FOTO: Olimpisko uguni iededz Dienvidkorejas daiļslidotāja Juna Kima 10

Phjončanas ziemas olimpisko spēļu uguni piektdien atklāšanas ceremonijā iededza korejiešu daiļslidotāja Juna Kima. Foto: AP/LETA
Print Friendly, PDF & Email

Ziemas olimpisko spēļu Phjončhanā uguni piektdien iededza leģendārā Dienvidkorejas daiļslidotāja Juna Kima, ziņo LETA.

2010.gadā Vankūverā Kima kļuva par olimpisko čempioni un parādīja pārliecinošāko sniegumu arī pēc četriem gadiem Sočos, tomēr tiesneši toreiz strīdīgi uzvaru piešķīra mājiniecei Adelīnai Sotņikovai.

Pirms tam līdz Kimai lāpu nogādāja divas dāmu hokejistes, no kurām viena bija no Dienvidkorejas, bet otra no Ziemeļkorejas. Kā zināms, olimpiskajās spēlēs dāmu hokeja turnīrā piedalīsies vienota Korejas komanda. Līdz pat pēdējam brīdim organizatoriem izdevās noslēpt, kas iedegs Olimpisko lāpu un tas nekur tā arī neizskanēja.

Dienvidkorejas prezidents Muns Džēins piektdien oficiāli pasludināja 23. Ziemas olimpiskās spēles par atklātām. Līdz ar to ir dots starts Olimpiādei, kurā piedalīsies gandrīz 3000 sportisti. Viņu vidū būs arī 34 Latvijas pārstāvji.

Atklāšanas gājienā Latvijas delegācija stadionā iesoļoja pusdivos pēcpusdienā pēc Latvijas laika. Valsts karogu nesa bobsleja stūmējs Daumants Dreiškens.

Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) prezidents Tomass Bahs atklāšanas ceremonijā īpaši aicināja sportistus “palikt tīriem”. “Jūs varat pa īstam izbaudīt olimpisko sniegumu tikai tad, ja cienīsiet noteikumus un paliksiet tīri. Vienīgi tad jūsu mūža atmiņas būs cienījama olimpieša atmiņas,” paudis Bahs.

Kā zināms, dopinga skandālu dēļ no dalības olimpiskajās spēlēs ir diskvalificēta Krievija un šīs valsts sportisti atklāšanas ceremonijā iznāca zem olimpiskā karoga, kuru nesa nevis Krievijas pārstāvis, bet sacensību brīvprātīgā.

Tāpat Bahs slavēja Ziemeļkoreju un Dienvidkoreju, kas atklāšanas ceremonijā iznāca kopā. Apvienotā Koreju delegācija iznāca ar stilizētu karogu, kur uz balta fona bija apvienota šo valstu teritorija. Bahs to nosauca kā “lielisku piemēru” un olimpisko spēļu “vienojošo spēku”.

Komentāri (10)

Dusma 10.02.2018. 17.35

ļoti skaista ceremonija bija ļoti
Bet – DKoreja kādu gadu visa valsts protestēja, kamēr no amata tika padzīta prezidente, kura tika turēta aizdomās par korupciju –

nu nevarēju par to nedomāt , kad redzēju korejiešus

+1
0
Atbildēt

0

traductrice 09.02.2018. 21.03

Tā kā karogu nesa Dreiškens, nespēja nest neviens, pie paša gala! Cik augstu tas plīvoja! Lai visiem sportistiem veiksmīgas sacensības, un galvenais, lai ir pārliecība, ka iegūtā vieta, lai kura arī tā būtu, ir godam un godīgi nopelnīta.

+1
0
Atbildēt

0

vvilums 09.02.2018. 16.54

Krievi par melošanu, zagšanu un šmaukšanos fufaiciņās bez sava karoga iznāca stadionā, cerams būs mācība, lai gan zinot krievus.

+1
0
Atbildēt

3

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu