Būt vai nebūt? 6

New Hanza teritorija. Foto — Armands Pauls, Picture Agency
Ieva Jakone
Print Friendly, PDF & Email

ABLV banka bija viena no lielākajām jaunās Skanstes apkaimes attīstītājām. Vai tās krahs pārvilks svītru grandiozajiem plāniem un arī skandalozajam «kapu tramvaja» projektam Rīgā?

Skraji apbūvētajā teritorijā pie pilsētas vēsturiskā centra robežas savulaik pletās hipodroms un rīdzinieku iekopti mazdārziņi. Šobrīd Skanstes ainavu veido retas augstceltnes — biroji un dzīvojamās mājas. Kādreizējās palieņu pļavās ap Sarkandaugavas attekām iezīmētas vīzijas par jauno Rīgu — moderniem birojiem, dzīvokļu mājām, laikmetīgās mākslas muzeju un konferenču centru. Tam cauri — gandrīz simt miljonu eiro dārgais Skanstes tramvajs. Šo vīziju sašķobījis pēkšņais ABLV bankas krahs. Tai pieder aptuveni desmitā daļa Skanstes teritorijas — New Hanza kvartāls. Bankas likvidācija apstādinājusi laikmetīgās mākslas muzeja celtniecību, bet — kas notiks ar pārējām iecerēm? Un vai dārgais tramvaja projekts, kura lietderību apšaubīja pat laikos, kad par bankas stabilitāti nebija bažu, tiks būvēts, par spīti visam?

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Jums jābūt drukātā vai elektroniskā žurnāla abonentam. Abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesat abonents, aicinām abonēt. Abonējot elektronisko žurnālu, neatkarīgi no abonementa termiņa, saņemsiet piekļuvi rakstam nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu