Ģimenes ārsti neparakstīs vienošanos un turpinās streiku, mainot tā formu (papild.) 2

Veselības ministre Anda Čakša. Foto: Evija Trifanova, LETA

Ģimenes ārstiem par kvalitātes kritēriju izpildi piedāvā piemaksu 150 eiro apmērā

Latvijas Ģimenes ārstu asociācija (LĢĀA), izvērtējot Ministru prezidenta Māra Kučinska (ZZS) un veselības ministres Andas Čakšas gala piedāvājumu veselības nozares uzlabošanai, neparakstīs vienošanos un turpinās protestu, mainot tā formu, paziņoja LĢĀA vadītāja Sarmīte Veide.

“Izskatot priekšlikumus, redzam, ka nekas nav mainījies, un pat tie vienošanās priekšlikumi, kas panākti tikšanās laikā, nav iekļauti. Mēs neejam uz vienošanos un neparakstām to,” paziņoja Veide.

Viņa teica, ka, redzot situāciju un saņemot pacientu zvanus, nolemts mainīt protesta formu. “Streiku turpinām, bet mainām formu,” sacīja Veide.

Latvijas Ģimenes ārstu asociācijai pirmdien nosūtīts valdības vienošanās gala piedāvājums, aicinot par to vienoties rītdien ar Ministru prezidentu un veselības ministri, ziņo LETA.

Vienošanās projekts paredz, ka Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) un veselības ministre Anda Čakša apņemtos nodrošināt proporcionālu ārstniecības personu darba samaksas pieaugumu, paredzot no 2018.gada 1.janvāra ģimenes ārstiem maksājamās kapitācijas naudas atalgojuma daļas pieaugumu. Tāpat tiktu veiktas nepieciešamās izmaiņas, lai kapitācijas naudas un ģimenes ārsta palīga/māsas atalgojuma aprēķinos par pamatu noteiktu virtuālo ģimenes ārstu prakses lielumu 1500 reģistrēto pacientu skaitu ģimenes ārsta praksē atbilstoši konceptuālā ziņojumā “Par veselības aprūpes sistēmas reformu” definētajam.

Vienošanās projekts paredzētu, ka ģimenes ārstu kapitācijas naudas ietvaros, sākot ar 2018.gada 1.janvāri, tiktu noteikta piemaksa 150 eiro mēnesī par atsevišķu kvalitātes kritēriju izpildi. Līdz 2018.gada 1.maijam ģimenes ārstiem tiktu dota iespēja uzlabot darba kvalitātes kritēriju rezultātu izpildi un maksāts novērtējuma maksājums pilnā apjomā. Kritēriju noteikšanai tiktu izveidota darba grupa.

Tāpat tiek piedāvāts nepieciešamības gadījumā precizēt konceptuālajā ziņojumā “Par veselības aprūpes sistēmas reformu” iekļauto primārās veselības aprūpes sadaļu, kā arī līdz 2017.gada 15.septembrim sagatavot detalizētu redzējumu primārās veselības aprūpes attīstībai, tajā skaitā nosakot prasības pašvaldību atbalstam to teritorijā esošo ģimenes ārstu praksēm.

Vienošanās paredzētu arī veikt grozījumus normatīvajos aktos, nosakot, ka līdz 2018.gada 1.janvārim vienotās veselības nozares elektroniskās informācijas sistēmas (E-veselības) lietošana ģimenes ārstiem ir brīvprātīga, kā arī nodrošināt, ka Nacionālais veselības dienests efektīvāk sadarbojas ar E-veselībā integrējamo lokālo programmatūru izstrādātājiem, kā arī atkārtoti apzina situāciju par interneta pieslēguma pieejamību ģimenes ārstu praksēs. Tāpat tiktu nodrošināts atbalsts E-veselības sistēmas lietošanai pirmspensijas un pensijas vecumā esošiem ģimenes ārstiem.

Vienošanās arī paredzētu līdz 2018.gada 1.janvārim aprēķināt ģimenes ārsta praksē apmaksājamo manipulāciju faktiskās izmaksas un uzsākt to ieviešanu un turpināt darbu pie normatīvajiem aktiem attiecībā uz pacienta pamattiesību un ģimenes ārsta konfidencialitātes pienākuma izpildīšanu.

Piekrītot iepriekšminētajam piedāvājumam, LĢĀA būtu jāapņemas aicināt ģimenes ārstus nodrošināt ar Nacionālo veselības dienestu noslēgto līgumu izpildi, tostarp, ģimenes ārstu pieslēgšanos E-veselības sistēmai līdz 2017. gada 1. septembrim.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja asociācijas vadītāja Sarmīte Veide, Streika komiteja šodien sanāks uz sēdi, lai spriestu par piedāvājumu, savukārt ģimenes ārsti medijus informēs par savu lēmumu.

(papildināta no sākuma)

 

Komentāri (2)

Absints 17.07.2017. 15.51

Pie ārsta tikt ir ļoti grūti, un tie neatbild par sava darba rezultātiem nekādi. Tāpēc man tas, ka ārsti streiki ir gandrīz tāpat, kad nestreiko. Te nav lielas starpības. Streiko vai nestreiko, tāpat jāmeklē paziņu paziņas, un jāmaksā ķešā. Un ja maksā ķešā, streiks ir nebūtisks. Arī tagad var tikt pie ģimenes ārsta, ja maksā papildus…

Manuprāt, viņi var mierīgi turpināt streikot…

+4
-2
Atbildēt

0

Vija 17.07.2017. 21.27

Uzskatu, ka ārsts nedrīkst risināt savas problēmas pazemojot tos, kuriem solījies kalpot! Godaprāts naudā noslīcis!

+1
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu