Bažas • IR.lv

Bažas

29
Krievijas un Baltkrievijas militārie manevri "Zapad 2017" Baltkrievijas poligonā Borisovā. Foto: EPA/LETA
Gunārs Nāgels

Vai latvieši baidās no iespējama Krievijas uzbrukuma, bieži prasa ārzemnieki

Latvieši dzīvo it kā divās paralēlās pasaulēs vienlaicīgi. Vasara iet pilnā sparā – brīvdienas un kultūras pasākumi. Pat valsts iestādes taisās pilnīgi ciet. Piemēram, Latvijas Nacionālā arhīva lasītava būs slēgta visu augusta mēnesi.

Priecājamies par Nāciju Grand Prix Rīga 2017 un 3. Eiropas koru olimpiādi; arī par 2.Starptautisko Operetes festivālu un Jūrmalas festivālu.

No otras puses, Latvijā visu laiku nāk iekšā sabiedrotie NATO militārie spēki ar iespaidīgu kara tehniku. Vai tie ir vajadzīgi, vai draudi ir reāli?

„Vai latvieši baidās no iespējama Krievijas uzbrukuma?” – man bieži prasa ārzemnieki. Skatoties uz vasaras priekiem, varētu domāt, ka ne. Protams, ka Latvijas iedzīvotāji nepārtraukti nedomā par militārām aktivitātēm, bet tāpēc jau ir iedarbinātas iestādes – bruņotie spēki, – kuru uzdevums ir patiešām nepārtraukti domāt par visļaunākajiem scenārijiem.

Jautājums kļūst aktuālāks, jo tuvojas Krievijas Zapad 2017 (krieviski: Rietumi 2017) militārās mācības, kuras paredzētas Baltkrievijā un Kaļiņingradas apgabalā (tātad pie Polijas un Lietuvas robežām) šogad no 14. līdz 20. septembrim. Krievijas puse apgalvo, ka mācībās būs iesaistīti ne vairāk kā 13 000 militārpersonu, bet Polijas Aizsardzības ministrijas eksperti apgalvo, ka Krievija ir pasūtījusi neparasti daudz – pāri par 4000 – vilcienu vagonu miltārpersonu transportam, no kā tiek secināts, ka mācībās varētu izvietot divas Krievijas bruņotās/mehanizētās divīzijas ar 30 000 militārpersonām.

Vai no tā būtu jābaidās? Meklēsim atbildi nesenajā vēsturē. 2008. gadā no 15. līdz 31. jūlijam Krievijas 58. armija piedalījās apmācībās Kavkaz 2008 pie Gruzijas robežas. Augusta sākumā Pekinas Olimpisko spēļu aizsegā tā pati armija iebruka Gruzijā.

Citas apmācības, par kurām nebija iepriekšējs paziņojums, notika 2014. gadā no 26. februāra līdz 3. martam Krimas tuvumā un pašā Krimā. Tūliņ pēc tam šie paši mācībnieki nodrošināja Krimas okupāciju un aneksiju.

Agrākajās apmācībās – Zapad 2009 un Zapad 2013 – Krievija it kā esot simulējusi kodoluzbrukumus NATO zemēm.

Tātad bažām ir nopietns pamatojums un ir svarīgi nodrošināt gan sabiedroto spējas, gan to vēlmi palīdzēt mūs aizstāvēt. Kā arī likt pasaulei saprast, ka partizāni nebija tikai pēckara fenomens, bet ka arī šodien mēs savu valsti neatdosim tik viegli, kā 1940. gadā. Šodien mēs nestāvam sardzē vieni paši.

Autors ir laikraksta “Latvietis” redaktors

 

Komentāri (29)

Es 24.07.2017. 12.54

Labdien!

Un ko tad mums domāt par Ķīnas un Krievijas kopīgajām mācībām karakuģiem pie mūsu krastiem? Ķīna dod signālu puņķinam, ka būs tās atbalsts militārām akcijām Baltijas telpā? Vai tas nav nopietnāks drauds par Zapad 2017?

http://www.delfi.lv/news/arzemes/kina-un-krievija-baltijas-jura-rikos-kopigus-flotes-manevrus.d?id=48968263

https://sandraveinberga.com/2017/07/19/krievu-kiniesu-manevri-baltijas-jura/

+3
0
Atbildēt

2

    basta > Es 24.07.2017. 13.49

    to Valdis

    Nesauksi taču ķīniešus par pēdējiem idiotiem, kad viņiem ir neapgūtas zemes Dienvidsibīrijā un novārtā atstātas krievenes. Nu, pieņemsim, sakautu NATO un tālāk? Bez tehnoloģijām, bez noieta tirgiem, nonīktu kopā ar civilizācijas pabirām.

    Ķīnas tirdzniecības apojoms tikai ar ASV desmitiem reižu pārsniedz apgrozījumu ar Krieviju.

    +1
    -1
    Atbildēt

    0

    Edgars Avotiņš > Es 25.07.2017. 10.12

    Ķīna vienmēr bijusi par neiejaukšanos. Viņi neatbalstīs Krievijas aktivitātes, bet arī neatbalstīs kādus stingrus pasākumus pret Krieviju. Ķīna nav atzinusi D-Osetiju, Abhāziju, Krimas aneksiju, bet arī nepievienojas sankcijām pret Krieviju.

    Līdz ar to – es teiktu, ka mums ne mazākajā mērā nav jāsatraucas par Ķīnas un Krievijas kopējām flotes mācībām.

    0
    0
    Atbildēt

    0

west 24.07.2017. 19.56

Par ko ir raksts ? Autors baidās ?

Latvieši ir piedalījusies divu krievu impēriju sagraušanā. Sagraus arī pēdējo,ja labi palūgs. Vajag cīnīties par savu dzimteni un paraut līdz okupantu baru, nevis nosprāgt kā pazemīgiem vergiem. Somi pierādīja, ka tas darbojas.

Ja par tēmu, tad šīs mācības ir kārtējais Putina blefs sava reitinga uzturēšanai. Visvairāk ir jāuztraucas “baķkam” Lukašenko. Izskatās ,ka tiek gatavots Baltkrievijas anšluss. Milzīgo krievu armijas daudzumu ievedīs, bet “aizmirsīs” izvest.

Belarusj – naš ! Vierna tauta – viens fīrers !

Ar NATO valstīm Putina nekaros, jo grib ilgi un bagāti dzīvot. Labi, ka ir ASV, no kuru armijas viņš ļoti baidās.

Vājais NATO posms ir mērkaķeles vācu armija, bet par laimi tas nav noteicošais.

+5
-2
Atbildēt

4

ierados 25.07.2017. 10.32

“… Es nevaru iedomāties situāciju, ka Krievija uzbruktu mums, situācijā, kad pie mums ir mierīga iekšpolitiskā situācija.”
Man arī šajā situācijā patīk pašreizējā situācija, jo citā situācijā nevar zināt kāda izveidosies situācija un tad mums nāksies rīkoties atbilstoši situācijai, pie tam mēs nezināsim vai tas uzlabos vai pasliktinās situāciju, kas var novest pie kritiskas situācijas, kad vairs nevarēs glābt situāciju, citiem vārdiem, latviski izsakoties, mēs būsim pakaļas situācijā. Vot!

+2
0
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu