Kā pasargāt Ziemupi?

34

Komentāri (34)

dullaisdauka 09.06.2015. 10.01

Nav pamata histērijai! Visi šie liegumi, aizsargājamās teritorijas un likums par “tauvas joslu” ir pretrunā ar veselo saprātu! Kā tad tie “džeki”, kam ir nauda un vara varēs demonstrēt “reņģēdājiem” (drusku novecojis apzīmējums, jo reņģu ir maz un tās dārgas, kālab arī “foršo džeku” ēdienkartes prerogatīva) savu “izcilību”!? Ar to jau “ELITE” atšķiras no “pelēkās masas”, ka var pacelties tai pāri!!! :-)))

+4
0
Atbildēt

1

Raicha 08.06.2015. 23.34

Sen zināms, ka viens no ienesīgākajiem “biznesiem” ir dabas pamatnes teritorijas iegāde (un jo vairāk, ja aizsargājamas, jo tām zemāka cena pērkot) ar sekojošu apbūves, vai sliktākajā gadījumā – ciršanas tiesību “izkārtošanu”.

Tajā pat laikā pseidozaļās aktivitātes arī brīžiem atstāj iespaidu, ka šie būtu priecīgi, ja no Latvijas uz Īriju būtu izbraukuši nevis 250’000 bet gan 2 mlj Latvijas iedzīvotāju.

Atlikušie “ķipa zaļie” pāris tūkstoši varētu līksmi masturbēt uz “netraucētajiem dabas procesiem”.

+3
0
Atbildēt

2

    J.Biotops > Raicha 09.06.2015. 09.21

    Piekrītu, bet ar būtisku piezīmi.

    Formulējums „pseidozaļās aktivitātes” atstāj noklusēto iespēju, ka ir arī citādas zaļās aktivitātes, bez pseido un mazāk kaitīgas. Dabā tādas nav novērotas, „zaļā domāšana” ir pietiekoši vienota un konsekventi melīga. Visos laikos jebkuri lieli meli atšķīrušies no sīkajiem ar vairāk vai mazāk ticami uzmontētu patiesībai līdzīgu dekorējumu. Izmantojot atklāti nelietīgas metodes, rezultāti ir mazi un īslaicīgi, izrotājot to pašu ar publiski neapstrīdamām (kurš gan tumsonis uzstāsies pret „tautu”, „dabu”, „cilvēcību” u.t.t.) frāzēm, var „dzīvot zaļi” šī ‘teiciena klasiskajā nozīmē.

    +3
    -5
    Atbildēt

    0

    Ēriks > Raicha 09.06.2015. 09.41

    Tik stulbu domu es sen nebiju dzirdējis.Tehnokrāta,kabinetu cilvēka,betona klučmāju iemītnieka domāšana.

    ”Zaļie? – tie ir tie, kas protestē pret kāpu apbūvi, pret celulozes rūpnīcas celtniecību un kas pieķēdējas pie naftas platformām jūrā. Zaļais dzīvesveids? – tas ir tad, kad Emsis brauc ar velosipēdu un žurnālistu bars viņu filmē. Tāds apmēram ir mūsu priekšstats par zaļo kustību.

    Tieši tāds pats, garām slīdošs un paviršs, bija arī mans uzskats. Ja vien, protams, to var pagodināt par uzskatu. Līdz brīdim, kad nāca mazs grūdiens, apstākļu sakombinēšanās, situācija, kad es iedomājos: kas īsti ir zaļā dzīvesveida būtība?

    Un jutos ļoti pārsteigts, kad apjautu: tas nav nekas izdomāts, tā nav nedz teorija, nedz partijas programma vai projekts, kam piešķirta nauda un kas tāpēc neizbēgami jāreklamē un jārealizē. Tas vienkārši ir dzīvesveids, ko diktē mūsu dabiskā lietu uztvere un sirdsizjūta. Es sapratu, ka sirdsapziņai ir krāsa, un tā ir zaļa. Kurš ielūkosies sevī, tas ieraudzīs.

    Paraugieties, teiksim, uz smēķētājiem. Pat visnelabojamākajiem dziļi apspiesta iekšējā balss čukst: smēķēt ir slikti, smēķēt ir slikti, reiz par to vajadzēs samaksāt! Bet viņš cenšas nedzirdēt šo balsi un mēģina visiem iestāstīt, ka smēķēšana nav nekas tik briesmīgs, tik kaitīgs… Un pats neapzinās, ka grib pārliecināt ne jau apkārtējos, bet gan pats savu iekšējo, dabisko, nesamaitāto balsi.

    Ielūkoties sevī, sadzirdēt šo balsi, paklausīt tai – tas nozīmē apgūt zaļo domāšanu, zaļo dzīvesveidu; tas nozīmē atļaut sev pašam būt tam, kas esi – dabas sastāvdaļai –, un saplūst ar to.

    http://www.videsvestis.lv/content.asp?ID=81&what=8

    +6
    -1
    Atbildēt

    0

J.Biotops 08.06.2015. 19.07

„… Viena no dabas lieguma „Ziemupe” problēmām ir daudzie zemes īpašnieki, kuriem katram ir atšķirīgs viedoklis….” Šausmas! Kā pieļaujams citāds viedoklis kā vides aizsardzības kluba aktīvistiem? Pie sienas tādus īpašniekus! (Tikai pirms tam lai nomaksā zemes nodokli)

+3
-4
Atbildēt

3

    andrejs > J.Biotops 09.06.2015. 10.44

    Pie sienas tādus īpašniekus! (Tikai pirms tam lai nomaksā zemes nodokli)

    ———————

    te jau ir runa par to, ka grib šo nabaga īpašnieku (kuriem tagad nu tik būs jāmaksā nodoklis) palielināt.

    Ja tā zeme ir valsts vai pašvaldību īpašumā un atrodas dabas liegumā, tad par to manuprāt zemes nodoklis nebūtu jāmaksā vispār.

    p.s. cita lieta, ka Latvijā dabas liegumu ir pārāk daudz – upju krasti skaitās applūstošās teritorijas, kur neko nevar būvēt, utt. Tas tiešām ir absurds.

    +2
    0
    Atbildēt

    0

    andrejs > J.Biotops 09.06.2015. 11.25

    labojums: “skaitu palielināt”.

    0
    0
    Atbildēt

    0

    Baiba > J.Biotops 09.06.2015. 16.24

    Šajā konkrētajā gadījumā izskatās, ka kāds vēlas tos nodokļus maksāt.Newiens nabaga investoram nespiež pirkt lieguma zemi.

    +2
    -1
    Atbildēt

    0

locus 08.06.2015. 13.53

Sen tas jau ir zināms, ka dabas liegums – teiksim, Vidzemems akmeņainā jūrmala – ir priekš tam, lai uzliktu mazu skaistu iezaļganu plakātiņu ar info, kas ir atļauts un kas nav atļauts, un atļaut braukt atpūtniekiem ar treileriem, novietot tos pašā kāpas malā, aizbūvēt ciet katru pēdējo brīvo skatu uz jūru no kāpām, jo… ak, kā mēs mīlam jūru un kā mums patīk, kad naudiņa ripo. Un kā mums patīk rakstīt papīru blāķus par to, kā mēs tos dabas liegumus aizsargājam.

+2
-2
Atbildēt

1

    locus > locus 08.06.2015. 13.57

    No “dabas” novērojumiem apmēram 4 vai 5 km ejot no Tūjas uz Salacgrīvas pusi kājām pa ceļu gar kāpām: Vidzemes akmeņainajā jūrmalā – dabas liegumā – ir atļauts izpārdot zemi pa maziem gabaliņiem, lai katrs var uzsliet savu “butku’, iestādīt pāris pundurkociņus, izrakt dīķi, kur ielikt plastmasas pīles un gulbjus un atbraukt tur ar savu dampi, suni un veceni un pabaudīt dabu.

    +2
    -2
    Atbildēt

    0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam