Ogres deputāts tiesājas ar vēsturnieku, kurš atmasko padomju represīvo pagātni 18

Komentāri (18)

kolpants 13.12.2016. 22.54

Хм, “хороший” историк, если оперирует фразами типа “скорее всего, участвовал в репрессиях, раз был в том городе” и “не известно, насколько была лояльна”.

К сведению “историка”, наличие лагерей вовсе не было секретом. К сведению “историка”, сокращение ГУЛАГ вовсе не некое современное обозначение, а сокращение “Главное управление Лагерей”

Конечно, кто-то сейчас выдаст “гениальное” предположение, что я тоже явно участвовал, раз знаю такие сокращения, но раскрою секрет-почитайте Солженицина и Шаламова, что и “историку” желаю: он тогда узнает, как проходило распределение. И как раз-то в его понимании “лояльных” врачей в такие лагеря не направляли, а направляли как раз в престижные больницы и санатории работать для номенклатуры. Или по мнению “историка”, работа врачом в лагере – это что-то крайне престижное?

Да, и убийство по неосторожности никак не дает повода делать далеко идущие выводы о сомнительном качестве работы милиционера (или полицейского), так как ситуации бывают крайне разные. Вплоть до такой, что он мог отбирать оружие у пьяного коллеги, случайный выстрел, но дело решили замять.

0
-4
Atbildēt

1

  otra puse > kolpants 14.12.2016. 09.55

  Atvainojiet, šis raksts ir latviešu valodā.

  Ja vēlaties rakstīt krievu valodā, dodieties uz atbilstošu vietni.

  +5
  0
  Atbildēt

  0

Anonīms 12.12.2016. 19.36

atnāku mājās – ieslēdzu radio – kādu rosinošu mūziku gribu dzridēt – tā vietā – ak – lai cilveki necpetos par aizsardzībai nozagtajiem 24 mijlniem šī gada budžetā – tiek stāstīts, ka mums esot straujāk augošais budžets aizsardzībā pasaulē, vai eiropā -alga viena par ko pekstini

varētu jau raudāt, bet kāda jēga , varētu piedzerties – bet atkal – kāda jēga – saproti – jēga nekam nav-

Putina krievi pie robežas stāvot līdz zobiem bruņoti – bet aizsardzībai nozog 24 milj –

sirds mierīga, ka vismaz par šo zagļu saiemā atlaišanu parakstījos

tā kā – čekisti ir neaizskarami – to tauta , lai iegaumē – tie valdīja un valda – sakties, kur gribi – tā tas ir

+2
-6
Atbildēt

0

west 12.12.2016. 19.09

Nerunājot par konkrēto gadījumu.

Vēsturiskā patiesība nav vēstures un morāles, bet ģeopolitisks jēdziens. Universālas,kura apmierina visus, nav un nebūs. Nekad nebūs. Tāpēc nevajag tā censties. Mums ir citas, svarīgākas problēmas risināmas.

Armēņiem sava patiesība, turkiem – sava. Vismaz pēdējiem tā liekas. Britiem sava, bet frančiem – sava u.t.t.. Vieni otrus nekad nepārliecinās un nepārvilks savā pusē. Vai vispār vajag ?

Ja kāds nespēj pieņemt patiesību kura ir valdošā attiecīgajā valstī, vai to grupā, tad ir iespēja emigrēt uz citu ideoloģisko reģionu, vai arī sēdēt turpat un klusēt.

Citu variantu nav, izņemot militāri iznīcinošos, bet tie vienalga neko pēc būtības neatrisina. Vēsturē ir daudzi piemēri.

+1
-1
Atbildēt

12

  edge_indran > west 12.12.2016. 19.29

  ————

  Rimšēvičs: Tuvojamies kritiskajam punktam, kad zaudēsim konkurences cīņā ar kaimiņvalstīm (DienasBizness, 09.12.2016.)

  ========================================================================================

  Vienu tādu piemēru var vērot tiešā tuvumā. Jo tālāk sabiedrība un valsts no vēsturiskās patiesības (procesa) izpratnes, jo lielākas nelaimes to piemeklē.

  Kā tādās reizēs izsakās – kas no vēstures nemācas, to vēsture bargi var pārmācīt!

  http://nkc.gov.lv/wp-content/uploads/2015/03/4maijaR_25_03-755×1000.jpg

  +1
  -4
  Atbildēt

  0

  Anonīms > west 12.12.2016. 19.33

  piedod tu man, ko tu tagad te stāsti?! Slepkavām nagu maucējiem arī ir sava patiesība un ?! Tāpēc viņiem jāpaliek nesodītiem?

  Normālā valstī un normālā sabiedrībā kaut kas tāds nebūtu iespējams.

  Ievēro !!! – šī saeima no valsts budžeta izzga 27 milj!!! – vēsturiskās patiesības iziznāšanai 0 eirosenti!!!

  ltv 1 skatos, ko piedāvā kultūrās programmu – elle un indija – ar čeku saistīto uzvaras un triumfa gājiens – es smoku – es smoku nost šajā situācijā -man tie čekisti pat gaisu ir atņēmuši

  +2
  0
  Atbildēt

  0

  west > west 12.12.2016. 20.08

  Skaisle.

  Jā, nagu maucējiem ir taisnība savā purvā ,jo tur viņiem visi piekrīt. Tā ir viņu pašu un tā purva problēma.

  Cik šos maucējus no simtiem mēs esam notiesājuši vai izraidījusi no valsts 25 gadu laikā ? Vienu, divus ? Kas tad to neatkarīgajā valstī neļāva darīt ? Marsieši, vai ?

  +4
  -1
  Atbildēt

  0

  edge_indran > west 12.12.2016. 20.26

  ————-

  Par kādiem “simtiem” iet runa, ja tiem “maucējiem” jau 1990.g.4.maijā bija 80+ gadi?

  http://images.macmillan.com/folio-assets/macmillan_us_frontbookcovers_1000H/9780230108059.jpg

  0
  -4
  Atbildēt

  0

  atrium > west 13.12.2016. 10.54

  west

  Kas tad to neatkarīgajā valstī neļāva darīt ? Marsieši, vai ?

  Idioti un nelieši, kuri savēlēja LC komunistu cūkas un čekas pidarus.

  +2
  0
  Atbildēt

  0

  atrium > west 13.12.2016. 11.01

  edge_indran ————-

  Šie krietnie vīri, kuri aplauza Staļina un viņa dzimtļaužu sapņus, visu Eiropu noslīcināt asinīs un dzīvi palikušos padarīt pēc sava atbaidošā ģīmja un līdzības, nebija nekādi sadisti. Trešā reiha ienaidniekus nevienu nespīdzināja tīri prieka pēc, kā to darīja tūkstots gadus ilgi negatīvi selekcionētā vergu suga, krievi.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Miervaldis > west 13.12.2016. 13.23

  NKVD arī nevienu nespīdzināja prieka pēc, tikai lai salauztu Hitlera dzimtcilvēku sapņus noslīcināt asinīs visu Eiropu. Gan viens, gan otrs okupantu režīms labprāt runāja par pretinieka noziegumiem, bet ne par saviem.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Miervaldis > west 13.12.2016. 13.26

  Vēsturiskā patiesība ir tāds pats fakts kā gravitācijas likums un tam, kas šo patiesību noliedz, nākas tēlot idiotu, lai nebūtu jāatzīstas par noziedznieku. Osvencimas komandantam arī bija sava patiesība, bet tribunāls lēma citādi.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  atrium > west 13.12.2016. 13.44

  Miervaldis

  NKVD arī nevienu nespīdzināja prieka pēc, tikai lai salauztu Hitlera dzimtcilvēku sapņus noslīcināt asinīs visu Eiropu.

  Idiot, NKVDešņiki jau bija nomocījuši vairākus desmitus miljonus savas valsts pilsoņu, tai skaitā, desmitiem tūkstošu savas sugas brāļu, čekistu, pirms Hitlers ar Staļina atbalstu nonāca pie varas.

  Vācieši arī nacistu varas laikā bija brīvi cilvēki, kuri bez kādiem ierobežojumiem varēja strādāt un izglītoties un nodoties biznesam vai pamest savu valsti un viņi nebaidījās, ka kāda denuncianta dēļ, viņus spīdzinās un nogalinās.

  Cenšoties kaut daļēji attaisnot absolūtā ļaunuma, staļinisma-rusisma, pret cilvēci pastrādātās zvērības, tu uzkrauj sev viņu vainu un attiecīgi arī atbildību. Kad miljards krievu būtu pakārti par noziegumiem pret cilvēci WWII, iespējams, varētu pameklēt utis arī nacistu kažokā.

  http://www.la.lv/genials-naids-kara-sausmas-krievpadomju-armijas-izpildijuma/

  +2
  0
  Atbildēt

  0

  Miervaldis > west 13.12.2016. 16.17

  Idiot, un ar ko nodarbojās SSņiki? Vai ne ar to pašu?

  Ugu, tiesības aizvākties no savas valsts ir ļoti liels sasniegums 😀 Starp citu, PSRS pilsoņi arī varēja izglītoties un strādāt un tie, kas tika ārā no valsts, arī drīkstēja prasīt citur patvērumu. Tad ar ko viens režīms labāks par otru?

  Kad tu, idiot, iemācīsies lasīt, tad izlasīsi, ka es neattaisnoju ne vienus, ne otrus, bet pagaidām lasi ābeci un nejaucies vīru sarunās par politiku.

  0
  -1
  Atbildēt

  0

  Miervaldis > west 13.12.2016. 16.19

  Uz planētas Zeme vienlaicīgi dzīvoja tikai 200 miljoni padomju pilsoņu. Tātad, lai meklētu utis nacistu kažokā, vispirms visi PSRS pilsoņi sākot ar tikko dzimušiem jāieraksta noziedzniekos un katrs jāpakar piecreiz?

  0
  0
  Atbildēt

  0

  atrium > west 14.12.2016. 00.15

  Miervaldis

  “Uz planētas Zeme vienlaicīgi dzīvoja tikai 200 miljoni padomju pilsoņu.”

  Miljards, tas tā, drošības pēc. Ja būtu jau pakārti 999 999 999 un uzrastos vēl kāds.

  “Tad ar ko viens režīms labāks par otru?'”

  Es nekādā ziņā pat netaisos salīdzināt Staļina un Hitlera režīmus un Hitlera un pēcstaļina laika, arī. Salīdzinot Hitlera un Puķina, kuram līdz Staļinam vēl augt un augt, režīmus, liela daļa salīdzinājumu nebūs par labu ļaunuma impērijas nožēlojamam “ogrizokam”, bidlostānai.

  0
  0
  Atbildēt

  0

edge_indran 12.12.2016. 18.04

—————-

Vēsturnieks Liepiņš internetā publicētā rakstā norādījis, ka Laizāns pēc PSRS Iekšlietu ministrijas Rīgas virsnieku skolas beigšanas strādājis kā Iekšlietu ministrijas (IeM) operatīvais pilnvarotais izmeklētājs. Savukārt Komsomoļskā pie Amūras, kur vēlāk nosūtīts, atradies GULAG nometņu tīkliem, kurā ieslodzījumu izcieta arī daudzi padomju represijās cietušie latvieši.

=======================================================================================

Vēsturnieks G.Liepiņš var būt varētu žurnālā IR kādu rakstu publicēt par vienu tādu latvieti-“cietēju”, kuru netaisnīgi represēja 1937.g. (ASM). Eduards Bērziņš – tas bija viens varens vīrs, kurš tiešām “vareni” pastrādāja vienā no varenākajiem GULAG nometņu tīkliem (“Дальстрой”).

http://www.kolyma.ru/magadan/uploads/posts/2015-12/medium/1449030664_berzin.jpg

http://www.kolyma.ru/magadan/index.php?newsid=99

+1
-7
Atbildēt

0

atrium 12.12.2016. 14.03

Vēstures viltošana: nepatiesu faktu izplatīšana un faktu noklusēšanu, ar ko nodarbojas pie varas tikušie kremli pārstāvošie neostaļiniskie ektrēmisti un kremļjaģas, čekas ar visām parpalām nopirktie un sakompromitētie politiķi un ko atbalsta Antonijas ielas nama cenzētie sabiedriskie un citi MZL (masu zombēšanas līdzekļi), ir smags noziegums, par kuru nekāds sods nevar tikt uzskatīts par pārmērīgi bargu.

+7
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar: