Simtiem talku vai viena depozīta sistēma? 11

Komentāri (11)

Es 01.02.2018. 14.34

Nu, tas virsraksts ir stipri maldinošs.
Depozītu sistēma būs attiecināma uz plasmasas un stikla pudelēm, domājams, ne visām. Tas, ko talkotāji atrod un savāc ir daudz plašāks asortiments ar riepām, dīvāniem, ledusskapjiem, baterijām u.c. Es nemaz nerunāšu par plastmasas maisiņiem. Kā tā depozītu sistēma mainīs pārējā cūkmeņu izmestā sortimenta daudzumu?

0
-1
Atbildēt

1

  Es > Es 01.02.2018. 14.38

  Varbūt drastiski sodi, videonovērošana, sabiedrības palīgā aicināšana, lai apkarotu lopiņus, kas mēslo, būtu nesalīdzināmi efektīvāka? Bet depozītu sistēmai gan jau ka ātri vien aci uzliks kāds oligarhs, kurš tur saskatīs “digitalizācijas” iespēju. šķēlem taču jau ir Clean R. Varbūt no turienes tā lielā griba ieviest depozītu?

  0
  -1
  Atbildēt

  0

Dzidra Skrastiņa 31.01.2018. 14.01

Nav jau gluži tā ka nebūtu ar ko salīdzināt. Depozītu sistēma darbojas gan Igaunijā, gan Lietuvā. Lietuvā ieviešanas atsauksmes no ļaudīm ir ļoti pozitīvas.

+3
0
Atbildēt

1

  Dzidra Skrastiņa > Dzidra Skrastiņa 31.01.2018. 14.05

  PS pierobežas iedzīvotāji jau šobrīd brauc iepirkties/nodod pudeles kaimiņvalstīs. Pudeļu nodošanas dēļ zaudējam apgrozījumu LV veikalos.

  +3
  -1
  Atbildēt

  0

tvverotajs 30.01.2018. 13.02

Kāds ir pamats apgalvojumam “Depozīta sistēmu atbalsta lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju.”?
Kad ir veikta tāda aptauja? Kādi bija jautājumi? Vai tiem, kas atbildēja izskaidroja, ka katra plastmasas pudele kļūs par 15-17 centiem dārgāka un ka varēs atgūt tikai 10 centus? To, ka tukšās pudeles nevarēs saplacināt kā tagad, bet lielā maisā būs jānes uz speciāliem pieņemšanas punktiem? Ka visa tā rezultātā, visdrīzāk sadārdzināsies citu atkritumu savākšana?
Un visbeidzot, to, ka tas diez vai jūtami uzlabos atkritumu stāvokli mežos, jo plastmasas pudeles ir tikai neliela daļa no tur izgāztajiem atkritumiem un diez vai tie 10 centi būs noteicošais vai pudeli atstāt vai nest un nodot. Drīzāk jau nepieciešams izglītot cilvēkus un uzstādīt pietiekami daudz atkritumu konteinerus, arī mežu un dažādu atpūtas vietu tuvumā.

+1
-2
Atbildēt

3

  Drosma > tvverotajs 30.01.2018. 13.49

  ‘”Jau divas reizes ir savākti nepieciešamie 10 000 paraksti likumprojekta iniciēšanai par depozīta sistēmas izveidi. Vai Saeima to sadzirdēs? Vai varbūt vismaz pāris tūkstošiem jāpulcējas pie Saeimas arī klātienē, lai mēs beidzot panāktu to, ko vēlamies?” – ar šito Tev nepietiek?

  par cik saeima nodemonstrēja , ka ir no oligarhiem atkarīga – tad neceru , pat ne tik cik melns aiz naga nē, ka tiks pieņemts likums , kas saudzēs mūsu dabu un mūsu tautu

  nu nē, neceru – esam beztiesisku aunu bars – diemžēl arī ar ES regulām ir ta, ka tās ievēro tad, ja atbilst bandītu interesēm – ja nē – nekā

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

  Bārdainais Signe > tvverotajs 30.01.2018. 14.04

  Mēslotāji droši vien turpinās mēslot,tos ar desmit centiem neiekārdināsi,bet tā jau nav mērķauditorija,savāks tie,kuriem tie centi ir iztikas avots.Krievu laikā vismaz tā bija.

  +3
  0
  Atbildēt

  1

  tvverotajs > Bārdainais Signe 30.01.2018. 15.51

  Ja varēs nodot tikai nesaplacinātas plastmasas pudeles un skārdenes, tad pārlieku daudz tādu pudeļu mežā nebūs, man pat šķiet, ka ir vesela suga tādu, kas speciāli sasit stikla pudeles un gan jau saplēsīs arī plastmasas pudeles – tā teikt, ja nav man, lai nav nevienam… Un vēl jau ir vesels lērums visādu plastmasa iepakojumu, kuru tāpat neviens nevāks. Daudz vairāk atkritumu kastu, manuprāt, labāk varētu risināt šo problēmu.

  0
  -1
  Atbildēt

  0

  Atis Dimants > tvverotajs 30.01.2018. 14.05

  “Ka visa tā rezultātā, visdrīzāk sadārdzināsies citu atkritumu savākšana?”

  Kāpēc lai sadārdzinātos atkritumu savākšana? Atkritumu mazāk, mazāki izdevumi.

  “To, ka tukšās pudeles nevarēs saplacināt kā tagad, bet lielā maisā būs jānes uz speciāliem pieņemšanas punktiem?” Ja sistēmu uztaisa pārdomātu, tad nevajag nest uz SPECIĀLIEM punktiem. Uz veikalu ej? Ej. Veikalā atdosi (pārdevējam vai automātam) un viss smuki.

  Vienīgais kam piekrītu – 10 centi nav motivators. Es ieteiktu 10 centi par 0.5L pudeli, 20 vai 25 par lielāku.

  Kaut kāda pagreiza tev loģika…

  +3
  -1
  Atbildēt

  2

  andrejs > Atis Dimants 31.01.2018. 00.13

  Atkritumu mazāk, mazāki izdevumi.
  —————
  uzjautrinājāt… 🙂
  Tarifs par atkritumu izvešanu pieaug ik pa pāris gadiem. Konteiners mums ir pustukšs un paliek arvien tukšāks (jo atkritumus sķirojam, bet ēdiena atliekas kompostējam), bet maksājam ka par pilnu, un droši vien arī nodokli.

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

  altinyildiz > Atis Dimants 31.01.2018. 14.04

  10 centi Latvijā pilnīgi pietiekami, lai aktivizētos sanitāri. Pēc depozīta ieviešanas no Vācijas ceļmalām pazuda visas skārdenes un plastmasas pudeles.

  +3
  0
  Atbildēt

  0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar: