Lielā mūzikas balva ērģelniecei Apkalnai, komponistam Auzniekam un orķestrim “Rīga”

Ērģelniece Iveta Apkalna "Lielās mūzikas balvas" pasniegšanas ceremonijā. Foto: Evija Trifanova, LETA
Print Friendly, PDF & Email

Otrdienas vakarā tika sadalītas “Lielās mūzikas balvas” par labāko sniegumu klasiskajā mūzikā, un kategorijā “Gada mūziķis” uzvarēja ērģelniece Iveta Apkalna, ziņo LETA.

Balvu par gada jaundarbu ieguva Krista Auznieka kompozīcija “Uguns un roze”, kas pirmatskaņojumu piedzīvoja 25.augustā koncertzālē “Cēsis” kamerorķestra “Sinfonietta Rīga” un diriģenta Normunda Šnē izpildījumā.

Savukārt balvu “Par izcilu sniegumu gada garumā” saņēma orķestris “Rīga”, bet par izcilu darbu ansamblī tika godināta klavesīniste Ieva Saliete.

Par aizvadītā gada labāko koncertu balvu saņēma 25.Starptautiskā zvaigžņu festivāla atklāšanas koncerts, kurā uzstājās Liepājas simfoniskais orķestris un solisti, bet par gada uzvedumu atzīts Osvaldo Golihova operas “Ainadamar” iestudējums Cēsu pils parka estrādē.

Gada jaunākā mākslinieka titulu ceremonijā saņēma vijolniece Kristīne Balanas, bet publikas simpātiju balvu ieguva kategorijas “Gada jaunais mākslinieks” nominante – traversflautiste Maija Kļaviņa.

Ar balvu par mūža ieguldījumu tika godināts komponists Romualds Kalsons.

“Lielās mūzikas balvas 2017” žūriju vadīja Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) emeritus profesors Vilnis Strautiņš. Kopā ar viņu žūrijā darbojās arī JVLMA docētājs Boriss Avramecs, Latvijas Radio 3 “Klasika” žurnālistes Liene Jakovļeva un Maruta Rubeze, žurnāla “Mūzikas saule” redaktore Ilze Medne, izdevniecības “Musica Baltica” direktore Solvita Sējāne, kā arī muzikologs Guntars Pupa.

Lielo mūzikas balvu organizē VSIA “Latvijas koncerti” sadarbībā ar Kultūras ministriju.

Pagaidām nav neviena komentāra

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu