Narvas iekarošana

Kersti Kaljulaida veloizbraucienā pa Narvu. Foto — Scanpix/LETA
Georgijs Beltadze Tallinā, speciāli Ir
Print Friendly, PDF & Email

Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida uz laiku pārcēlusies strādāt Narvā — pierobežas pilsētā, kur milzīgā pārsvarā dzīvo krievi. Tā viņa vēlas uzsvērt: te ir Igaunija!

Iepriekšējā reize, kad Narva piesaistīja tik lielu mediju uzmanību, bija 2015. gadā — toreiz, neilgi pēc Krimas aneksijas, valsts vadītāji nolēma tieši šeit sarīkot Neatkarības dienas parādi. Taču prezidentes pārcelšanās ir kaut kas pilnīgi nepieredzēts. Šķiet, paši vietējie vēl nav īsti to sagremojuši. Par to pārliecinājos otrajā dienā pēc Kaljulaidas ierašanās, kad viņa uzstājās laikraksta Postimees rīkotajā diskusijā ar provokatīvu nosaukumu Vai mēs, cilvēki, kļūstam gudrāki vai stulbāki? Zāle bija pilna ar vietējām prominencēm, taču neviens nepiecēlās kājās, prezidentei ienākot — tikai daži no Tallinas atbraukušie žurnālisti, kuru piemēram pārējie sekoja ar mulsu novēlošanos. Vēlāk, kad satiku prezidenti pie garderobes, viņa tikai noplātīja rokas — ir atbraucis prezidents, vai tiešām neviens nevar piecelties?

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Jums jābūt drukātā vai elektroniskā žurnāla abonentam. Abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesat abonents, aicinām abonēt. Abonējot elektronisko žurnālu, neatkarīgi no abonementa termiņa, saņemsiet piekļuvi rakstam nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu