ES Grieķijai gatava aizdot 30 miljardus eiro

22

Komentāri (22)

Kalniete 12.04.2010. 21.36

Bet veids kā Grieķi reaģē uz šādu palīdzību ir vienkārši izcils! Pilnīgs pretstats LV gadījumam :) ja mēs sevi biedējām ka mums var neiedot, tad Grieķi šajā situācijā vēl atļaujas pateikt ka nav šo aizdevumu lūguši, lai gan skaidrs ka viņiem to vajadzēs pat ļoti.

0
0
Atbildēt

0

Kalniete 12.04.2010. 21.33

pirmajā brīdī summa šķiet milzīga bet pēc tam padomāju ka jāsalīdzina tā ar iedzīvotāju skaitu. Grieķijā ir 11 miljoni iedzīvotāju. Latvijā 2,3 miljoni. Aizdevums Grieķijai 30 miljardi EUR. Aizdevums Latvijai 7,5 miljardi EUR. Kurā valstī viens iedzīvotājs saņēma lielāku aizdevumu??? Atbilde Latvijā! Un tā summa mums uz katru arī nav mazā 3’200 EUR. Grieķiem 2’700 EUR
Tā lūk!

0
0
Atbildēt

0

daks_klave 12.04.2010. 11.29

foobar ->

Galarezultāts jau būs tāds pats – ja bezcerīgās parādzīmes nonāks uz banķieru kakla, dažas bankas bankrotēs, un cietīs iedzīvotāju noguldījumi, pensiju fondi, ieguldījumu fondi (arī rezerves fonds, no kura tiek atmaksāta daļa noguldījumu, ja bankas bankrotē, tiek veidots no nodokļu maksātāju naudas…), palielināsies kredītu procentu likmes, etc.

Problēma ir tajā, ka ļaujot grieķiem slinkot, pensionēties jauniem un tērēt pāri savām iespējām uz ES rēķina, rodas fundamentāla ekonomikas problēma, kad tiek saražots pārāk maz. Nav tik svarīgi, kurš uzņemas parādsaistības (jo galu galā visbiežāk tik un tā maksā iedzīvotāji), galvenais panākt, lai grieķi strādā vairāk/labāk, VAI tērē mazāk, UN atdod parādus. Tā institūcija, kura vislabāk spētu izpildīt šo mērķi (tajā pašā laikā nepieļaujot pārāk sāpīgus externalities, kā piem. ES sabrukšanu) arī ir piemērotākais kandidāts parādzīmju turēšanai.

IMHO,
Art

0
0
Atbildēt

2

    TomsLinins > daks_klave 12.04.2010. 11.56

    Visnesāpīgākais modelis iespējams būtu iesaldēt esošo parādu pamatsummu kopā ar procentiem, un vairāk naudas Grieķijai nedot. Es gan nezinu kāda būtu budžeta bilance, ja izņem ārā procentu maksājumus un pamatsummas atdošanu. Bet nu tas jebkurā gadījumā ir pirmais solis – lai tērē tik cik var nopelnīt.

    0
    0
    Atbildēt

    0

    daks_klave > daks_klave 12.04.2010. 14.45

    Nu, ja neiedos, Grieķijā būs ļoti nopietna krīze – līdzīgi kā būtu noticis Latvijā, ja mēs nebūtu saņēmuši palīdzību. ES to ir grūti pieļaut, jo tas izskatītos kā savienības dalībvalsts pamešana novārtā, kā arī piespiestu atzīt kļūdas un apdraudētu visas ES turpmāko eksistenci (vismaz Eirozonas noteikti).
    Šobrīd lielākās diskusijas norit ap to, cik lielu procentu likmi piemērot aizdevumam (lai izvairītos no līdzīgām sekām, kādas izraisīja pārmērigās reperācijas Vācijai pēc WWI – kad valsts vairs pat teorētiski nespēj atkopties, jo parāda slogs ir ar liels), un Vācija bremzē visu procesu, sīkāk var palasīt šeit:
    http://fistfulofeuros.net/afem/demographics/angela-calling/
    http://fistfulofeuros.net/afoe/economics-and-demography/angela-calling-update/

    Art

    0
    0
    Atbildēt

    0

TomsLinins 12.04.2010. 11.07

Pēc būtības Eiropa (īpaši tā pati Vācija), kas sēž uz tām Grieķijas parādzīmēm, vienkārši pārfinansēs parādus…
Ja to visu norakstītu, tad tā nauda vienkārši aizietu pa burbuli…

Izaicinājums ir pārfinansēšanu veikt tā, lai parādzīmes no resnajiem baņķieriem nenonāk uz ES iedzīvotāju kakla…

0
0
Atbildēt

0

daks_klave 12.04.2010. 08.00


Nedaudz nolaižas rokas no Latvijas iedzīvotāja skatupunkta – varbūt arī mums labāk izvēlēties slinkošanas/streikošanas ceļu? Dot ES zināt, ka mums iedzīvotāju veselīgais (darbaspējīgākais) dzīves posms ir vēl zemāks nekā Grieķijā (pārsvarā sliktās veselības aprūpes sistēmas un alkoholisma dēļ), arī parādu nasta ir vēl nepanesamāka, tādēļ arī esam pelnījuši, lai mūs uztur čaklie Vācijas darbaļaudis. Kas to zin, ja tiks nokavēts, kāds paspēs pirms mums, un naudiņa ES makos (līdz ar čaklo ES darbaļaužu pacietību) beigsies…

P.S. Lūdzu palielināt atļauto zīmju skaitu komentāros – tas padarītu komentēšanu ērtāku!

IMHO,
Art

+3
0
Atbildēt

0

daks_klave 12.04.2010. 07.58


Tas ir ironiski, ņemot vērā to, ka Vācijā pensionēšanās vecums ir krietni
lielāks nekā Grieķijā, jo galvenais stūrakmens ES stratēģijai cīņā pret iedzīvotāju novecošanas problēmu ir veselīgā (un darbaspējīgā) dzīves posma palielināšana. Tagad Vācijas darbaļaudis, kuri vislabāk ES ir ķērušies klāt šai problēmai (laba veselības aprūpes sistēma, vēls pensionēšanās vecums, cieša darba devēja saikne ar darba ņēmēju mūža garumā, utt.), apmaksās Grieķijas čillotāju bezatbildību, tā vietā lai liktu tiem risināt savas problēmas iedodot 30 miljardus Eiro, kas būs labs stimuls kādu laiku vēl neko nerisināt…

0
0
Atbildēt

0

daks_klave 12.04.2010. 07.56

Grieķija ziepēs līdz ausīm, bet palīdzību, redz, vēl nav lūgusi. Visdrīzāk protams, lielākā daļa “nabaga” grieķu, kuri nu vairs nevar atļauties sēdēt bāriņos 7 dienas nedēļā, pie sevis cer, ka nemitīga sūdzēšanās un streikošana brīnumā kārtā atrisinās valsts finansiālās problēmas.

“Brīnumaini”, bet izskatās, ka tas tik tiešām tā varētu notikt. Tāpat kā ES ilgstoši kavējās ar Lisabonas stratēģijas izgāšanās atzīšanu, šoreiz ir izvēlēts kavēties ar citas izgāšanās – novēlotām un nepietiekamām sankcijām pret Grieķiju sakarā ar Māstrihtas kritēriju neizpildi un statistikas viltošanu – atzīšanu. Samaksa par to šoreiz būs dārgāka – 30 miljardi Eiro no ES (pārsvarā Vācijas) iedzīvotāju maciņiem.

turpinājums sekos (1000 zīmju ierobežojums)…

+3
0
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam