmīgāki.

  +1
  0
  Atbildēt

  0

Drosma 06.02.2018. 11.29

un tomēr …. es apzinos, ka laiks skrien ātrāk par vēja briežiem un nesaku, ka to es nepiedzīvošu , bet mani patiešām uztrauc – kāda būs nākošā latviešu paaudze, kura nāks pēc mums un …. man nav nekādu ilūziju …..

piemēram, skatos visus raidījumus Kultūršoks – arī šo -https://ltv.lsm.lv/lv/raksts/02.02.2018-kultursoks-kadel-stambulas-konvencija-izraisa-tik-asas-un-pretej.id116901/

un mani visvairāk pārsteidza visjaunākā runātāja režisore Liene Linde – viņa saka apmēram tā – lai tad politiķi pasaka – kur mēs esam Eiropā vai Krievijā , kur tad jūs (politiķi) gribiet , lai mēs būtu – Eiropā vai Krievijā … mani šokē šāda domāšana un šāda runāšana – Hallo – liene !!!! – mēs esam BRĪVĀ PASAULĒ – MĒS ESAM BRĪVAS BŪTNES un nevis kaut kādiem maukām gļotainiem zemes tārpiem politiķiem ir jānosaka kur TU ESI un KAS TU ESI – KUR MĒS ESAM un KAS MĒS ESAM – bet tai ir jābūt MŪSU IZVĒLEI , MŪSU LĒMUMIEM – MANAI IZVĒLEI un MANIEM LĒMUMIEM.

Un te es saskatu kārtejo LTV1 – sabiedriskā medija realizēto tautas zombēšanu – mums turpina kapāt vergu morāli un vergu domāšanu – un es esmu pret to

+2
0
Atbildēt

0

Drosma 06.02.2018. 11.15

Šabrīža vienīgā slavenā un visiem zināmā čekas upure – Doroņina Lasmane esot teikusi – mums jāpiedod čekas ziņotājiem – tie ir mūsu brāļi un māsas ….

Mans jautājums – kā jāpiedod ? Pieškirot viņiem – anonīmajiem -tiem, kuriem nav pat drosmes paziņot – jā biju čekas kalps – pieškirot viņiem jaunas privilēģijas – mūža stipendijas? Noklusējot viņu sadarbību ar okupācijas varu ?
Noklusējot viņu briesmu darbus – kā viņi nodeva , lai paši baudītu materiālas privilēģijas ? Lai atbrauktu smalkās volgās un ārzmeju lupatās uz lauku kultūras namiem un stāstītu tautai kā jāprot izdzīvot un kā jāsaglabā ticība LABAJAM, kamēr paši šo LABO pārdeva prostitūcijā čekas – cekas varai?

Kam ir laiks , kam nav žēl laika, lai saskaita, cik ir rakstu , runu par to lai čekas maisi netiktu atvērti un cik – par to lai tie tiktu atvērti.

LA.LV bija nevis smaidīgi, bet ņirdzīgi foto salikti zem virsraksta – Jābūt stulbam, lai domātu, ka čeka atstāja visu aģentu sarakstu.” LA diskusija (47)
http://www.la.lv/fotoilustracija-moralas-tiribas-vilciens-ir-aizgajis/

Zvēru, ka šo diskusiju nelasīju – mana sajūta bija, ka tad es līdzdarbosos čekas upuru piesmiešanā . Un to es nekādi negribu, nevēlos atbalstīt čekas kalpu mazgāšanos un attīrīšanos nevainīgo upuru asinīs un dzīvēs

+1
0
Atbildēt

0

Drosma 06.02.2018. 11.06

delfos ir ielikta recenzija
http://www.delfi.lv/kultura/news/books/tik-baltu-ka-bijis-neko-vairs-nevar-dabut-maras-zalites-romana-paradizes-putni-recenzija.d?id=49705805

par m zālītes jauno romānu – es neticu nevienam šīs dzejnieces vārdiņam un es to uztveru kā drausmīgu varmācību, ka par tautas sirdsapziņu tiek sludināti šādi dzejnieki – konjunktūristi, kuri krāšņi grezni un ērti dzīvoja kalpodami visām varām

un es tad sev uzdodu jautājumu – vai nevar būt, ka tā arī ir – ka mūsu – latviešu sirdsapziņa mainās līdzi laikiem un varām?

tautas dziesmas apdzied tikumu – bet ka tikums mums – latviešiem izrādās ir stapigāks par amerikāņu kožļeni vai krievu bikšgumiju?

nezinu – nezinu ….. un tā nespēja – mūsu visu nespēja runāt tieši , atklāti, godīgi ?
Raidījumā Atslēgas ir par t.s. Franču grupas represēšanu. Bet – ne vārda par to , ka tie stukači, tie pratinātāji, tie apsargi un izsūtītāji – tie visi bija latvieši – mūsu tautas dziesmu bāleliņi
https://ltv.lsm.lv/lv/raksts/01.02.2018-atslegas-padomju-represijas-pret-rigas-intelektualiem.id116854/

+1
0
Atbildēt

0

Drosma 06.02.2018. 10.44

nesen izlasīju grāmatu par gleznotāu Ilmāru Poikānu un kā saka – paliku ar sev neatbildētiem jautājumiem – viņš stāsta, ka nav bijis čekas ziņotājs, bet ka čekisti viņu tramdījuši un ka likuši parakstīt KAUT KĀDUS papīrus. Ka Latvijā viņa darbus nav varēts – drīkstēts pārdot, bet ka pati čeka palīdzējusi vai pat organizejusi viņa darbu tirgošanu uz ārzemēm un viņam -Poikānam par to tika dolāri, par kuriem viņš varējis iepirkties “labajos” veikalos.
Nu kā lai saka – jā un nē – domāju, ka man ir viegli nosodīt Poikānu un es nosodu, protams , – sak – čekas kalps tu tāds , bet – no desmit latviešiem – kurš atteiktos no tik auglīgas sadarbības ar čekistiem? Cik tādu būtu? Negribu izaicināt likteni un lielīgi teikt – es teiktu nē – nezinu, drīzāk jau otrādi – gan jau , ka ar savu sirdsapziņu sarunātu un teiktu – jā ….

Katrā ziņā es pozitīvi vērtēju to, ka cilvēki stāsta kas un kā bija un ka mēs gūstam tiešus un konkrētus pierādījumus tam, ka radošā inteiģence ar čekistiem sadarbojās nevis idejisku , bet materiālu apsvērumu dēļ.

100% tieši tāpat kā šodien – radošā inteliģence ir tik dāsni – dārgi uzpirkta, ka jūs nedzirdēsiet ne viena paša ne pušplēsta kritiska vārdiņa par varas elites ne -darbiem ….

+2
-1
Atbildēt

1

  Drosma > Dusma 06.02.2018. 10.57

  elle un indija – laikam tomēr vecums – Ivars Poikāns

  +2
  0
  Atbildēt

  0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar: