Raidījums: Rēzeknes dome aizņemsies naudu, lai atpirktu zemi no Urbanoviča ģimenes firmas 5

"Saskaņas" politiķis Jānis Urbanovičs. Foto: Sintija Zandersone, LETA
Print Friendly, PDF & Email

Partijas “Saskaņa” pārstāvja Aleksandra Bartaševiča vadītā Rēzeknes dome ārkārtas sēdē nolēma pirkt zemesgabalu no “Saskaņas” līdera, Saeimas deputāta Jāņa Urbanoviča ģimenei piederošas firmas, svētdien ziņoja TV3 raidījums “Nekā personīga”.

Lēmums pieņemts lielā steigā. Lai darījums notiktu, Rēzeknei nepieciešamie 223 000 eiro būs jāaizņemas, jo šādas liekas naudas pilsētas budžetā neesot. Domes deputāti un arī priekšsēdētājs apgalvo, ka neesot zinājuši, kam zemes gabals pieder, vēsta LETA.

31.janvārī Rēzeknes domē ar iesniegumu ieradies uzņēmuma “Zaļās dzirnavas” valdes loceklis Ivars Žukovskis, kura vadītā firma bija nolēmusi pārdot sev piederošos septiņus hektārus zemes un uz cita, pašvaldībai piederošā zemes īpašuma, esošās četras ēkas. Pircējs bijis kāds vietējais uzņēmējs. Īpašumi atrodas Rēzeknes nomalē, kur izveidota speciālā ekonomiskā zona.

Jau nākamajā dienā 1.februārī sasaukta domes ārkārtas sēde, kurā dažu minūšu laikā nolemts izmantot pašvaldībai pienākošās pirmpirkuma tiesības pirkt zemesgabalu, kā arī prasīt Valsts kasei aizdot naudu, jo Rēzeknes budžetā brīvu līdzekļu neesot.

Kā norāda “Nekā personīga”, “Zaļās dzirnavas” ir vistiešākajā veidā saistīts ar Urbanoviču. “Zaļajās dzirnavās” 91% daļu pieder firmai “Reviteko”, kuras īpašnieces ir politiķa meitas. Agrāk akcionārs bijis pats Urbanovičs, kā arī par viņa uzticamības personu dēvētais, pie kriminālatbildības par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu sauktais “Rīgas centrāltirgus” bijušais valdes priekšsēdētājs Anatolijs Abramovs un viņa sieva.

Atbilstoši Zemesgrāmatas datiem īpašumu “Zaļās dzirnavas” iegādājās no kādas rēzeknietes, 2012.gada 4.aprīlī, samaksājot tikai 10 000 latu jeb 14 228 eiro, informēja “Nekā personīga”.

Urbanovičs raidījumam noliedza, ka būtu zinājis par Rēzeknes pašvaldības plāniem izmantot pirmpirkuma tiesībām. Tāpat viņš uzsvēra, ka īpašumā, kas izmantojams rūpnieciskiem mērķiem, ieguldīts vairāk nekā tagadējā pārdošanas summa 223 000 eiro, līdz ar to darījums būšot ar zaudējumiem.

Finanšu ministrija, kas vērtē pašvaldību lūgumus naudu aizdot no Valsts kases, norāda, ka Rēzekne rīkojusies ne tā, kā tas bija jādara, proti, pietrūkstot neatkarīga vērtētāja atzinuma.

Finanšu ministrija bez vērtējuma prasīs arī Rēzeknes domes priekšsēdētāja kā atbildīgās amatpersonas apliecinājumu par to, ka šis darījums ir samērīgs.

Tikmēr Vides un pašvaldību lietu ministrija padziļināti šo Rēzeknes domes pirkumu neesot gatavi vērtēt.

Komentāri (5)

vvilums 12.02.2018. 14.22

Pareizi. Kāpēc gan ar pirms pirkuma tiesībām pirkt zemi par 14 tūkst. (Bartaševics kopš 2009 izsaimnieko Rēzekni), ja var dod uzvārīties saviem brataniem un nopirkt par 223 tūkst?
Kādu gan tagad ražošanu dome veidos šajā zemes gabalā, ja ar saimnieciskā darbība nav pašvaldības profils?
Izbūvējuši sildamo “ūdens dīķi- baseinu ” ziemas peldei, tagad varbūt paredz atkal izbūvēt saldējamo mākslīgo kalnu vasaras slēpošanai?

+1
0
Atbildēt

0

Edgars Jēkabsons 13.02.2018. 15.27

Kas tā tāda par “Vides un pašvaldību lietu” ministriju?

0
0
Atbildēt

0

J.šveiks 12.02.2018. 20.11

nahren domei tā zeme?

0
0
Atbildēt

1

  vvilums > J.šveiks 12.02.2018. 21.29

  Kad 14 t. maksāja zeme, tad nebija vajadzīga, kad 223 t., tad savajadzējās. Urbja brataniem taču vajag naudu – daudz naudas. Un neviens krieviskais medijs ne pusplēsta vārda, Dusma ar drauģeļiem arī nez kaut kur, tikai ne šur. Aūū- ū, kur tu esi kremļa slampa?
  SC ir pretvalstiks kremļa apmaksāts veidojums, kura locekļi kā grib, tā izņirgājas.

  0
  0
  Atbildēt

  0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu