Kā pārnakšņot zem sniega

Foto no personīgā arhīva
Gunita Nagle
Print Friendly, PDF & Email

Tiklīdz Ģirta Plūmes abi bērni pamana, ka tētis kārto pārgājienam telti un guļammaisus, viņi metas salikt lietas savās mugursomās. Kas jādara, lai nakšņošana teltī ziemā būtu visai ģimenei priecīgs un ilgots pasākums?

Laiks, kad termometra stabiņš ir zemāks par diviem, bet nenoslīd zemāk par pieciem grādiem, ir ideāls nakšņošanai teltī. Nav ne odu, ne mikluma, kas sagandē pārgājienu citos gadalaikos. Visapkārt tīrs, dzestrs un atspirdzinošs gaiss. Sniegs sasnidzis pietiekami, lai, ejot pa mežu, bērni atrastu kupenas, kurās izdauzīties. Ģirts Plūme kopš bērnības, kad vecāki kopā ar atvasēm devās uz copi, pieradis nakšņot teltī gandrīz jebkuros laika apstākļos. Izveidojot savu ģimeni, viņam bija būtiski turpināt atpūsties kā ierasts — dabā. Atšķirībā no vecākiem viņš nemakšķerē, bet kopā ar sievu un bērniem slēpņo jeb spēlē visā pasaulē populāro ģeolokācijas spēli. Taču pirms vai pēc slēpņa atrašanas uzslej telti, salasa žagarus un iekur ugunskuru. Gadalaikam nav nozīmes, arī ziemā.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Jums jābūt drukātā vai elektroniskā žurnāla abonentam. Abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesat abonents, aicinām abonēt. Abonējot elektronisko žurnālu, neatkarīgi no abonementa termiņa, saņemsiet piekļuvi rakstam nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu