Mecenāts izsludina eseju konkursu jauniešiem par Latvijas nākotni 5

Komentāri (5)

vitalisvita 13.10.2017. 00.07

Uzskatu, ka tā Latvijas nākotne nebūtu vērtējama atšķirīgi no citām valstīm Eiropā. Tā viduslaiku kultūras renesanse ir skārusi visu Eiropu un piešķīrusi tai arī savu attīstības mērķtiecību. Un, ja vien mūs kāds vardarbīgi nepārtaisīs par kādu multikulturālu “politisko nāciju”, tad mēs, tāpat kā visas citas Eiropas tautas, paliksim gan eiropejiski, gan latviski.

Jādomā ir par mūsu kopējo attīstību. Un runājot par cilvēka (ne vien kā garīgas būtnes, bet arī kā dabas sastāvdaļas) vērtībām, es allažiņ atkārtoju, ka šobrīd pastāvošais politiskais racionālisms, etnisko vērtību ignorēšana un tautu mehāniska jaukšana, ko piekopj lielvalstis (kas veidojušās kā impērijas) – tas ir absolūti nepieņemams nacionāli neatkarīgām valstīm.

Loģiski domājošiem cilvēkiem būtu jāapzinās, ka tautu novienādošana, to unificēšana un etniski dezintegrētu indivīdu masas veidošana neatbilst cilvēku dabiskai ekoloģijai, – viņu etniski integrēto vērtību, viņu identitātes, kultūras un valodas saglabāšanai un to tālākai attīstībai.

Vēsturiskā prakse un tekošie politiskie notikumi liecina, ka etniski integrēto tautu mehāniska jaukšana, to vardarbīga vai ekonomiski ekspansīva unificēšana kalpo šo dabas veidoto vērtību vājināšanai, to nonivelēšanai līdz primitīvi eksistenciālam līmenim, subkultūru sadursmēm un pastāvīgu diskomfortu „iecietībā pret svešo un citādo”.

Un varu vien piebilst, ka lai saglabātu tautu attīstības dabisko mērķtiecību (nemainīgu ekoloģiju), tad ir pret šo „svešo un citādo” ekspansiju pastāvīgi jācīnās, un šīs cīņas vienīgais ierocis ir – nācijas vienotība.

+1
0
Atbildēt

0

tonijs 12.10.2017. 14.28

Man patika šī vieta:
“…un vērtīgas balvas no 500 līdz 100 eiro.”
…………….
Izskatās it kā sākumā būtu bijis- balvas no 500 līdz 1000 eiro, bet tad viena nulle nosvītrota- ai, būs jau labi. Bet ideja laba, mecenātam paldies. Savulaik kāds Latvijas miljonārs rīkoja eseju konkursus par Latvijas tautsaimniecības attīstību un inovācijām. Studentiņi sēdēja bibliotēkās, rakstīja esejas, saņēma balvas, bet miljonārs- vairākas labas biznesa idejas.

+1
0
Atbildēt

0

tonijs 12.10.2017. 14.07

Tu drīksti savu eseju publicēt IR komentāru sadaļā un saņemt par to lasītāju atzinību. Nu kādas vairs balvas mūsu vecumā, kad viss jau ir.

0
0
Atbildēt

0

Dusma 12.10.2017. 10.20

nū – izklausās labi, bet – piedodiet nu man – 35 gadi un jaunietis? Tā tāda smalka paņirgšana vai kā. Manā jaunībā jau 23 – max 25 gados beidzās jaunība , viss punkts – tagad uzņemies atbildību – esi pieaugusi , bet te – 35 gadi un jauniete?

Tad jau tiešām manai paaudzei vecumdienas nesagaidīt ….

vispār – elle un indija – un kas mums – tiem pēc tiem 35 ļaus rakstīt esejas un pretendēt uz balvām?

0
0
Atbildēt

1

  Bārdainais Signe > Dusma 12.10.2017. 12.16

  Vo vo,tev iedot rakstīt,un notēlosi Latvijas vietā tādu elli un indiju,ka galvenā prēmija par Latvijas nomelnošanu būs skaislei bez kādām šaubām.Uzprasi kremlim,lai uztaisa tādu konkursu,tur noteikti atradīsies dzirdīgas ausis šādai kolosālai idejai.

  +1
  0
  Atbildēt

  0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar: