Kā tu to zini?

2

Komentāri (2)

MrWaldis91 10.11.2017. 10.38

Zane Oliņa, projekta “Skola2030” mācību satura ieviešanas vadītājaintervijā uzsver, ka “viens no lielākajiem izaicinājumiem ir panākt, lai skolotāji iemanās stundas plānot kopā. Tikai skolas vadība var atrast veidu, kā mudināt skolotājus sastrādāties”.
Diskusiju raidījumā Latvijas Radio http://lr1.lsm.lv/lv/raksts/gimenes-studija/skola-2030-skolotajiem-daudz-neskaidribu-par-gaidamam-izmainam-m.a94027/ Zane Oliņa uzsvēra, ka kontaktstundas klasē var būt aptuveni puse no visas skolotāja slodzes, pārējo darba slodzi veido sagatavošanas mācību stundām un konsultācijām, izglītojamo rakstu darbu labošana, individuālais un grupu darbs ar izglītojamiem un konsultācijas, klases audzināšana, metodiskais darbs izglītības iestādē, projektu vadība un citas ar izglītības iestādes attīstību saistītas darbības.
Bet kā šobrīd ir realitātē?
Kāpēc daudzu Latvijas skolu skolotāju darba slodzi (30 stundas nedēļā) veido 28 vai 29 kontaktstundas klasē? Ja nav pilna slodze, tad skolotāja darba slodzi (ja vien skolotātājs nemāca latviešu valodu vai matemātiku) veido tikai kontaktstundas klasē …
Skolu administrācijai ir tikai viena atbilde – skolai vairāk nav naudas!
Par kādu kopīgu stundu plānošanu skolotāji vēl var domāt, ja šobrīd sagatavošanas mācību stundām un konsultācijām, izglītojamo rakstu darbu labošana, individuālais un grupu darbs ar izglītojamiem un konsultācijas, klases audzināšana, metodiskais darbs izglītības iestādē, projektu vadība un citas ar izglītības iestādes attīstību saistītas darbība IR BRĪVPRĀTĪGO DARBS (par kuru skolotājs nesaņem atalgojumu)!
Ja ar likumu vai Ministru Kabineta noteikumiem netiks reglamentēts – CIK % SKOLOTĀJA DARBA SLODZES MAKSIMĀLI DRĪKST BŪT KONTAKTSTUNDAS KLASĒ, nekas nemainīsies.
Un projekta “Skola2030” ieceres par kopīgo stundu plānošanu paliks tikai ieceru līmenī …

0
0
Atbildēt

0

J.šveiks 09.11.2017. 07.43

viss jau labi , bet vai nacmenšinstvu skolām tas viss tulkots po maķernomu? ja nē tad tur gaidāms liels haoss, kas arī nav nemaz tik slikti , jo kā zinām , Dievs no haosa radīja zemi, proti , varbūt nacmenšinstvu skolas atbirtu dabīgā procesā, kas būtu ļoti patīkami

0
0
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam