Par latviešu pajoliņiem un katalāņu vēlmēm 102

Komentāri (102)

Viesturs Vecbastiks Burvis 30.10.2017. 16.00

Bez komentāriem:
CARTA ABIERTA
a la redactora de la revista “IR” MĀRA MIĶELSONE
como respuesta por la “violación” de dos mis artículos incluso poniendo en mi “boca” palabras insultantes contra todos letones (“pajoliņi” – palabra letona, significa algo parecido: payazo, chapucero, imbécil) cambiando el título decente de mi artículo a insultante “Sobre los payazos letones y deseos de los catalanes.”
ATKLĀTA VĒSTULE
žurnāla IR redaktorei MĀRAI MIĶELSONEI
Baltijas Atmodas sākumā pēc daudziem ķengu rakstiem par patriotisko grupu “Helsinki 86” laikrakstam “CĪŅA” (Jums labi zināms – kā “rupors” bija šī avīze) tika dota atļauja nopublicēt arī vienu “helsinkiešus” aizstāvošu rakstu ar, protams, garu “galma žurnālista” K.Pakalna (nu jau aizsaulē) iznīcinošu pēcvārdu. Raksta virsraksts bija “TIKAI FAKTI, TIKAI KOMENTĀRI” un tā autors bija, kā teiktu spāņi, “Jūsu padevīgs kalps” t,i. es (raksts bija publicēts “CĪŅA” 1988.gada 14.decembrī). Mana atbilde uz K.Pakalna aizskarošo komentāru, protams, vairs netika publicēta. Gluži kā tagad ar Jūsu rediģēto IR. Nevarēju pat iedomāties, ka “CĪŅA”s gars vēl dzīvs…
Kā Jums labi zināms, 23.oktobrī nosūtīju Jums publicēšanai 2 materiālus – rakstu “NEKUR NAV RAKSTĪTS, KA LATVIETIM JĀBŪT VIENTIESĪGAM (U.ĢĒRMANIS)” un “AICINĀJUMS visiem godīgajiem un saprātīgajiem tautiešiem”. Jūs atbildējāt jau pēc 12 stundām, citēju: “Jūsu raksts ir publicēts […]. Saīsināju rakstu un izvēlējos vienu no iesūtītajiem variantiem, kas būtībā ir līdzīgi.” Mani mazliet pārsteidza Jūsu formulējums, jo viens bija raksts, bet otrs – aicinājums (vai būtu vajadzējis rakstīt “uzsaukums”, lai pat Jūs saprastu atšķirību?). Vēl vairāk mani pārsteidza mana raksta “NEKUR…” Jūsu pārmainītais tīši provocējošais virsraksts: “PAR LATVIEŠU PAJOLIŅIEM UN KATALĀŅU VĒLMĒM” (par Jūsu “īsināšanas stilu”,“izmetot” tieši nozīmīgus un paskaidrojošus fragmentus, es pat nepieminēšu). Vai, mainot visa raksta mērķa domu un pat virsrakstu, žurnālista profesionālā ētika neprasa pirms publicēšanas parādīt autoram rezultātu, lai saņemtu piekrišanu? Vai šajā konkrētajā gadījumā man nebūtu tiesības Jūs pat iesūdzēt tiesā? Starp manu virsrakstu un Jūsu provokatīvo virsrakstu ir milzīga atšķirība, kas liek skaidri saprast Jūsu mērķi – jau ar virsrakstu Jūs panācāt, ka 90 % lasītāju radās loģiska nepatika pret autoru, kurš nepamatotā augstprātībā it kā liek saprast, ka viņš visus latviešus uzskata par pajoliņiem (es arī tā uzskatītu viņu vietā). Kā lai kvalificē šādu Jūsu tīšu manis nomelnošanu? Abi zinām – no kurienes nāk šāda darbība… Es varu Jūs pelnīti salīdzināt tikai ar padomju laika tipiskām redaktorēm, kurām savu ideju (vai izdabāšanas priekšniekiem) dēļ nekas nelikās par netīru. Jūsu “izrīkošanās” ar mani bija gan negodīga, gan netīra, it sevišķi Jūsu tālākajā rīcībā, publicējot NEKORIĢĒTU (neizlabotas pat gramatiskas un stila kļūdas) un NEĪSINĀTU (pie tam ar zemas kultūras lasītāju visai jēlas piegaršas citātiem pat par manu privāto dzīvi) kādas man līdz tam nepazīstamas žurnālistes IVETAS BUIĶES rakstu “PAR LATVIEŠU PAJOLIŅIEM SPĀNIJĀ”ar klaji izteiktiem nepamatotiem apvainojumiem man kā autoram un personai (nodēvējot mani ne tikai par meli, bet arī par fašistu, rasistu utt.). Domāju, ka jebkuram normālam cilvēkam būtu skaidrs, ka šādā situācijā man bija tiesības atbildēt (pat uz nāvi notiesātajiem dod pēdējo vārdu…). Uzrakstīju un nosūtīju Jums rakstu “PAR REĀLIEM FAKTIEM UN “KAT-LATVIEŠU” IZTĒLI” 26.oktobrī. Lai Jums aiztaupītu pūles meklēt iespēju demagoģiskai atbildei, “apspēlējot” manus vārdus, pārkopēšu pagaru fragmentu no mana E-pasta pie raksta nosūtīšanas:
Skumji, protams, bet ne es, ne mani domubiedri (spāņi un latvieši) nevaram pieļaut mūsu zemes apmelošanu un apvainošanu. […] Ivetas Buiķes rakstu Jūs ne rediģējāt, ne palabojāt (citādi nebūtu ne gramatiskas, ne stila kļūdas), ne īsinājāt. Tā kā žurnāliste mani personīgi publiski apvainoja (arī konkrētu faktu neminēšanā), uzskatu, ka man tiesības lūgt ievietot arī manu rakstu bez rediģēšanas un īsināšanas, arī nemainīt vārda “katalonieši” formu – katalonieši, ne katalānieši vai katalāņi (nav taču Katalānija, bet Katalonija, bez tam, cik atceros, agrāk tika pieļautas vairākas gramatiskās formas). I.Buiķes rakstā bija 4 lappuses, mans ir nedaudz garāks, bet – tā kā man izsmējīgi pieprasīja konkrētus avotus – biju spiests atbildēt konkrēti un pat ar statistikas datiem.
Nezinu Jūsu personiskos uzskatus Katalonijas jautājumā, bet protu novērtēt un ļoti cienu Jūsu objektivitāti, publicējot pretējus viedokļus. Tādēļ arī Jums uzticu pirmpublicēšanas tiesības šodien. Katrā ziņā, ja manu atbildes rakstu “IR” tīši ignorētu, rezervēju sev tiesības to publicēt citur ar manu paskaidrojošu komentāru, kas, iespējams, “IR” varētu nepatikt. Dieva dēļ – tikai neuzskatiet manus vārdus par “šantāžu” vai “draudiem”, esmu tikai, kā jau rakstīju sākumā, ļoti atklāts un tiešs. Nekad neesmu “cīnījies” par savu rakstu publicēšanu, taču šoreiz esmu ticis publiski (pat zemiski) nomelnots un man loģiskas tiesības uz argumentētu atbildi, kaut faktu konkretizēšanas dēļ bija jāatkārtojas. Ceru, ka to saprotiet?
Diemžēl Jūsu atbilde bija īsa – arī pārkopēju: “Par atbildes rakstu. To nepublicēsim, pieliksim punktu šai nu jau pārāk personīgajai sarakstei. Paldies, ka saprotat, kāpēc publicējām par Kataloniju arī Jūsu saīsināto viedokli. Redaktoram ir šādas tiesības – uz īsināšanu. ”
Tātad – ja publiski nomelno un apvaino mani pat kā personu, tad viss kārtībā, bet, ja es pieklājīgi atbildu ar minēto faktu avotiem un precīzu statistiku – žurnāls IR kļūst par “PĀRĀK PERSONĪGU SARAKSTI”… Uzskatu, ka Jūsu rīcība un demagoģiskās atbildes ir ļoti rupjš žurnālista profesionālās ētikas pārkāpums, ko var salīdzināt tikai ar PSRS laiku cenzūru. Pat iedomāties nevarēju, ka demokrātiskā Latvijas valstī vēl pēc 25 brīvības gadiem joprojām varētu būt jāsastopas ar tik negodīgu un, piedodiet, arī netīru žurnālistes rīcību un kādas redaktores nepamatotu cenzūru… Nešaubos, ka Latvijā ir arī godīgi un saprotoši žurnālisti, ar kuru palīdzību varēšu Jums publiski darīt zināmu šo vēstuli un varēšu publicēt arī manu faktoloģiski precīzo rakstu par Kataloniju, atbildot uz situāciju Spānijā nezinošu žurnālistu nepamatotiem apvainojumiem Spānijas valdībai, valdības prezidentam Mariano Rahojam un arī man (kā vairāku rakstu – ar mērķi izskaidrot no pirmavotiem Spānijas un Katalonijas problēmas latviešu publikai autoram).
Gribētu nobeigt kā esmu paradis: “ar cieņu”, bet…
parakstos vienkārši:
Viesturs Vecbaštiks
(Valensijā un Katalonijā)

+1
-1
Atbildēt

0

Viesturs Vecbastiks Burvis 29.10.2017. 16.34

Nu ko tad šodien teiks latviešu “pārgudreļi”? Šodienas “+miljongalvīgā” īsto un godīgo kataloniešu manifestācija ir vairāk kā pierādījums manu rakstu patiesīgumam.
Valdība atcelta, rīt sāksies aizturēšanas, pēc prokuratūras izmeklēšanas – tiesas procesi. Galvenajiem vainīgajiem draud cietumsods līdz 30 gadiem. “Ko sēsi – to pļausi!”

¡¡¡ ARRIBA ESPAÑA !!!

+2
-3
Atbildēt

1

  Neblēj baram līdzi! > Viesturs Vecbastiks Burvis 29.10.2017. 19.55

  V. Vecbaštik, neesat drusku par daudz aizrāvies? Tāda sajūta, ka esat pieņemts kaut kādā Spānijas troļļu kantorī pilna laika darbā, kā te pūlaties lamādamies un gānīdamies.
  Ziņu kanāli runā par 300 000 dalībnieku, bet Jums tur jau miljoni sanākuši.
  Atgādināšu, ka pusmiljons bija dažas dienas atpakaļ, demonstrācijā par neatkarību.
  Kāpēc šodien tik šķidri, nevarējāt vairāk papūlēties, vismaz katalāņu ciparu pārsist pušu?

  +2
  0
  Atbildēt

  2

  Viesturs Vecbastiks Burvis > Neblēj baram līdzi! 29.10.2017. 23.43

  Ziņu kanāli? Piedodiet – kādi? Latvijas TV? BBC? Barselonas TV3?Oficiālās ziņu aģentūras gan ziņo ko citu – pāri par 1.200.000 dalībnieku:
  https://www.facebook.com/ESP.QueBonitaEres/videos/1489831357778681/?hc_ref=ARQsnjq7p5L7XrXDIJcXzLXj-hDGoYfcmNWLc9mwwGCmgJH4kBBg2eRMyKQ_znfdMyk&pnref=story

  +1
  -2
  Atbildēt

  0

  Viesturs Vecbastiks Burvis > Neblēj baram līdzi! 29.10.2017. 23.55

  Un kur tad ir mana “lamāšanās un gānīšanās”? Es gan redzu, ka lamājas un gānās tikai Jūs un Jums līdzīgi “nezinīši” šajos komentāros, mani komentāri ir visnotaļ solīdi (ceru, ka ironija vai humors vēl nav pieskaitāmi ne pie lamāšanās vai gānīšanās?). Domāju arī , ka man visas tiesības pēc redaktores Māras Miķelsones mana raksta izvarošanas un redaktores Māras Miķelsones provokatīvā virsraksta “piekabināšanas” (mans virsraksts, kā jau rakstīju, bija “Nekur nav rakstīts, ka latvietim jābūt vientiesīgam”) ierakstīt savus komentārus zem mana raksta. Jums tā neliekas?

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

V.Vecbaštiks 27.10.2017. 22.15

LIELISKI !!! KATALONIJAS “PREZIDENTS” un “VALDĪBA” ATLAISI, “PARLAMENTS” ARĪ !!!

BALAGĀNS NEVILKĀS ILGI…

+2
-6
Atbildēt

1

  Neblēj baram līdzi! > V.Vecbaštiks 29.10.2017. 19.56

  Šeit raksta “Ir” portāla autors Vecbaštiks – zeme atveries, tas cilvēks taču īsti riktīgs nav!

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

V.Vecbaštiks 27.10.2017. 21.02

BRAVO ! LABAS ZIŅAS – KATALONIJA “NEATKARĪGA”!

Tas nozīmē, ka variet sākt slēgt uzreiz divas derības –

1) Cik stundu “prezidents” Pudždemons & kompānija vēl paliks savos amatos?
2) Cik stundu pēc atcelšanas Pudždemons, viņa “vice” Žunkeras un parlamenta prezidente Forkadeļa netiks aizturēti?

+1
-6
Atbildēt

0

V.Vecbaštiks 27.10.2017. 02.35

MAZU UZMANĪBU VISIEM KOMENTĀRU AUTORIEM – LABVĒĻIEM UN NELABVĒĻIEM !!!
Esmu raksta autors Viesturs Vecbaštiks Burvis, Spānijas pavalstnieks un Latvijas pilsonis.
Bez jebkādiem komentāriem gribu visiem jums sniegt īsu paskaidrojumu un izteikt lūgumu.
Pirms dažām dienām nosūtīju “IR” redakcijai divus manus “domrakstus” – “AICINĀJUMS” un it kā šo rakstu ar virsrakstu: “NEKUR NAV RAKSTĪTS, KA LATVIETIM JĀBŪT VIENTIESĪGAM (U.Ģērmanis).” Redakcija atbildēja jau pēc dažām stundām un paziņoja, ka no abiem rakstiem (es gan biju rakstījis vienu rakstu un vienu “aicinājumu”, kas vismaz teorētiski ir divas dažādas lietas) esot “iztaisījuši’ vienu un jau esot publicēts. Iegāju “IR” portālā un savu rakstu neatradu. Pēc vairāku man svešu rakstu izskatīšanas beidzot atvēru rakstu ar virsrakstu “PAR LATVIEŠU PAJOLIŅIEM UN KATALĀNIEŠU VĒLMĒM” – izrādījās, ka mana raksta virsraksts, ar mani pat nesaskaņojot, ir mainīts… Mainīts bija arī daudz kas cits… Nākošajā dienā parādījās tādas IVETAS BUIĶES raksts “PAR PAJOLIŅIEM SPĀNIJĀ”, kurā es tiku totāli “apliets ar dubļiem”, jo raksts bija ne par Spāniju, tikai zema līmeņa zākāšanās par mani. Uzskatīju par nepieciešamu vismaz atbildēt būdams pārliecināts, ka tās ir manas tiesības demokrātiskās valstīs. Šorīt rakstu nosūtīju “IR” redakcijai un pēc dažām stundām saņēmu redaktores Māras Miķelsones izvairīgu atbildi, ka manu rakstu nepublicēšot, jo… ( sapratu visu, bet..) – arī jūs sapratīsiet.
TAGAD LŪGUMS. Ja jums vēl nav apnikusi Katalonijas tēma – būtu jums pateicīgs, ja jūs “Draugos”vai Facebook izlasītu gan šī raksta oriģinālvariantu, gan “Aicinājums”, gan jauno, manu atbildes rakstu: “PAR REĀLIEM FAKTIEM UN “KAT-LATVIEŠU” IZTĒLI”. Rakstu asi, taču, neesmu pret latviešiem un, ja mani kritizē, gribu saņemt kritiku par to, ko esmu “sastrādājis” ES PATS, nevis cilvēks, kuru pat redzējis neesmu. Un – šo paziņojumu rakstu bez slēptām domām – ja pēc maniem oriģināldarbiem kādam (daudziem nepatiks) gribēsies “villoties” – lūdzu…
CERĪBĀ, KA ESMU PAREIZI SAPRASTS – PALDIES, KA UZKLAUSĪJĀT. VVB.

0
-6
Atbildēt

0

Aleksandrs Znovs 26.10.2017. 00.56

Tautieši, man bija tas gods nedaudz “pakontaktēties” ar raksta autoru – tas tik tiešām bija “kaut kas” – īsajā frāžu pinpongā nācās piedzīvot pat šovinistiski netīrus izlēcienus un ne tikai. Tas liecina tikai par to, ka IR pamatīgi iegrieza savai reputacijai, nepārbaudot ne rakstā minētās informācijas patiesumu, ne autora adekvātumu. Ceru, ka redakcija turpmāk nopietnāk attieksies pret darba pienākumiem un tik rupjas kļūdas nepieļaus.

+6
-4
Atbildēt

1

  V.Vecbaštiks > Aleksandrs Znovs 26.10.2017. 23.31

  Nu, “tautieti”, man jau apnicis Jums līdzīgiem jautāt – vai tad māmiņa bērnībā nemācīja, ka melot ir grēks? Par redakciju nezinu un par tās kļūdām neizteikšos – “IR” ir tipisks postkomunistu produkts, no kura sagaidīt objektivitāti un godīgumu pagrūti. Par Jums gan skaidrs – Jūs esiet nepamatoti iedomīgs melis, ar kuru man nav nekādas intereses “diskutēt”, jo uz nopietnu diskusiju neesiet spējīgs – par to es pārliecinājos Jūsu šeit pat pieminētajā “frāžu pingpongā”, jo tieši man pēc Jūsu jau otrās īsziņas bija skaidrs Jūsu nolūks un Jūsu inteliģences līmenis. Neesiet man interesants – Ardievu…

  +3
  -6
  Atbildēt

  0

Aleksandrs Znovs 25.10.2017. 23.24

Visai odiozs raksts un, šķiet, tikpat odiozam jābūt raksta autoram! Zīmīgi, ka rakstā autors dara precīzi to pašu, pret ko pats nostājās – cenšas uztiept savu viedokli, kurš, starp citu, balstās nevis uz neapgāžāmiem pierādījumiem (redzēja pats, skaitīja pats, piedzīvoja pats), bet gan no kaut kādiem nesaprotamiem (noteikti promadridiskiem) avotiem. Rakstā jūtama sīva pretkatalonista smaciņa, ko autors mēģina bagātināt ar faktu, ka jau 25 gadus dzīvo tajā “bezkaunīgo ekstrēmistu” zemē.
Atklati sakot, nespēju sevi piespiest izlasīt šo savārstījumu līdz galam. Tendenciozi, neadekvati, neloģiski, manuprāt.

+8
-4
Atbildēt

0

austris_slavinskis 25.10.2017. 21.58

Kā tas beigsies? Var teikt pilnīgi droši – nekā. Nebūs tāda “Katalonijas Republika”, jo ir absurdi saujiņas apmāto dēļ sadrumstalot demokrātisku un cienījamu valsti. Atbalstīt katalāņu separātistus var tikai “pajoliņi”, bet pasaulē bez liela skaita latviešu “aitu bara” tādu ir ļoti maz (man zināms tikai Venecuēlas diktators Maduro, Spānijas populistu partijas Podemos finansētājs). Viss drīz atgriezīsies “normālās sliedēs”.

– no Jūsu mutes Dieva ausī! ARRIBA ESPAÑA!

+5
-6
Atbildēt

0

Komūnistu pļāvējs 25.10.2017. 17.02

Vienīgais pajoliņš šajā sadaļā ir autors Vecbaštiks, pēc kura murgiem spriežot, sen nav sists…krustā. Sen būtu laiks.

+4
-4
Atbildēt

1

  V.Vecbaštiks > Komūnistu pļāvējs 26.10.2017. 23.34

  Varētu jau ko uzrakstīt, bet baidos, ka neziniet pat – kas ir krusts?…

  +3
  -4
  Atbildēt

  1

  Neblēj baram līdzi! > V.Vecbaštiks 29.10.2017. 20.22

  Rakstiet droši, pēc tām muļķībām, ko līdz šim esat rakstījis, Jums vairs nekas nevar kaitēt.

  +1
  -2
  Atbildēt

  0

elina 25.10.2017. 15.51

“IRam” kaut kas ir sagājis dēlī ar domāšanu redakcijas galā… Katrs raksta teikums, ja nav gluži absurds, tad vismaz izbrīnu raisošs.

+4
-5
Atbildēt

1

  V.Vecbaštiks > elina 26.10.2017. 23.37

  Lasīt protiet? Jā? – savādi, parasti lasītpratēji ir arī domātspējīgi – Jūs esiet fenomens, jo ar j\Jums ir otrādi…

  +2
  -3
  Atbildēt

  0

Oskars Pundurs 25.10.2017. 10.42

IR. lv baigi grauj savu reputāciju netaisot rakstiem FACT-check. 🙁

+5
-4
Atbildēt

0

J.šveiks 25.10.2017. 08.29

izlasīju šo murgu un secināju ka seksā brīvība ir ierobežota, nevar to joku darīt tirguslaukumā

+3
-4
Atbildēt

0

Dr. Bērziņš 25.10.2017. 02.10

Autora laulības ar katalānieti arī nesaprotama padarīšana – viņa profilā soctīklos norādīts, ka viņa mīlestība ir tāda Ligita Steipulāne. Vai tā ir tā kataloniete vai nē – ej nu saproti.

+11
-3
Atbildēt

3

  Vinotava65 > Dr. Bērziņš 25.10.2017. 03.15

  Mani viņa FB piesaistīja ieraksts, kurā autors dalās ar šo savu rakstu ar domubiedriem grupā “Mentiras del Independentismo Catalán” (tulk. Katalonijas neatkarības meli), lai to izplatītu kontaktējoties ar Latvijas tūristiem ar mērķi – iemācīt Katalonijas patieso vēsturi. (Citāts no autora FB :”Les ofrezco mi artículo contra las mentiras nacionalistas en el periódico leton “IR”. Claro que está escrito en letón pero en caso puede servir en hipotéticos contactos con unos turistas de Letonia para enseñar la verdadera história de Cataluña.”)

  +5
  -3
  Atbildēt

  1

  V.Vecbaštiks > Vinotava65 26.10.2017. 22.55

  Cienītā – vai Jūs bērnībā nemācīja, ka melot ir grēks? Varbūt paskaidrosiet – kur un kad es šo tekstu uzrakstīju? Cik vien atceros – vēl ne reizi man nav gadījies uzrakstīt vārdu savienojumu “turistas de Letonia”! Vai nu Jūs ko jauciet vai rupji melojiet – vairāk domāju, ka tīši melojiet, lai radītu vēl lielāku naidu pret par Jums vairāk pieredzējušāku un nenoliedzami gudrāku Spānijas pavalstnieku, kurš pie tam nebaidās pateikt arī patiesību acīs “aitu baram”, kuras to vien zina kā “blēt” līdzi barvedim (nu gluži kā padomjlaikos…). Ai, ai,ai, meitiņ – atcerieties māmiņas vārdus, ka melot ir grēks…

  +2
  -5
  Atbildēt

  1

  Vinotava65 > V.Vecbaštiks 27.10.2017. 05.07

  Nemelojiet! Šis citāts ir no Jūsu FB! Izdzēsāt vai nē, tam nav nozīmes! Un iemācieties pieklājību!

  +4
  -2
  Atbildēt

  1

  V.Vecbaštiks > Vinotava65 27.10.2017. 13.31

  Labi, mīļumiņ, man prieks, ka esiet kaut ko iemācījusies! Tas nekas, ka tikai to dažādu tautu folklorā pazīstamo anekdoti par zagli, kurš iejūk viņa ķērāju pūlī un brēc skaļāk par visiem: “ĶERIET ZAGLI!”. Tas jau ir progress, jo citādi ar tiem svešvārdiem un to jēgas apzināšanu Jums “nu ir, kā ir”… Jūsu neprecīzi citētais (jau sākumā) mans komentārs manā profīlā FB “stāv kā stāvējis” un, ja tas bijis pārsūtīts uz patriotisko spēku lappusēm, pie vairākām kurās biedrs esmu arī es, tad tikai tieši tas pats teksts, kas manā profilā, jo nerakstu katrai lappusei atsevišķu “priekšvārdu” (par to variet pārliecināties arī visās FB “vietnēs”, kurām nosūtīju “cienītās” Ivetas Buiķes žultaina naida pret Spāniju pārpilnos rakstus kā uzskatāmu piemēru daļas manu tautiešu aprobežotībai). Māmiņa Jums droši vien bērnībā teica arī sakāmvārdu: “Meliem īsas kājas!” – ļoti trāpīgs sakāmvārds, derētu to iegaumēt…Nesaukšu Jūs par meli pagaidām, jo loģiski pieņemu, ka Jūsu spāņu valoda nav perfekta un īsti nespējiet visu saprast. Par pieklājību gan jautājumi – Kurā vietā biju “nepieklājīgs? Vai ironija un humors tagad ir nepieklājība? (it sevišķi, ja Jūs savos komentāros atļāvāties par mani izteikties tiešām nepieklājīgi un apvainojoši). Kā tur bija tas sakāmvērds par baļķi? – “Cita acī saredz skabargu, bet savā…”. Man dziļi pretīgs ir ļeņinisms, bet Ļeņinam ir frāze, kura kā padoms butu ļoti derīga tieši Jums: “Mācīties, mācīties un vēlreiz mācīties!”….

  +2
  -4
  Atbildēt

  0

  basta > Dr. Bērziņš 25.10.2017. 10.37

  Īstam vīrietim var būt vairākas mīlestības, visiem jau nav kā Dombrovskim, kam sieva tikai formas pēc.

  +3
  -2
  Atbildēt

  0

  V.Vecbaštiks > Dr. Bērziņš 26.10.2017. 23.47

  Ai-ai-ai, “doktoriņ” – nu neliek Jums miera mana laulības dzīve… Jums paliks labāk, ja pateikšu? Jums grūtības ar lasīšanu vai tikai saprašanu? Vai arī tikai patīk rakņāties svešos palagos, jo pašam no meitenēm/sievietēm bail? Kas Jums būtu jāsaprot? Manā rakstā viss bija ļoti skaidri uzrakstīts – ja Jūs ko nesapratāt un tādēļ vairākkārt ienācāt manos (un ne tikai manos) profilos okšķerēt, bet joprojām neko nesaprotiet – vainojiet savu saprašanu, jo es Jums nevaru palīdzēt…

  +2
  -3
  Atbildēt

  0

Vinotava65 25.10.2017. 00.37

Šis demogoģiskais kompilējums nav profesionālas diskusijas vērts. Cilvēkam, kas (pēc saviem vārdiem) 25 gadus nedzīvo Latvijā acīmredzami pagaisusi realitāte, ka Latvijā cilvēki negūst informāciju tikai no viena vai diviem medijiem vienā vai divās valodās. Šādi nekritiski kompilējumi patiešām ir atzīti un novērtēti Spānijas nacionālajos medijos (El País, La Sexta), kas paši to izplata. Katrs, kurš šo kompilējumu ir izlasījis, var novērtēt, kas notiek ar cilvēka domāšanu un spriestspējām, ja 25 gadus diendienā lasa un klausās Spānijas nacionālos medijus. Par laimi Latvijā var skatīties gan BBC un CNN, gan France 24, Telecinco La 1, gan izlasīt The Independent, The Guardian, Le Monde, Le Figaro, El País, El Mundo, El Confidencial… Jāapbēdina arī šo “Madrides oficiālās ideoloģijas atgremojumu” autors, ka viņš nebūt nav vienīgais latvietis, kas dzīvo vai ir dzīvojis Spānijā, vai runā spāniski un katalāniski.

+9
-3
Atbildēt

1

  V.Vecbaštiks > Vinotava65 26.10.2017. 23.57

  Ai-ai-ai meitiņ, nu atkal jājautā – vai māmiņa nemācīja, ka nevajag lietot svešvārdus, ja nav īsti skaidra to jēga? Nekavēšu laiku vairs ar Jums, jo nav vērts. Iedomība parasti noved pie “kraha”…

  P.S. Tikai viens jautājums: Jūs esiet pārliecināta, ka ziniet – Cik valodās es runāju brīvi? Un cik vēl spēju, kā saka, “aizstāvēties”? Es Jūsu vietā uzmanītos ar pārsteidzīgiem slēdzieniem…

  +2
  -5
  Atbildēt

  0

a_kirsteins 25.10.2017. 00.27

Apbrīnojama muļķība! Autors neko nav dzirdējis par vestgotiem, kas 476.g. iekaroja Barselonu un nodibināja Gotalonijas valsti. Barselonas hercogiste apvienojās ar Aragonu un eksistēja līdz 1714. gadam. Pirmais katalāņu mēginājums atdalīties no Spānijas bija, jau, 1871. gadā, bet tad viņus pierunāja palikt. Otreiz – 1930. gadā. kad to apspieda republikāņi. Katalāņu valoda ir tuvāka provansiešu Dienvidfrancijā, nevis spāņu valodai. Latvieši neko īpaši neizceļ, ja valensiešiem patīk Spānija, lai dzīvo tur veseli, bet , ja katalāniem nepatīk, tad mēs atbalstīsim viņu tiesības uz izteiksmes brīvību.

+9
-3
Atbildēt

3

  vitalisvita > a_kirsteins 25.10.2017. 08.26

  Jā, viss tā kā būtu pateikts īsi, skaidri un saprotami, bet… kā tur ar tām “tiesībām uz izteiksmes brīvību”?
  Man tomēr gribētos tos vārdiņus “izteiksmes brīvība” aizvietot ar “rīcības brīvība”, – tā kā to paredz starptautiski atzītās tiesības tautu etniskās attīstības teritorijās.
  Tāds ir arī tiesību “kategoriskais imperatīvs” pēc I.Kanta ētikas kritērijiem, kuru vēl neviens mūsdienīgais valdnieks nav uzdrošinājies apstrīdēt.
  Tā brīvība jau – vai nu viņa ir, vai viņas nav! Impērijas ir teorētiski zudušas, bet viņu impēriskie uzstādījumi palikuši…
  Prioritārām jākļūst tautu tiesībām visās valstīs; arī tajās, kuras veidojušās vardarbīgi – kā impērijas. Un prioritārām jābūt arī kataloniešu tiesībām Katalonijā, tāpat kā latviešu tiesībām Latvijā.
  Starp citu – mūsu Satversmes preambulā tas arī ir pateikts. Vai ne tā, cien. A.K.?

  +3
  -2
  Atbildēt

  1

  V.Vecbaštiks > vitalisvita 27.10.2017. 00.11

  Nu, atkal! Jaukā meitiņ – vai māmiņa …utt.? Atbildiet tikai uz vienu jautājumu – cik Spānijas teritorijā ir tautu? Un valodu? Ja atbilde būs pareiza, pat noticēšu, ka kaut ko arī ziniet par Spāniju. Bet ar tiem svešvārdiem tomēr uzmanieties – ātri var nokļūt “ķezā”…

  +2
  -3
  Atbildēt

  0

  Aleksandrs Znovs > a_kirsteins 25.10.2017. 23.31

  Visu cieņu!

  +3
  -2
  Atbildēt

  0

  V.Vecbaštiks > a_kirsteins 27.10.2017. 00.06

  Jums man tiešām tikai viens jautājums un lūgums – es pieteikšos pie Jums par sekretāru, jo Jūs noteikti kļūsiet vēstures zinātņu doktors – cilvēks, kurš atradis pierādījumus, ka esot bijusi tāda Barselonas hercogiste, kura vēl pie tam “apvienojusies” ar Aragonas Karalisti. Vai drīstu Jūsu atklājumu darīt zināmu vēsturniekiem Madridē un Barselonā? Pēdējie noteikti Jūs apbērs ar zeltu, jo simtiem gadu jau cenšas “atrast” šādus pierādījumus…

  +2
  -4
  Atbildēt

  1

  Bārdainais Signe > V.Vecbaštiks 27.10.2017. 10.42

  Vecbaštik,tad pārraksti Wikipēdiju https://en.wikipedia.org/wiki/County_of_Barcelona,lai cilvēki zinātu,ka neesat vienkāršs spāņu šovinistu propagandons. ,

  +4
  -2
  Atbildēt

  2

  Bārdainais Signe > Bārdainais Signe 27.10.2017. 10.44

  +3
  -1
  Atbildēt

  0

  V.Vecbaštiks > Bārdainais Signe 27.10.2017. 14.02

  “Wikipedia”i ir ļoti zemas ticamības koeficients – kaut vai, piemēram, aplamības par kataloniešu provinču Rosiļjonas un Perpiņjanas iekļaušanu Francijas sastāvā. “Wikipedia” rakstīts, ka tas notika pēc “Napoleona kara”, taču patiesībā tas notika tā sauktā “Pireneju miera līguma” rezultātā – 1659. gada 7. novembrī (līdz Napoleonam vēl patālu, vai ne?). Tādu neprecizitāšu “Wikipedia” ir simtiem. Eiropā neviens patiesību uzzināt gribošs interesents uz “Wikipedia” nepaļaujas. Par propagandu? Par maniem avotiem minētajiem faktiem manos rakstos variet izlasīt manā jaunajā, “IR” aizliegtajā rakstā, par kuru minēju savā “Paskaidrojums un lūgums” (skat. šajā komentāru lappusē) “PAR REĀLIEM FAKTIEM UN “”KAT-LATVIEŠU IZTĒLI”. Rakstā minēti gan vecāki, gan jaunāki fakti ar precīzu avotu uzskaitījumu un precīzu statistiku arī par Konstitūcijas referendumu Spānijā.

  +2
  -3
  Atbildēt

  1

  Bārdainais Signe > V.Vecbaštiks 27.10.2017. 14.52

  Neprecizitātes – tas nav pierādījums,ka Barselonas grāfiste nav pastāvējusi.

  +3
  -1
  Atbildēt

  1

  V.Vecbaštiks > Bārdainais Signe 28.10.2017. 02.39

  Vai Jūs vispār kaut ko saprotiet, ko Jums raksta? Viss mans raksts balstīts uz faktu, ka Katalonija kā valsts nekad nav pastāvējusi, bijusi tikai Barselonas grāfiste citu valstu sastāvā, kā arī citas grāfistes tagadējās Katalonijas teritorijā. Vēl šodien ir tituls – Barselonas grāfs.

  +1
  -4
  Atbildēt

  1

  Bārdainais Signe > V.Vecbaštiks 28.10.2017. 10.22

  Ak tad tomēr Barselonas grāfiste ir pastāvējusi…vismaz kāds neliels solis uz priekšu jūsu sapratnē.Vēl tik jums jāatrod informācija par Aragonu.Nu un tad,ka Katalonija pašreizējā teritorijā nav pastāvējusi?Tas pierāda,ka katalāņi kā tauta neeksistē?Arī baltu tautām visādi ir gājis,tie iekaroti un sadalīti starp citām valstīm,dažās baltu apdzīvotās teritorijās balti izkauti un asimilēti,līdz balti un lībieši konsolidējušies un spējuši izveidot valsti Latviju,un lietuvieši atguva savu valsti.Kāpēc katalāņi nevaretu paveikt to pašu?

  +2
  -1
  Atbildēt

  1

  Viesturs Vecbastiks Burvis > Bārdainais Signe 28.10.2017. 17.36

  Jums, cienītais, tiešām kaut kas nav kārtībā ar galvu vai tikai “muldiet” pa tukšo, pat neizlasījis rakstu. Uz muļķībām un provokācijām vairs neatbildēšu.

  +1
  -2
  Atbildēt

  1

  Bārdainais Signe > Viesturs Vecbastiks Burvis 28.10.2017. 19.54

  Kā tad,jūsu oriģinālās ”vēstures” apšaubīšana,citējot konkrētus avotus, ir provokācija? 😀 …ir nu gan viens iedomīgs tips 🙂

  +2
  0
  Atbildēt

  0

gustaps 24.10.2017. 21.48

Baltieši savā laikā lauzās no cietuma uz brīvo Eiropu. Bija uz ko tiekties, bija no kā raustīties. Un auglis beigās nemaz tik salds un skaidrs nesanāca (tas pats sagaidīs katalāņus viņu hipotētiswkās uzvaras gadījumā).
No kurienes uz kurieni laužas revolucionārie katalāņi? Dēļ kā viss tas hipišs? No tālienes izskatās pēc vadoņu avantūras. Un masu skatu dalībnieku – hm, akūtu analītisko spēju nepietiekamību.
Un, kā autors viņus sauc, latviešu pajoliņiem ieslēgusies tā pati pūļa vienprātības fāze, kad loģiku un analītiskumu aizstāj dumja vienprātības eiforija.

+4
-3
Atbildēt

2

  edge_indran > gustaps 24.10.2017. 23.16

  Federal Europe will be ‘a reality in a few years’, says Jose Manuel Barroso, 2013.
  Katalāņi lauž ceļu tam procesam, par ko viens vadonis pirms četriem gadiem atklāti paziņoja.
  Pievērsiet uzmanību american latvian (Muižnieks, Kariņš) darbībai, var būt kāda skaidrība radīsies par “brīvās Eiropas” nākotni:
  “Pēdējā laikā daudz tiek runāts un rakstīts par iespējamo Eiropas Federālās Valsts veidošanu, par kuru šī gada [2013] septembrī, uzrunājot Eiropas Parlamentu, diskusiju aizsāka Eiropas Komisijas prezidents Žozē Manuels Barozzo. ” Krišjānis Kariņš: LATVIJAS INTERESES EIROPĀ

  0
  -2
  Atbildēt

  1

  Bārdainais Signe > edge_indran 25.10.2017. 07.52

  gustapam jau ir liela skaidrība,viņš grib federālu ,vai vēl labāk,unitāru Eiropu,kur kāda liela kompānija nosaka,kur visiem būs gulēt,ko ēst un ko domāt.

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

  basta > gustaps 25.10.2017. 10.35

  Spriežot pēc tā, kā kādreiz katalonieši kopā ar krievu fašistiskiem iebrucējiem karoja pret spāņu tautu, viņi no brīvās Eiropas laužas un tautu cietumu. Nepārvarama tieksme pēc važām, nu gluži kā krieviem. Nekāds brīnums nebūtu, ja kremlis ir iecerējis jūras kara bāzi Barselonā, ar Sevastopoli un Tartusu vien tam ir par maz.

  +2
  -3
  Atbildēt

  1

  Bārdainais Signe > basta 25.10.2017. 11.42

  Es atkal domāju,ka krievi sarunājuši ar pašreizējiem Spānijas vadītājiem,lai tie izgāž jau saskaņotos saprātīgos Katalonijas autonomijas likumus (2006. gada jūnijā referendumā tika pieņemts jaunais Katalonijas Autonomijas statūts, kuru apstiprināja arī abas Spānijas parlamenta palātas. Tomēr 2010. gadā Spānijas Konstitucionālā tiesa to atzina par pretlikumīgu, liekot izsvītrot vai pārveidot 41 pantu, ieskaitot pašdefinēšanos par “nāciju”, kā arī nodokļu un naudas pārdales sistēmas pārmaiņas. )Tas aizsāka plašus protestus visā Katalonijā un neoficiālus, simboliskus neatkarības balsojumus daudzās apgabala pilsētās.
  Tie ir tie paši cūkcepures,kuri jau tagad netraucēti ļauj uzpildīt degvielu krievu karakuģiem.

  +1
  -2
  Atbildēt

  3

  basta > Bārdainais Signe 25.10.2017. 13.12

  “ieskaitot pašdefinēšanos par “nāciju”, kā arī nodokļu un naudas pārdales sistēmas pārmaiņas.”
  ———
  Tas viss attiecināms arī uz ventiņu tautu, kas vēlas pašdefinēties par nāciju un kam apnicis ar saviem nodokļiem barot Rēzekni un Ludzu.
  Adelante, Eiropas valstu grāvēji!

  +1
  -2
  Atbildēt

  0

  basta > Bārdainais Signe 25.10.2017. 13.15

  Neesi aizdomājies, kāpēc morālie kropļi, putļerasti: Dombrovskis un Pabriks, tā satraukušies par kataloniešu “tautu”?

  +1
  -2
  Atbildēt

  1

  Bārdainais Signe > basta 25.10.2017. 13.46

  Ventiņu tautai bez Latvijas nav bijusi neviena pašu valsts,tai bijusi kopīga vēsture ar pārējo Latviju,nodokļu taisnīga sadale un izmantošana attiecas uz visiem,toties vienota Spānijas karaliste izveide notikās pēc 1469. gadā notikušās Aragonas Ferdinanda II un Kastīlijas Izabellas I kāzām.Tur varētu vilkt paralēles ar Lietuvas-Polijas valsts izveidi.
  1572. gadā Polijas—Lietuvas kopvalsts (Žečpospoļita) kļuva par konstitucionālu monarhiju. Pēc Konstitūcijas apspriešanas un pieņemšanas (1569-1573) tika juridiski apstiprināts karaļa ievēlēšanas princips. https://lv.wikipedia.org/wiki/Polijas%E2%80%94Lietuvas_%C5%ABnija
  Tagad Polija un Lietuva kā atsevišķas valstis ir Eiropas savienībā un nekāda vaina.

  +1
  0
  Atbildēt

  1

  basta > Bārdainais Signe 25.10.2017. 20.08

  Poļi un lietuvieši ir atsevišķas tautas, ģenētiski un lingvistiski, katalāņi ir tie paši spāņi, tikai daži to vadoņi, kurus atbalsta mazākums, iedomājušies sevi par karaļiem. Kā skanētu Siguldas hercogiste?

  +2
  -1
  Atbildēt

  1

  Bārdainais Signe > basta 26.10.2017. 13.29

  No kurienes šāda informācija?Kas teica,ka katalāņi ģenētiski un lingvistiski neatšķiras no spāņiem?Baski arī neatšķiras?Kāpēc viņiem bija sava valsts Barselonas grāfiste https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/42/Partage_de_l%27Empire_carolingien_au_Trait%C3%A9_de_Verdun_en_843.JPG ?Un kur palika vestgoti,kuri iekaroja katalonijas teritoriju ,kā tie sajaucās ar vietējiem?Un kā ar Aragonas karalisti https://lv.wikipedia.org/wiki/Aragonas_karaliste ,kas laikā no 1035. līdz 1479. gadam pastāvēja Pireneju pussalā?Vai šī valsts neizskatās drusku lielāka par Siguldas hercogisti?

  +2
  -1
  Atbildēt

  1

  V.Vecbaštiks > Bārdainais Signe 27.10.2017. 00.17

  Un kā tad bija ar Barselonas grāfisti Septimānijas jūdu valsts sastāvā?

  +2
  -3
  Atbildēt

  0

  V.Vecbaštiks > Bārdainais Signe 27.10.2017. 00.14

  Jūs esiet Oto/Haima lasītājs? Tad jau gan…

  +2
  -4
  Atbildēt

  1

  Bārdainais Signe > V.Vecbaštiks 27.10.2017. 10.24

  Vecbaštik,kās jūs tāds esat,ka man būtu jālasa jūs un nebūtu jālasa kāds cits?Jums kas -Dievs uz pieres uzspiedis kvalitātes zīmi?

  +3
  -2
  Atbildēt

  1

  V.Vecbaštiks > Bārdainais Signe 27.10.2017. 14.13

  Ir starpība starp “jālasa” un “lūgums izlasīt”. Man nav ne jāslēpjas, ne jābaidās, jo manos rakstos ir tikai reāli un pierādīti fakti – citādi es narakstītu. Nav man “kvalitātes zīme”, taču es, atšķirībā no Ivetas Buiķes, Otto/Haima Ozola un citiem, rakstu par pierādītiem faktiem un dokumentētu vēsturi – ne falsifikācijām. Neesmu “prasījis”, lai Jūs “mani” lasītu – “pasarg’, Dievs”! Godīgi sakot – man nav “ne silts, ne auksts” no tā – vai tieši Jūs mani lasiet vai nē. Jūsu paša izvēle…

  +2
  -4
  Atbildēt

  1

  Bārdainais Signe > V.Vecbaštiks 27.10.2017. 14.42

  Nav runa tikai par mani,ikvienam ir jāmēģina izlavierēt caur pretrunīgas informācijas kalniem.Ja jums būtu ne silts ne auksts,jūs sēdētu savā alā un nekādus rakstus nerakstītu vispār.Pierādītiem faktiem?Jūs nopietni?Arī krievi ir sev uztaisījuši ”reālu un pierādītu” tūkstošgadīgu vēsturi,kur nekādiem baltiem nav vietas.Pat nopietni vēsturnieki savā starpā nevar vienoties par daudziem faktiem un notikumiem,te nu viens Vecbaštiks nāk klajā ar nekļūdīgiem un neapstrīdamiem faktiem…jums kauns nav,ka uzņematies neapstrīdamas patiesības sludinātāja pozu,citādi domājošos vēsturniekus uzskatot par meļiem un falsificētājiem?

  +2
  -2
  Atbildēt

  1

  V.Vecbaštiks > Bārdainais Signe 27.10.2017. 22.02

  Jūs vispār apjēdziet ko runājiet? Es Jums ieteicu izlasīt vienu rakstu, kurā skaidri un nepārprotami uzrādīju KATALONIEŠU vēsturnieku grāmatas un autorus, no kuriem smēlos attiecīgos faktus, kā arī neapstrīdamus statistikas datus par 1978. gada referendumu Katalonijā. Jūs kā papagailis tikai vienu un to pašu: “…viens Vecbaštiks nāk klajā…” – vai tādiem kā Jūs arī smadzenes ir papagaiļu? Katram var būt savi uzskati, katram var būt savas domas, bet vēsturi vairs grozīt nevar – vēsture ir nepielūdzama! Jūsu apzīmējums: “citādi domājošie vēsturnieki” ir vienkārši absurds, jo par vēsturi var domāt, vēsturi var mēģināt izskaidrot, bet vēsturi nevar mainīt – laika mašīna vēl reāli nav izgudrota… Un es nesludinu SAVU patiesību, es cenšos latviešiem pastāstīt reālo vēsturi, ko esmu izstudējis, atkārtoju, no KATALONIEŠU vēsturnieku pētījumiem. Kad māte vai tēvs Jūs bērnībā iepēra par sliktu mācīšanos un Jūs to tagad pastāstiet saviem draugiem, teiksim, Jānim un Jurim. Jānis var būt sašutis, Jurim var šķist pareizi, bet viņu domas nekādi nevar ietekmēt notikušo iepēršanas faktu. Viens “aitu bars” var “blēt” līdzi Jānim, otrs – Jurim, bet tas neko nemaina pašā vēsturiski vairs nekad neizmaināmajā notikušajā faktā. Lūk, te ir tas, ko nesaprot skaļie “bļāvēji” – es rakstu TIKAI par faktu, ne par to, ko saka Jānis vai Juris vai vēl kāds. Ja ko apstrīdu, tad melus – ja Jānis teiktu, ka tā neesot bijis un Jūs esot iekaustījis savus vecākus (Katalonija bija valsts…). Nav tā? Jūs variet ko izmainīt pagātnē? Es nē. Tad kādēļ latvieši raksta par Katalonijas hercogisti, pat karalisti? Tās nav manas domas, tie nav mani uzskati – tā ir neapstrīdama vēsturiska realitāte. Cita lieta, ja “aitu bars” tic Jānim (kataloniešu vēstures falsifikadori) un zākā mani par to, ka gribu tikai, lai mani tautieši arī kaut ko saprastu viņiem ne tuvās zemes situācijā un vēsturē. Neceru, ka sapratāt, bet, ceru, ka kaut kas “aizķersies” un liks vismaz padomāt.

  +2
  -4
  Atbildēt

  1

  Bārdainais Signe > V.Vecbaštiks 28.10.2017. 10.00

  Tātad turpināt apgalvot,ka šajās grāmatās:
  Pablo Fernández Albaladejo (2001). Los Borbones: dinastía y memoria de nación en la España del siglo XVIII…, Marcial Pons Historia.
  ^ Jump up to: a b Historical Dictionary of the Catalans.Buffery-Marcer.2011 The Crown of Aragon was a confederation of kingdoms
  ^ Jump up to: a b Captives and Their Saviors in the Medieval Crown of Aragon. Rodriguez.2007 The Crown of Aragon was a confederation of individual polities ruled by one king, the king of Aragon
  Jump up ^ Henry Kamen, Empire: how Spain became a world power, 1492-1762, 2002:20.
  Jump up ^ Helena Buffery; Elisenda Marcer (18 December 2010). Historical Dictionary of the Catalans. Scarecrow Press. p. 106. ISBN 978-0-8108-7514-2.
  Jump up ^ Marqués de Lozoya, Historia de España, Salvat, ed. 1952, vol. II page 60: “El Reino de Aragon, el Principado de Cataluña, el Reino de Valencia y el Reino de Mallorca, constituyen una confederación de Estados”.
  Jump up ^ Thomas N. Bisson, The Medieval Crown of Aragon: a short history, 1986, chapter II. The age of the Early Count-Kings (1137–1213) (The Principate of Ramon Berenguer IV 1137–1162), page 31
  Jump up ^ Cateura Benàsser, Pau. “Els impostos indirectes en el regne de Mallorca.” (PDF). Retrieved 2008-04-24. El Tall dels Temps, 14. (Palma de) Mallorca: El Tall, 1996. ISBN 84-96019-28-4. 127pp.
  Jump up ^ Michel Roquebert, Histoire des Cathares, 2002, Ed. Perrin, ISBN 2-262-01894-4.
  Jump up ^ Stanley G. Payne. “Chapter Five. The Rise of Aragon-Catalonia”. A History of Spain and Portugal. Retrieved 2008-07-02.
  Jump up ^ Bisson T. N. chapter II. The age of the Early Count-Kings (1137–1213) (Dynastic Policy 1162–1213), page 36
  ^ Jump up to: a b c H. J. Chaytor. “Chapter 6, James the Conqueror”. A History of Aragon and Catalonia. Retrieved 2008-04-25.
  Jump up ^ Bisson 1986:67
  ^ Jump up to: a b Bisson 1986:87–88
  Jump up ^ H. J. Chaytor. “7, Pedro III”. A History of Aragon and Catalonia. Retrieved 2008-05-03.
  Jump up ^ Not to be confused with James II of Majorca
  ..ir meli?

  +2
  -1
  Atbildēt

  1

  Bārdainais Signe > Bārdainais Signe 28.10.2017. 10.03

  …un šeit:
  The Giudicati, the city of Sassari, and the Genoese and Pisan local possessions.
  Jump up ^ Stanley G. Payne. “Chapter Nine, The United Spanish Monarchy”. A History of Spain and Portugal. Retrieved 2008-04-17.
  Jump up ^ H. J. Chaytor. “Juan II. Union of Aragon with Castile”. A History of Aragon and Catalonia. Retrieved 2008-04-17.
  Jump up ^ Richard Herr. “Chapter 3, The Making of Spain”. An historical essay on modern Spain. Retrieved 2008-04-17.
  Jump up ^ Bisson T. N. Epilogue, page 188-189
  ^ Jump up to: a b c d Bisson T. N. Epilogue, page 189
  ^ Jump up to: a b c Bisson T. N. Epilogue, page 188
  Jump up ^ “La web de la Generalitat rebautiza la Corona de Aragón como “nación catalana independiente” (in Spanish).
  Jump up ^ Léon Jéquier. Actes du II Colloque international d’héraldique. Breassone 1981. Académie internationale d’héraldique. Les Origines des armoiries. Paris. ISBN 2-86377-030-6.(in French)
  Jump up ^ “La bandera de Aragón”. Autonomical Government of Aragon. 6 March 1997. Archived from the original on 7 January 2008. Retrieved 20 April 2008. Page on the official flag of Aragon and the origin of the “palos de gules” or “barras de Aragón” (in Spanish)
  Jump up ^ History books (Donzelli), Medieval Historic, Rome 1998, ISBN 88-7989-406-4
  Jump up ^ A team of investigators of the UIB directed by Doctor Josep Juan Vidal. “Felipe II, the King that defended Majorca but didn’t want to recognize all its privileges” (PDF) (in Spanish). Servei de Comunicacions de la UIB. Archived from the original (PDF) on 29 May 2008. Retrieved 2008-04-17.
  Jump up ^ Formally including Corsica, which was never conquered or controlled by the Aragonese or the Spanish.
  Jump up ^ Including Malta. In 1530 Emperor Charles V gave the islands to the Knights Hospitaller under the leadership of Philippe de Villiers de L’Isle-Adam, Grand Master of the Order, in perpetual lease for which they had to pay the Tribute of the Maltese Falcon. These knights, a military religious order now known as the Knights of Malta, had been driven out of Rhodes by the Ottoman Empire in 1522.
  ..arī ir meli?Uz kāda pamata Jūs to apgalvojat?

  +2
  -1
  Atbildēt

  0

j_zalitis 24.10.2017. 14.20

Kā kaut ko šādu vispār IR.lv var publicēt?
Taču uztaisiet elementāru fact-check.
Rakstā ir tik daudz muļķību par Spāniju, ka cilvēks vai nu speciāli melo vai nav kvalificēts izteikties par tēmu.
Un nav jābūt spānim, lai zinātu, ka baski nav lepni būt Spānijā un citas šai rakstā pieminētās lietas, kas ir pilnīgas muļķības.

+10
-5
Atbildēt

4

  basta > j_zalitis 24.10.2017. 14.35

  Ar Ozoliņa un Sprances paskvilām vien tālu nevar aizbraukt, tāpēc ir jārada vismaz kaut niecīgākā plurālisma imitācija. Par to, ka “referendumā” urnās tika samesti mājās drukāti nereģistrēti biļeteni pakām, tāpat, kā tas bija Krimā, pat tev vajadzētu zināt, ja jau esi tāds specs Spānijas lietās.

  +2
  -7
  Atbildēt

  1

  V.Vecbaštiks > basta 27.10.2017. 00.20

  Priecājos, cien. “basta” sastapt šajā “interesantajā” lappusē vēl vienu domājošu tautieti. Nu jau esiet divi – tas nav maz…

  +2
  -2
  Atbildēt

  0

  Irbe > j_zalitis 24.10.2017. 14.42

  Nu ja, nav nemaz jābūt latvietim vai Latvijā dzīvojošam , lai zinātu, ka 16.martā te pa ielām maršē nacisti un krievvalodīgo tiesības tiek sistemātiski pārkāptas:) Jums tiešām visiem ir tik dziļas zināšanas par procesiem Spānijā, lai nekļūdīgi un agresīvi postulētu savu viedokli?

  +7
  -5
  Atbildēt

  0

  V.Vecbaštiks > j_zalitis 24.10.2017. 22.53

  Ar cik baskiem esiet runājis par šo tēmu, ka variet tik droši apgalvot, ko viņi grib un ko negrib?

  +4
  -4
  Atbildēt

  3

  Dr. Bērziņš > Lilita Seipulane 25.10.2017. 02.28

  Nu re, pati Seipulanes kundze arī klāt. Jūs paskaidrosiet varbūt kaut ko par V. Vecbaštika sievu – katalonieti. Un pie reizes vēlētos zinā, vai Jūs gan personīgi esat parunājusies ar katru basku un ko viņi Jums teica?

  +3
  -3
  Atbildēt

  1

  V.Vecbaštiks > Dr. Bērziņš 26.10.2017. 23.12

  Nu, nu “Dr.” Bērziņš – tā kā būtu kaut kur lasīts? Tas laikam bija tas, kuram dažādu valstu vēstures “studijas” bija tā sajaukušas visus datus, ka beigās iznāca viens vienīgs “mišungs” – nu gluži kā Jūsu plātīgie spriedelējumi par Kataloniju, Spāniju un it sevišķi par demokrātiju. Ak tad nu jau sāciet dāmas apvainot? Nu jā, saprotu, neizglītotie letiņu auni (kā Jūs) var tikai ar skaudību noraudzīties uz spāņu (tai skaitā basku) kavalieriem. Kauns, Bērziņ, kauns – Jums vēl kādi gadiņi jāpamācās, lai atļautos uzrunāt mani vai manu kundzi. ¡Adiós, Sr. Capullo!

  +2
  -3
  Atbildēt

  0

  Dr. Bērziņš > Lilita Seipulane 26.10.2017. 01.34

  Ups! Vakar tieši šo pašu tekstu rakstīja Lilita Seipulane, bet šodien jau pārtapusi par xxx. Seipulanes kundze, pašai palika neērti par uzrakstīto vai kādēļ tāda vārda pēkšņa nomainīšana?

  +4
  -2
  Atbildēt

  1

  V.Vecbaštiks > Dr. Bērziņš 26.10.2017. 23.19

  Nē, doktoriņ! (saprotu, ka letiņu zemākās kategorijas darbinieciņam nu ļoooti gribās būt kaut kam)… Varu tikai atkārtot – pamācieties pamatskolā un tad lūdziet mani Jūs uzklausīt – varbūt pagodināšu ar atbildi. Līdz tam aizmirstiet gan mani, gan manu kundzi – nu neesam mēs vienā kategorijā… Vēlreiz -¡Adiós, Sr. Capullo!

  +1
  -3
  Atbildēt

  0

  Dr. Bērziņš > Lilita Seipulane 27.10.2017. 11.13

  Nu gan zili brīnumi – aizvakar šo pašu tekstu šajā vietā rakstīja Vecbaštika mīla Seipulāne, kura vakar pārtapa par “xxx”, bet šodien arī “xxx” ir prom un tagad komentāra autors ir V.Vecbaštiks, kurš te raujās, nabadziņš, vaiga sviedros pa komentāru daļu. Ir gan uzcītība cilvēkam nakts vidū 50 komentārus rakstīt. Smieklīgi.

  +4
  -1
  Atbildēt

  1

  Dr. Bērziņš > Dr. Bērziņš 27.10.2017. 11.15

  Es runāju par šo komentāru: “Ar cik baskiem esiet runājis par šo tēmu, ka variet tik droši apgalvot, ko viņi grib un ko negrib?”, tam visu laiku mainās autors, bet kad atbildu, tad sistēma uzrāda, ka atbildu Seipulanei, bet īstenībā tagad kā autors rakstīts Vecbaštiks. Nē, nu dīvaina ģimenīte.

  +4
  -2
  Atbildēt

  1

  V.Vecbaštiks > Dr. Bērziņš 27.10.2017. 14.37

  Vienīgais “dīvainais” (pie tam gļēvs okšķeris – pat parakstīties spējiet tikai anonīmi…) esiet Jūs, doktoriņ. JUMS man nav jāizskaidro mana nepieciešamība rakstīt komentārus caur savas kundzes pieeju “IR” komentāru lappusei, jo piederiet pie tās pašas buiķu,miķelsoņu/ozolu utt. postkomunistiskās citu viedokļu aizliedzēju “šlakas”, Kad ar internet’a tehniķu palīdzību tiks nokārtota mana pretlikumīgā dažu latvisko “vienīgās patiesības” lappušu blokāde – ne Jums, ne citiem vairs nebūs “jāuztraucas” par “autoru maiņu” komentāriem. Ieiešu atkal no sava profila un ar pilnu savu vārdu un uzvārdu, jo man, atšķirībā no Jums, nav ne jābaidās, ne jāslēpjas aiz pseidonīmiem, ne jākaunās, ne par sevi, ne saviem uzskatiem, ne savu dzīvi, ne savu ģimeni utt. Un, arī atšķirībā no Jums, es NEKAD nerakstu par “kaut kur un pa ausu galam padzirdētiem” faktiem un visi manis minētie fakti ir dokumentāli apstiprināti. Galvenais ir PATIESĪBA, kuras daudziem “letiņu viszinīšiem” trūkst…

  +2
  -3
  Atbildēt

  0

  basta > j_zalitis 25.10.2017. 13.18

  “Taču uztaisiet elementāru fact-check.”
  ————-
  Gribi atstāt bez darba paskvilu cepējus: Ozoliņu un Spranci?

  0
  -2
  Atbildēt

  0

Haralds Elceris 24.10.2017. 13.11

“Visas Spānijas provinces ir lepnas par piederību Spānijai un to iedzīvotāji … …. sevi uzskata par spāņiem” – to var lēti iestāstīt pos†padumjajiem pilsoņiem, kuri pa sovoku paradumam jauc NAcionalitāti, tobiš piederību valstij ar etnosu, tobiš ar tautību.

+8
-6
Atbildēt

0

Rihards Daugavietis 24.10.2017. 12.53

Ineresanti, vai raksta autors no sievas, Katalones, dabūja ar mīklas rulli ?

+9
-7
Atbildēt

2

  tonijs > Rihards Daugavietis 24.10.2017. 21.11

  Viņš atraujas regulāri, tad nu šī ir viņa atriebība, bet vispār- kauns par tādu tautieti.

  +4
  -3
  Atbildēt

  1

  basta > tonijs 25.10.2017. 20.00

  “Tautiet” Antoņa, kam Latvija ir “mazā fašistu valstele”, bet krievu fašistiskais izdzimtenis, latviešu grūtnieču dedzinātājs, Kononovs – upuris, kaunies nu pats par sevi!

  +3
  -3
  Atbildēt

  0

  V.Vecbaštiks > Rihards Daugavietis 27.10.2017. 00.24

  Kā nojaušu – Jūs sieva pamatīgi iekausta, Rihard? /Zēl, jūtu līdz -ne jau visiem var veikties kā man, piemēram…

  +2
  -4
  Atbildēt

  0

basta 24.10.2017. 12.10

Labs raksts, tikai pret Spānijas dalītājiem, kuri jau sajutuši mutē asins garšu nekādi saprātīgi argumenti nelīdzēs. Tiks galā ar Spāniju, ķersies klāt Latvijai. Viena lieta gan, nacionālisti bija tie, kuri nežēloja savas dzīvības, karojot pret krievu iebrucējiem un pašu komunistu cūkām, nacionālisti ir tie, kuri iestājas pret valsts plosīšanu. Biežie Maskavas viesi, referenduma rīkotāji, ir seperātisti – Spānijas valsts un vienotas Eiropas ienaidnieki..

+6
-11
Atbildēt

2

  Bārdainais Signe > basta 24.10.2017. 13.07

  Ienaidnieki ir divi,pareizāk sakot viens,kurš izspēlē divas lomas,lai sanaidotu tautas.Un ienaidnieki šajā gadījumā meklējami abās pusēs,pagale viena nedeg.

  +4
  -1
  Atbildēt

  1

  basta > Bārdainais Signe 24.10.2017. 13.37

  Neizliecies par garā vārgo, kurš nesaprot, kur visa ļaunuma sakne http://agonia-ru.com/archives/12517 un nedirs man, ka nēģeru rasistus provocē krietnie baltie amerikāņi!

  0
  -6
  Atbildēt

  1

  Bārdainais Signe > basta 24.10.2017. 13.45

  Vai tad pasaulē trūkst nekrietnu balto amerikāņu vai vienkārši tuvredzīgu balto amerikāņu,kam krievu aģenti spēj sastāstīt visādas blēņas?Tramps taču uzvarēja ar ļoti nelielu pārsvaru.

  +2
  -2
  Atbildēt

  0

  V.Vecbaštiks > basta 27.10.2017. 00.25

  Prātīgi vārdi!

  +1
  -3
  Atbildēt

  0

Dr. Bērziņš 24.10.2017. 11.49

Raksts ir pilns ar pretrunām un jābūt pajoliņam, lai to nepamanītu.
Pieminēšu tikai dažas.
Baski esot lepni būt spāņi. Nez kāpēc tikai viņi jau gadiem cīnās par savu neatkarību vai vismaz nopietnu autonomiju. Kaut kur jau to esmu dzirdējis, jā, pareizi, latvieši arī bija lepni padomju pilsoņi.
Katalonijas neatkarību vēloties vien maza daļa katalāņu. Nevar tikai saprast kā “mazā daļa” spēja iebalsot Katalonijas parlamentā vairākumā secesionistus?
Vardarbības arī neesot bijis, cietuši vien 2 katalāņi. Toties 431 spāņu policists guvis ievainojumus. Interesanti kā? Sadzērās un kāvās savā starpā?
Vecbaštiks agresīvi uzbrūk jebkuram viedoklim, kuru izsaka kāds Spānijā nedzīvojošais. Tas ko viņš raksta sakristu punkts punktā ar kāda Latvijā dzīvojoša lielkrievu šovinista uzskatiem, ja rakstā vārdu Spānija aizvietotu ar Latvija. Tie arī stāsta par “mākslīgo” latviešu valodu un visādām šausmām, ko viņiem gatavo briesmīgie latviešu nacionālisti.
Raksta beigās Vecbaštiks ar neslēptu sajūsmu stāsta kā fašists Franko “tika cauri”. Ir jau mūsdienās vēl fašisti un nacisti, gan Latvijā, gan kā redzam arī Spānijā. Jājautā tikai, vai portālam “Ir” obligāti ir jāpublicē viņu viedokļi.

+17
-3
Atbildēt

1

  basta > Dr. Bērziņš 24.10.2017. 12.29

  “neslēptu sajūsmu stāsta kā fašists Franko “tika cauri”.”
  —————
  Ak tu nelieti!!! Nevari pārdzīvot, ka Franko apturēja komunistu plosīšanos, kas deva vielu Džordža Orvela “Dzīvnieku fermai”, droši vien tevi bēdīgu dara arī tas, ka “Baigais gads” nekļuva par “Baigo piecgadi”, kuras laikā krievi būtu visus latviešus iznīcinājuši.

  “Interesanti kā? Sadzērās un kāvās savā starpā?”
  —————
  Nē, sliktās sievietes defektīvā atvase, vienkārši labi trennētie policisti neapmētāja grautiņu rīkotājus ar akmeņiem, jo tad to būtu bijis pilnas slimnīcas un morgi un tieši varas maigās rīcības dēļ daudzi spāņi noilgujušies pēc stingras rokas.

  Arriba España ir tik pat labs patriotiska lozungs, kā “Make America Great Again”, kuru nedabeigtās komunistu cūkas, nelegāļi, nēģeri un pidarasi arī uzskata par fašistisku.

  +3
  -10
  Atbildēt

  0

kasparane 24.10.2017. 11.49

Ieraugot rakstā minēto Arriba España, man gandrīz bija jāizberzē acis, lai noticētu tam, ka tas te ir nodrukāts. Vai jūs vispār zināt, ka tas ir Franko diktatūras slavenākais sauklis? Ka tieši šo saukli arī šobrīd Spānijā skandina tie, kuri slīgst nostaļģijā pēc diktaūras laikiem? Pēc tā man personīgi par raksta autoru viss ir skaidrs.

+9
-7
Atbildēt

2

  tonijs > kasparane 24.10.2017. 21.21

  Tev sveicieni no c no icc 🙂

  0
  0
  Atbildēt

  0

  V.Vecbaštiks > kasparane 27.10.2017. 00.32

  Atkal jājautā – kādā sabiedrībā Jūs Spānijā bijāt? Kataloniešu? Basku? Sociālistu? “Podemos’ piekritēju? Un vēl – Jūs ziniet likteni, kāds Spāniju gaidīja, ja Franko nebūtu uzvarējis? Jūs ziniet – cik krievu pilotu vien bombardēja Spāniju? Vai ziniet – pie kādas ideoloģijas pieturējās Franko? Pirms izšaut – pārbaudiet “plinti” – ceru, ka esiet dzirdējusi spāņu teicienu par atgriezenisko šāviņu caur laidi…

  +2
  -3
  Atbildēt

  0

Pontons Pontons 24.10.2017. 10.33

Ja autors būtu savas domas izklāstījis bez pastāvīgās uzbraukšanas Latvijā dzīvojošajiem, būtu labs raksts. Pēc autora loģikas, jaunas valstis vispār nevar rasties – ja vēsturē tādas iepriekš nav bijis, tātad nepienākas arī tagad. Laikam jau nu tik vienkārši vis nebūs…

+5
-4
Atbildēt

2

  Bārdainais Signe > Pontons Pontons 24.10.2017. 11.03

  Arī tad raksts būtu sūnains,autors emocionāli uzbrūk visiem,kas viņam nepiekrīt,tas arī viss . saturs.Būtu labāk pastāstījis par Barselonas Grāfisti.Mums tomēr ir pieejama šāda tāda informācija,ko palasīties par vēsturi:Rekonkistas rezultātā musulmaņiem atkarotajās Pireneju pussalas teritorijās izveidojās Aragonas karaliste, kuras tronī laulību rezultātā 1137. gadā kāpa Barselonas grāfs Ramons Berengers IV. Aragonas teritoriālās izplešanās laikā, palielinājās arī kataloņu valodas izplatības areāls — to sāk lietot Valensijā, Baleāru salās; vēlāk arī Sardīnijā, Sicīlijā un Neapoles karalistē — visur, kur izpletās Aragonas kroņa vara. 1283. gadā izveidojās Katalonijas kortess — parlaments, kura apstiprinājums turpmāk bija nepieciešams visiem karaļa likumiem. 1359. gadā izveidoja Ģeneralitāti, patstāvīgu, deputātu veidotu valdību, kura nākamo gadsimtu gaitā ieguva nozīmīgu varu valstī. 14. gadsimta beigās Katalonija cieta no dabas katastrofām, demogrāfijas krīzes un ekonomikas problēmām. Notika kari ar provinču dumpiniekiem un citām Pireneju karalistēm.
  1469. gadā notikušās Aragonas Ferdinanda II un Kastīlijas Izabellas I kāzas lika pamatus vienotas Spānijas karalistes izveidei, kurā politiski sāka dominēt Kastīlija. Līdz ar Spānijas pasaules impērijas izveidošanu, mazinājās Katalonijas, kā Vidusjūras flotes un tirdzniecības centra nozīme. Kastīlijas osta Sevilja bija vienīgā, caur kuru plūda visa Ameriku tirdzniecība. No 1640. gada Kataloniju plosīja Barselonā sākusies zemnieku sacelšanās pret Kastīlijas centieniem pakļaut Kataloniju.https://lv.wikipedia.org/wiki/Katalonijas_v%C4%93sture

  +7
  -5
  Atbildēt

  1

  V.Vecbaštiks > Bārdainais Signe 27.10.2017. 00.57

  Kad un kur valdīja tāds karalis Berengers IV?
  Kādā valodā vai dialektā runā valensieši? Baleārieši?
  Kā varēja izveidoties Katalonijas Parlaments (kortesi Katalonijā nekad nav bijuši), ja 1283.gadā nebija tādas vienotas Katalonijas?
  Ar kādām karalistēm Pireneju pussalā karoja Katalonija, ja tā nekad nav bijusi karaliste (pat ne hercogiste)? Kaut kas dziļi “neštimm” Jūsu stāstā…

  +1
  -3
  Atbildēt

  0

  V.Vecbaštiks > Pontons Pontons 27.10.2017. 00.48

  Gribiet patiesību? Mana raksta nosaukums bija “Nekur nav rakstīts, ka latvietim jābūt vientiesīgam (U.Ģērmanis)”. “IR”redakcija bez manas atļaujas un pat zināšanas no mana šī raksta un mana “Aicinājums” iztaisīja vienu, patvaļīgi pieliekot provokatīvu virsrakstu: “Par latviešu pajoliņiem utt.”, zinot, ka ar to vien psiholoģiski 90 % lasītāju būs pret mani, pat nesākot vēl lasīt.
  Redakcija, acīmredzot, ir kataloniešu pusē un, lai izrādītu, ka esot objektīvi un publicējot dažādus viedokļus, tīši nolēma mani “nogremdēt” Ja ir interese redzēt un lasīt oriģinālus (2014.gada raksts un nu jau 3 pēdējo nedēļu raksti) – “Draugos” (4) un Facebook (3).
  P.S. Neuzbrūku Latvijā dzīvojošajiem, tikai tiem latviešiem, kuri vienmēr visu zina labāk…

  +2
  -3
  Atbildēt

  1

  Bārdainais Signe > V.Vecbaštiks 27.10.2017. 11.14

  Baštik,nepatīk tev šis stāsts,izlasi citu,tur ir smalkāks notikumu apraksts:
  https://en.wikipedia.org/wiki/Crown_of_Aragon
  Tur ir arī beigās literatūras saraksts,no kurienes ņemta informācija.

  +3
  -2
  Atbildēt

  0

edge_indran 24.10.2017. 10.06

“Ja jautā manas [V.Vecbaštiks] domas, atbildu, ka Spānijas valdība pārāk vilcinās….”
=======================================================================================
Ha,ha,ha, – ierindniekiem nav jādomā, ierindniekiem jāizpilda komandieru pavēlēs. Ja pavēlēja nosūtīt Spānijas karavīrus Austrumu frontes līnijas aizsardzībai, tad nosūtīja gan 1942.g., gan 2017.g.:
“Latvijā ieradušies Spānijas karavīri dalībai NATO daudznacionālajā kaujas grupā”
Rīgas ostā svētdien [11.06.2017.] nogādāta Spānijas bruņoto spēku tehnika, tai skaitā tanki Leopard, kājnieku kaujas mašīnas Pizarro, atbalsta tehnika, kā arī inženieru un loģistikas tehnika. Savukārt vairāk nekā 300 Spānijas karavīru ieradās Latvijā jau piektdien, vēsta Aizsardzības ministrija (AM). (diena.lv)

0
-6
Atbildēt

0

Bārdainais Signe 24.10.2017. 09.47

Šitais raksts pēc intonācijas man atgādināja kāda Latvijā dzīvojoša krieva rakstīto par ”mākslīgo” latviešu valodu,kuru sarakstījuši vācu baroni,un par seno krievu zemi,kas kādreiz bijusi Latvijas vietā.

+15
-6
Atbildēt

1

  klusais > Bārdainais Signe 24.10.2017. 09.58

  Kaut kā manas asociācijas ir līdzīgas … pats virsraksts jau tāds interesants … par pajoliņiem . Būtu interesanti saprast kā pašu Viesturu varētu dēvēt 🙂

  +8
  -3
  Atbildēt

  2

  edge_indran > klusais 24.10.2017. 10.15

  “Savā laikā Staļina atbalstītie republikāņi bļāva: No pasarán, bet Franko “tika cauri”! Tā būs arī šoreiz, jo tirānija (katalāņu nacionālisms) neuzvarēs demokrātisko Spāniju.”
  ================================================================================
  Vajag painteresēties par notikumiem Katalonijā 1937.g., kad norisinājās pilsoņu karš Spānijā. Pirms 80 gadiem Katalonijā valdošais un vadošais spēks bija anarhisti-sindikālisti, kuri karoja gan pret Franko, gan staļinistiem Madridē. Toreiz Franko palīdzēja gan Itālijas fašisti, gan Vācijas nacisti, tāpēc “asins nolaišana” ilgi nevilkās.
  Kādu risinājumu pašlaik pieņems vairākums globālā biznesa (virsvaras) vairākums?

  +2
  -5
  Atbildēt

  0

  V.Vecbaštiks > klusais 27.10.2017. 01.01

  Cien “Klusais” – izlasiet, lūdzu, manu atbildi “PontonsPontons” – vismaz daļēji arī Jums būs atbildēts…

  +2
  -3
  Atbildēt

  1

  Bārdainais Signe > V.Vecbaštiks 27.10.2017. 11.23

  Nekas tur nav atbildēts,jautājums paliek par īpatnējo vēstures traktējumu,kur katalāņi pasludināti par nekad neeksistējošiem viltvāržiem,tāpat,kā viens otrs krievs cenšas latviešus uzdot par pārvācotiem senslāviem.

  +2
  -2
  Atbildēt

  1

  V.Vecbaštiks > Bārdainais Signe 27.10.2017. 14.44

  Lasīt protiet? Ciparus pazīstiet? Neko nesapratāt? – tad gan nevaru palīdzēt, jo pat Spānijā vēl nav izgudrotas ne gudrības, ne saprašanas zāles, ko ar karotīti ieliet mutē. Ja neticiet faktiem (apstiprinātiem un sen pierādītiem) – palieciet savā nezināšanā vai… (labi, neesmu kā Jūs un nepieklājīgs nekļūšu…)

  +2
  -3
  Atbildēt

  1

  Bārdainais Signe > V.Vecbaštiks 27.10.2017. 15.00

  Lasīt protiet? Ciparus pazīstiet? Neko nesapratāt? – tad gan nevaru palīdzēt, jo pat Latvijā vēl nav izgudrotas ne gudrības, ne saprašanas zāles, ko ar karotīti ieliet mutē. Nesapratāt,ka pastāv citi vēstures traktējumi un avoti,kurus norādīju?Palieciet savā uzpūtībā un viszinībā,(labi, neesmu kā Jūs un nepieklājīgs nekļūšu…)

  +2
  -1
  Atbildēt

  0

Dusma 24.10.2017. 09.28

bļedj – nespēju visu izlasīt – puse raksta par to , ka tāpēc, ka latvieši nedzīvo Katalonijā , bet šis lūk , dzīvo – mums – man nevarētu būt viedoklis – ej dirst !

Tad jau man nevar būt arī nosodījums ne padomju, ne nacistu okupācijai, ne holokaustam, jo es tais laikos vēl nebiju dzimusi

nē pasaule tomēr ir traka – tas jāpieņem kā fakts

+9
-10
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar: