Krievijas varasiestādes noraida Navaļnija kandidatūru prezidenta vēlēšanām 1

Aleksejs Navaļnijs 2017. gada decembrī iesniedz pieteikumu kā prezidenta vēlēšanu kandidāts. Foto: ITAR-TASS/LETA
Print Friendly, PDF & Email

Krievijas Centrālā vēlēšanu komisija pirmdien vienbalsīgi noraidīja opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija kandidatūru nākamajā gadā paredzētajām prezidenta vēlēšanām, ziņo LETA/Eho Moskvi.

Visi 12 komisijas locekļi nobalsoja par atteikumu reģistrēt Navaļnija kandidatūru, jo viņš ir krimināli sodīts tā dēvētajā “Kirovļes” lietā. Savukārt Navaļnijs viņam celtās apsūdzības un spriedumu uzskata par safabricētu politisku pasūtījumu.

Arī ECT pērnā gada februārī atzina, ka šajā lietā pārkāptas Navaļnija tiesības uz lietas taisnīgu izskatīšanu tiesā, un, pamatojoties uz ECT spriedumu, Krievijas Augstākā tiesa uzdeva lietu izskatīt no jauna. Taču atkārtotajā prāvā Krievijas tiesa lēma tieši tāpat kā iepriekšējā reizē.

Komisija norādīja, ka noziegums, par kuru notiesāts Navaļnijs, ir “nopietns” un tāpēc viņam nav tiesību pretendēt uz valsts galvas amatu. Turklāt sēdes laikā komisijas priekšsēdētāja Ella Panfilova apsūdzēja Navaļniju “jaunatnes muļķošanā” un nelikumīgā līdzekļu vākšanā.

Navaļnijs jau iepriekš brīdināja, ka aicinās savus atbalstītājus boikotēt vēlēšanas, ja viņam būs liegts tajās kandidēt. Lai gan faktiski nav nekādu šaubu, ka vēlēšanās kārtējo reizi bez pūlēm uzvarēs līdzšinējais Krievijas prezidents Vladimirs Putins, zema vēlētāju aktivitāte var izsaukt šaubas par autoritārā līdera varas leģitimitāti.

Pēc vēlēšanu komisijas lēmuma Navaļnijs jau paziņojis, ka aicina uz vēlēšanu boikotu. “Mēs izsludinām vēlētāju streiku. Mēs aicinām ikvienu boikotēt šīs vēlēšanas. Mēs neatzīsim rezultātus,” sacīja opozīcijas līderis.

Navaļnijs norādīja, ka vēlēšanu komisija liedz kandidēt patiesiem opozicionāriem un ka vēlēšanās ļauj piedalīties vienīgi kandidātiem, kas nevēršas pret korupciju un nerīko patiesas kampaņas. “Procedūra, kurā mūs aicina piedalīties, nav vēlēšanas,” viņš uzsvēra. “Tajās piedalās vienīgi Putins un viņa paša izraudzīti kandidāti. Tagad iet uz vēlēšanām nozīmē balsot par meliem un korupciju.”

Komentāri (1)

basta 26.12.2017. 18.47

Krievijas politiķu vidū nav Latvijas draugu, jo neviens no tiem neizsakās par absolūtā ļaunuma un visu tā simbolu un atribūtu bezierunu likvidāciju. Latvijas draugs bija Šamiļs Basajevs un vēl par tādiem var uzskatīt Piejūras partizānus. Ja tur būs nopietni spēki, kas varētu sarīkot Pilsoņu karu, Latvijai tie būtu jāatbalsta, taču bučoties ar tiem nevajadzētu, jo tie vienalga būtu krievu impērasti. Mums vislabākais Krievijas vadītājs ir alkatīgais, paranoidālais, atriebīgais sadists, kodolterorists un slepkava, pidaras – pedofīls Putins, jo viņš pārliecinoši ved krievu pasauli pie tās radītāja uz elli.

0
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu