Kurzemītes skolas slēgšana

I.Vanaga
Print Friendly, PDF & Email

Reformu partijas Saeimas frakcijas deputātei, Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārai sekretārei I.Vanagai un Reformu partijas valdes loceklei S.Freibergai nav pieņemams Saldus novada pašvaldības lēmums likvidēt Kurzemītes pamatskolu un pievienot to Saldus 2.vidusskolai.

Sākotnēji 29.02.2012. gadā Saldus novada pašvaldība ārkārtas sēdē nolēma slēgt Kurzemītes pamatskolu, sadalīt bērnus pa citām Saldus novada skolām un atlaist profesionālo skolas personālu. Pēc vairākkārtējām tikšanās reizēm tika panākts labvēlīgāks lēmums par labu bērniem un skolas personālam. Visi bērni un Kurzemītes pamatskolas personāls tiks pārvietots uz Saldus 2.vidusskolas telpām. To arī apliecina Saldus novada domes 03.08.2012. ārkārtas sēdē pieņemtais lēmums par Kurzemītes pamatskolas slēgšanu un pievienošanu Saldus 2.vidusskolai. Lai panākto šo labvēlīgāko lēmumu bērniem, iesaistījās gan Izglītības un zinātnes ministrija, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, Labklājības ministrija un Valsts bērnu un tiesību aizsardzības inspekcija.

Deputāte un RP valdes locekle uzskata, ka Saldus novada pašvaldība nav vēlējusies ieklausīties savos iedzīvotājos un nav ņēmusi vērā bērnu tiesības, it īpaši bērniem ar īpašām vajadzībām. Kurzemītes pamatskola ir sasniegusi labus mācību rezultātus, sekmīgi īstenojot speciālās pamatizglītības programmas bērniem ar smagiem attīstības traucējumiem, tādejādi nodrošinot izglītības pieejamību un dodot iespēju bērniem ar īpašām vajadzībām iekļauties sabiedrībā. Vienlaikus jāņem vērā, ka šie bērni ir apraduši ar vidi, telpām un skolotājiem, un, izraujot viņus no ierastās vides, tas var atstāt lielas psiholoģiskas sekas uz bērnu veselību. Joprojām nav arī skaidri un detalizēti kritēriji, uz kuriem balstoties Saldus novada pašvaldība pieņēma lēmumu konkrēto skolu likvidēt. Saeimas deputāte uzskata, ka ir nepieciešams definēt kritērijus, kurus pašvaldībām jāņem vēra, kad tiek lemts par kādas skolas likvidēšanu, tādēļ deputāte plāno rosināt grozījumus Izglītības likumā, lai novērstu šādu gadījumu atkārtošanos. Deputāte arī nosoda to, ka mēnesi pirms jaunā mācību gada sākuma Kurzemītes pamatskolas darbinieki, vecāki un bērni bija neziņā par skolas likteni.

Deputāte novēl īpaši Kurzemītes bijušajam kolektīvam un Saldus 2.vidusskolai, kā arī citām pašvaldības skolām sekmīgu jauno mācību gadu.

Pagaidām nav neviena komentāra

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu