Prokuratūra: Drošības policija nav veikusi Strīķes izsekošanu 11

Juta Strīķe. Foto: Zane Bitere, LETA

Strīķe 13.jūnijā Imantā pie savas daudzdzīvokļu mājas konstatējusi, ka viņu izseko DP darbiniek

Ģenerālprokuratūra pārbaudē secinājusi, ka Drošības policija (DP) nav veikusi Rīgas domē ievēlētās bijušās Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka vietnieces Jutas Strīķes (JKP) izsekošanu, aģentūru LETA informēja Ģenerālprokuratūras preses sekretāre Kristīne Sutugina.

Sakarā ar plašsaziņas līdzekļos publicēto informāciju par to, ka 13.jūnijā DP amatpersonas veica Strīķes novērošanu, Ģenerālprokuratūrā atbilstoši Operatīvās darbības likumam tika veikta pārbaude.

Pārbaudē noskaidrots, ka DP amatpersonas minētajā datumā pret Strīķi nav veikušas operatīvās darbības pasākumus, tai skaitā operatīvo novērošanu, tas ir, izsekošanu.

Strīķe iepriekš sacīja, ka savulaik DP ilgstoši strādāja par operatīvo darbinieku un KNAB vadīja operatīvo darbību, tāpēc labi pārzina novērošanas specifiku un ir absolūti pārliecināta, ka šīs darbības attiecībā pret viņu veikusi tieši DP. Strīķe arī apliecināja, ka nekādu noziegumu nav pastrādājusi un uz DP nav saukta, līdz ar to nav zināms, vai pret viņu ir sākts kriminālprocess vai arī kāda pārbaude.

Strīķe savā kontā sociālajā tīklā “Facebook” rakstīja, ka 13.jūnijā Imantā pie savas daudzdzīvokļu mājas konstatējusi, ka viņu izseko DP darbinieki. “Labi zinot, kā tiek organizēta izsekošana, ierastajā Imantas vidē nav grūti saskatīt DP raksturīgo profesionāli vājo darbu. Pat pasveicināju vienu no ekipāžām, tie no pārsteiguma zaudēja runas dāvanas,” raksta Strīķe, kura pati savulaik karjeru veidoja DP.

Viņa norādīja, ka jau gadiem ilgi DP veic pārbaudes par sniegtajām intervijām, pratina žurnālistus, rosina “mistiskus kriminālprocesus par it kā valsts noslēpuma izpaušanu, atzīst par aizdomās turēto viņas bijušo kolēģi KNAB Operatīvo izstrāžu nodaļas priekšnieku Juri Jurašu, kas ir ziņojis par viņam piedāvāto kukuli un iestāžu bezdarbību”.

Kriminālprocesa likumā paredzētas 11 speciālās izmeklēšanas darbības, kādas drīkst pielietot tiesībsargājošā iestāde, piemēram, sakaru līdzekļu kontrole un personas novērošana un izsekošana. Savukārt Operatīvās darbības likumā teikts, ka ja izmeklēšanas vai drošības iestādes rīcībā ir pamatota informācija par personas gatavotu vai izdarītu noziedzīgu nodarījumu vai tās radītu valsts vai sabiedrības drošības apdraudējumu, ir atļauta šīs personas ilgstoša operatīvā novērošana. Ilgstoša izsekošana ir pieļaujama tikai operatīvās izstrādes gadījumos.

Savukārt DP kategoriski noraidīja Strīķes izteikumus un aicināja Strīķi atturēties no nepamatotiem publiskiem izteikumiem.

 

 

Komentāri (11)

andrejs 17.07.2017. 22.13

Starp citu, kā tur bija ar to “atentātu” pret Pabriķi? Vai izmeklēšana ir noskaidrojusi, kurš naciķis tas bija… 🙂

+1
-2
Atbildēt

0

Ēriks 17.07.2017. 17.57

Tagad tik neatlaisties.Ne dienu bez JKP masu medijos!

+3
-4
Atbildēt

8

  basta > Ēriks 17.07.2017. 18.11

  to Ēriks

  Čekas polittehnologi atteiksies no Vienotības par labu JKP, kā agrāk atteicās no Šļesera. Katru dienu IR, Tomsons, Liniņš, Streips un Strautmane slavinās Bordāna varzu, ka intelektuāli alternatīvi apdāvinātie raņģēdāji sāks to uzskatīt par mesiju un aizmirsīs, ka tas ir parasts uzspodrināts LC mūdzis.

  0
  -5
  Atbildēt

  0

  Ēriks > Ēriks 17.07.2017. 18.14

  Nu bet cik ilgi šis nodrāztais paņēmiens var iet cauri?!

  +2
  -5
  Atbildēt

  0

  basta > Ēriks 17.07.2017. 18.34

  to Ēriks

  Cik gadu bija pagājis no Gorbunova “smukās frizūras” un Zīgerista banāniem līdz Zatļera varzas uznāciena?

  0
  -3
  Atbildēt

  0

  Ēriks > Ēriks 17.07.2017. 18.48

  No Zīgerista līdz Zatleram 16 gadi.no Zatlera līdz Bordānam tikai septiņi gadi,uz pusi mazāk,tad nu arī panākumi,cerams,būs vismaz divreiz mazāki.

  +1
  -4
  Atbildēt

  0

  basta > Ēriks 17.07.2017. 19.05

  to Ēriks

  “No Zīgerista līdz Zatleram 16 gadi”

  No Zīgerista līdz Zatļeram pa vidu bija “cīnītājs ar oliharhiem”, Šļesers.

  0
  -3
  Atbildēt

  0

  Ēriks > Ēriks 17.07.2017. 20.16

  Kara māksla ir maldināšanas māksla. Tāpēc, pat ja esi spēcīgs, izliecies par nespēcīgu, ja esi gudrs, izliecies par nezinošu, ja esi prasmīgs, izliecies par nemākuli. Pirms uzbrukuma imitē bezrūpību un pasivitāti. Kad mērķis ir tuvu, radi iespaidu, ka tas ir tālu, bet, kad mērķis ir tālu, radi iespaidu, it kā tas būtu jau tuvu.

  Tas, kurš prot maldināt pretinieku ar viltus darbībām un panākt tā atbilstošu rīcību, spēj ievilināt pretinieku lamatās un tur to sakaut.

  Pirms rīkojuma došanas rūpīgi apsver un apdomā katru savu iecerēto darbību un tās sekas. Tas no pretiniekiem, kurš pirmais spēs atšķirt tiešos manevrus no netiešajiem, īstās darbības no viltus un māņu darbībām, tas uzvarēs.

  Kara mākslas gudrība: nepaļaujies, ka pretinieks neatnāks, paļaujies uz savu gatavību sagaidīt to. Nepaļaujies, ka pretinieks neuzbruks, paļaujies uz savu pozīciju neieņemamību.http://www.draugiem.lv/karamaksla/news/post/Sun-Dzi-Kara-maksla-fragmenti_5407218

  0
  -3
  Atbildēt

  0

  Ēriks > Ēriks 17.07.2017. 19.42

  Zīgerista laikā vēl nebija oligarhu,nācās izlīdzēties ar korupciju,birokrātiju un augstprātīgiem ierēdņiem,tas neskaitās,tā kā mums tagad būs tikai trešā pretoligarhu partija.

  +1
  -3
  Atbildēt

  0

  lno > Ēriks 17.07.2017. 19.49

  basta, Ēriks. Sutku sapulce barona zirgu stallī?:):):)

  +4
  -2
  Atbildēt

  0

andrejs 17.07.2017. 20.49

Varbūt tomēr ir radušās šaubas par Annas. Aņutas, Jutas identitāti?

+2
-4
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu