“Vienotība” rosina mainīt zemkopības ministru, bet Dūklava demisiju neprasīs 5

NULL
Jānis Dūklavs. Foto: Zane Bitere, LETA

Opozīcijas ierosinātais ministra demisijas pieprasījums graušot koalīciju

Partija “Vienotība” rosina Zaļo un zemnieku savienību (ZZS) apsvērt iespēju virzīt jaunu kandidātu pašreizējā zemkopības ministra Jāņa Dūklava (ZZS) vietā, ņemot vērā viņa izteikumus oligarhu sarunās”, ziņo LETA.

“Vienotības” priekšsēdētāja vietnieks Edvards Smiltēns pirmdien pēc koalīcijas partiju sanāksmes sacīja, ka atsevišķi ministri, politiķi piedalījušies “oligarhu sarunās”, un tas met ēnu uz valdības darbu kopumā. Līdz ar to “Vienotība” aicina ZZS izskatīt iespēju virzīt jaunu zemkopības ministra kandidātu, tādā veidā stiprinot koalīciju un valdības darbu.

Taujāts, vai “Vienotība” varētu atbalstīt opozīcijas rosināto jautājumu par demisijas pieprasīšanu Dūklavam, Smiltēns atbildēja noliedzoši. Viņš skaidroja, ka tas nozīmētu koalīcijas un valdības darba apdraudējumu.

ZZS neapsvērs iespēju mainīt zemkopības ministru Jāni Dūklavu, sacīja ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis. “Neko neapsvērsim un neko neizvērtēsim, jo ir pilnīgi skaidrs, ka jāsagaida attiecīgo institūciju lēmums un atkarībā no šī lēmuma tad arī būs konkrēta rīcība,” teica  Brigmanis, atgādinot, ka ZZS ir mudinājusi Dūklavu ļoti ātri iniciēt publicēto “oligarhu sarunu” informācijas pārbaudi Valsts ieņēmumu dienestā (VID) un Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB).

Viņš teica, ka ļoti grūti pateikt, kāpēc tāds lēmums no “Vienotības” puses tika virzīts. “Šajā gadījumā ministra demisiju “Vienotība” nepieprasa. Šis jautājums ir vairāk tāda preses uzmanības pievēršana sev,” piebilda Brigmanis.

Savukārt Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) sacīja, ka Dūklavs sniedzis liecības Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB), kā arī Valsts ieņēmumu dienestam (VID). Pēc pārbaudes rezultātiem arī varēs runāt par šo jautājumu, ja Dūklavam ir, ko pārmest, tad reakcija būs, akcentēja valdības vadītājs.

Tomēr pagaidām premjers neredz iemeslu, lai “emocionāli atbildētu uz jautājumiem”. Viņš piebilda, ka atbalsta parlamentārās izmeklēšanas komisijas izveidi saistībā ar “oligarhu sarunām”, kā arī pauda cerību, ka tā “nenodarbosies uz populismu”.

Arī nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK politiķis Rihards Kols pauda viedokli, ka vispirms ir jāsagaida tiesībsargājošo iestāžu pārbaudes rezultāti, bet pagaidām asa rīcība nav nepieciešama. Viņš pauda atbalstu parlamentārās izmeklēšanas komisijas darbībai.

Kā ziņots, KNAB sācis pārbaudi par Dūklava, iespējams, nedeklarēto īpašumu Rīgas brīvostā. KNAB, balstoties uz žurnālā “Ir” publiskoto informāciju, sadarbībā ar VID ir sācis resorisko pārbaudi par publiski izskanējušo informāciju, ka, iespējams, valsts amatpersonas deklarācijās nav uzrādīts īpašums Rīgas brīvostas teritorijā, aģentūrai LETA pavēstīja KNAB Sekretariāta vadītāja Māra Priedīte.

Dūklavs noliedz žurnālā “Ir” publicēto, no viesnīcā “Rīdzene” noklausītajām sarunām izrietošo informāciju, ka viņam pastarpināti piederētu zemesgabals Rīgas brīvostas teritorijā.

Opozīcijā esošās Latvijas Reģionu apvienības (LRA) frakcijas deputāti rosina Saeimu lemt par zemkopības ministra demisiju.

Ministra demisijas rosināšanai nepieciešams savākt desmit Saeimas deputātu parakstus, bet LRA frakcijā ir septiņi parlamentārieši. LRA deputāti aicina par ministra demisijas pieprasījumu parakstīties arī citus Saeimā ievēlētos deputātus. Pagaidām citu partiju pārstāvju paraksti nav savākti.

 

Komentāri (5)

kolpants 18.07.2017. 12.51

Ох, и что еще Единство готово сделать или на что закрыть глаза во имя стабильности коалиции?)

0
0
Atbildēt

0

lno 17.07.2017. 19.15

Dālderis, Viņķele, Čigāne, Judins un Loskutovs izstājas no “Vienotības” http://zpr.io/PcGGq

Zane šiem krūtīs durs dunci un revolveri?:):):)

+2
-5
Atbildēt

1

  basta > lno 17.07.2017. 19.54

  to lno

  “Aņka Puļemjotčica”, čekas un komparķijas dežūrzanE labi jutīsies arī JKP. Viņa taču apzinās, ka Bolivārs (Saeima) divus nepanesīs.

  +1
  -4
  Atbildēt

  0

basta 17.07.2017. 18.23

Brigmaņa ierosinājums publiskot visas Rīdzenes sarunas, ļoti nepatika dažiem Krustpunkta viesiem, kas bija iedomājušies no ogu maizes izurbināt sev tikai rozīnes. Ja Kukulītis neiedos pielaides tiem politiķiem, kurus nebūs akceptējuši čekas kuratori, tad visa “oligarhu lieta” ir čekas polittehnologu “know how”.

+3
-6
Atbildēt

1

  kolpants > basta 18.07.2017. 12.54

  Если это на самом деле так и было, что не хотят все публиковать, то значит, народу скармливают полуправду, формируя выгодное для себя мнение. А это уже не есть хорошо, даже если опубликованная информация правдива, это уже означает манипулирование общественным мнением.

  0
  0
  Atbildēt

  0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu