Rīgas ielu remontētāji – ēnu ekonomikas bandinieki 6

Komentāri (6)

Mantrausis 12.11.2017. 09.47

Šis ir piemērs, kā un kālab Latvijā ir problēmas ar naudas plūsmām. Protams, var teikt, ka ļaudis vēlas dažādā veidā “taupīt” visviet, taču…
Joprojām maz tiek runāts, kā tērē valsts naudu. Pēdējā gada pētījumi un oficiālās versijas pauž sen zināmas lietas – daudz iestāžu, procesu un pasākumu tiek finansēti bezjēdzīgi. Tas norit jau 27 gadus.
Otrs – sistēmas pamatā nav īss, saprotams, skaidrs likums, bet turpat katrā likumā ir ierakstītas juridiskā biznesa intereses. Proti, labi atalgotā, bet ne vienmēr vajadzīgā juridiskā nozare labi pelna uz neprecizitātēm. Jo – ja kādrezi Tev atnāca pakaļ, nepaskaidrojot, tagad var atnākt pakaļ, jo tā vajag vai arī Tu esi tekstu izlasījis pareizi, bet savādāk. Un tagad – pierādi.
Domāju, ka “barības ķēde” LV strādā samērā precīzi, lai arī nepieņemami, bet – īsti nav skaidrs, kā to mainīt. Jo VID patlabanējā ekonomiskajā situācijā ir ieinteresēts nelikumībās (lasi – soda naudās), būvnieki ir ieinteresēti pasūtījumos, bet partiju bonzas – naudā, ko pašu partiju biedri, Saeimā tupēdami, viņiem nogriež. Visiem it kā labi, sabiedrībai pamet pa skaļa trača kaulam un dažam labam liekas, ka valstī viss notiek.
Tā ir dīvaina spēle, kas varētu būt pieņemama Somijā, kur sistēma daudzmaz stabila. Latvijā kā Marijas ielas namā, kas apvilkts košu linu drānu un uzrakstīts – lepns pirmskaru savrupnams. Apakšā kas starp drupām un gruvešiem…

+2
0
Atbildēt

1

  edge_indran > Mantrausis 12.11.2017. 20.42

  Mainīt?! Mainīt var to, ko var kontrolēt un ietekmēt. Brīvo tirgu ietekmē tie, kas spēles noteikumus nosaka, kas var lobēt partijas. Šito sistēmu var reformēt bezgalīgi:
  “Kapitālismā, ko kā valsts iekārtu TF laikos vēlējās vairākums, identificējot to ar labklājības valsti, neizbēgami radās un rodas kapitālisti – jaunbagātnieki, un kādam šajā uzņēmības, riska un sabiedriskā labuma pārdales iekārtā veicas bēdīgāk. Iekārta, ko mēs visi kopā radījām, nav vairs sociālisms, un tajā dzīvo pēc citiem – sacensības – principiem. ”
  Maija Kūle: Latvija – kas mūs var izglābt? (delfi.lv)

  0
  -1
  Atbildēt

  0

basta 12.11.2017. 01.28

Kamēr politikas kanalizācijā nav aizskalotas Vienotības kremļa maukas, čekas kājslauķi, zagli un pidarasi, Ušmerikam ir brīvas rokas.

0
-1
Atbildēt

0

kolpants 10.11.2017. 14.31

Я так понимаю, что в целях объективности картины журналисты не побоятся проверить и строительные фирмы в гос.заказах, не только в заказах от Риги?

0
0
Atbildēt

1

  tonijs > kolpants 12.11.2017. 19.43

  Viss loģiski- lielākie pasūtījumi un lielākas naudas apgrozās Rīgā. Nekādas politikas, tikai bizness.

  +1
  0
  Atbildēt

  1

  kolpants > tonijs 14.11.2017. 18.24

  Да конечно))) заказы Риги бледная тень на фоне заказов Национальной библиотеки, архива, прочих гос.зданий и строительства/ремонта дорог и мостов в стране.

  На одном канадском паркете при строительстве национальной библиотеки вывели больше, чем ВСЯ сумма строительства печально известных цветочных рядов в Риге.

  0
  0
  Atbildēt

  0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar: