Īstenos sākotnējo Pļavniekkalna skolas rekonstrukcijas plānu • IR.lv

Īstenos sākotnējo Pļavniekkalna skolas rekonstrukcijas plānu

39
Pļavniekkalna sākumskola. Foto: kekava.lv

Vecāku padomes vadītāju no sēdes izved policija

Ķekavas novada Pļavniekkalna sākumskolas ēku nojauks, lai tās vietā būvētu jaunu, tā ceturtdien pēc vairāku stundu diskusijām nolēma novada domes deputāti, ziņo LETA.

Domes priekšsēdētājs Andis Damlics arī piedāvāja mainīt projekta pirmo punktu, kas paredz, ka skolā notiks mācības 1.-4.klasē, uz punktu, ka mācības notiks 1.-6.klasē. Deputāti šo priekšlikumu atbalstīja, 12 deputātiem balsojot “par” un trijiem atturoties.

Pēc balsojuma kājās piecēlās Pļavniekkalna skolas vecāku padomes vadītājs Neils Kalniņš, raidot pārmetumus Damlica virzienā un aicinot viņu atkāpties no amata. Kalniņš turpināja savu aicinājumu atkārtot tik ilgi, kamēr Damlics izsludināja sēdes pārtraukumu un lūdza pašvaldības policijas pārstāvjiem Kalniņu izvest no domes ēkas.Ķekavas novada Pļavniekkalna skolas vecāku padome Administratīvajā tiesā apstrīdēs domes lēmumu par sākumskolas nojaukšanu, aģentūrai LETA pastāstīja vecāku padomes pārstāvis Ansis Kalvāns.

Kalniņš preses konferencē pēc domes sēdes norādīja, ka vecāku padome nav apmierināta ar domes pieņemto lēmumu par skolas rekonstrukciju, to nojaucot un pēc tam uzbūvējot jaunu tajā pašā vietā, tāpēc jau uzreiz sāks izstrādāt pieteikumu Administratīvajai tiesai. “Mums nav laika, mēs sāksim pie iesnieguma tiesā strādāt jau tagad,” pauda Kalniņš.

Tāpat vecāku padome plāno vērsties Izglītības un zinātnes ministrijā un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā, norādot, ka dome absolūti ignorē iedzīvotāju viedokļus un sabiedriskās apspriešanas rezultātus, kā arī neieklausās savos plānošanas darbiniekos.

Jau vēstīts, ka no rīta ap 50 cilvēku pulcējās protestā pret šo domes ieceri, bet aptuveni tāds pats cilvēku skaits blakus ieceres pretiniekiem pauda atbalstu Ķekavas novada domes plāniem par skolas rekonstrukciju, novēroja aģentūra LETA.

Pēc tam domes sēdē par priekšlikumu raisījās garas un asas diskusijas. Damlics norādīja, ka jautājums ir skatīts jau vairāku gadu garumā, lēmums ir izvērtēts un pārdomāts, turklāt ir uzklausīts vecāku un pedagogu viedoklis.

Savukārt deputāts Jurķis pauda, ka priekšlikums neiztur nekādu kritiku. “Šobrīd dome vēlas uzlikt ielāpu, nojaucot esošo skolu un uzceļot nedaudz lielāku. Uz mirkli par ļoti lielu naudu aizlāpīs skolas trūkumu. Varbūt vajag ieklausīties sabiedrības viedoklī,” teica Jurķis.

Ieceri kritizēja arī deputāte Arnte, norādot, ka piedāvātais projekts liecina, ka dome nodarbosies ar pašvaldības budžeta izšķērdību. “Lēmumiem ir jābūt vērstiem ar skatu nākotnē un iedzīvotāju interesēs – nevar būvēt skolu, kura tūlīt būs pilna,” teica Arnte. Viņa uzskata, ka iedzīvotāji netiek uzklausīti, kaut ir pauduši savu viedokli.

Savukārt deputāts Malinavskis norādīja, ka, nepieņemot lēmumu par skolas rekonstrukciju, 2019.gadā tā nesaņems akreditāciju un tiks slēgta. Tāpat viņš uzsvēra, ka paredzētajā skolas ēkā būs 12 klases, kurās katrā varēs mācīties 30 bērni, tāpēc kopumā skolā varēs mācīties 360 skolēni.

Arī deputāts Vītols atbalstīja domes piedāvāto rekonstrukcijas projektu, uzsverot, ka pēc demogrāfiskajiem datiem 2016./2017.gadā bija plānots, ka Pļavniekkalna skolā mācīsies 242 bērni, bet šobrīd mācās 207. Tāpēc, ja 2018./2019.mācību gadā ir plānots, ka skolā mācīsies 279 skolēni, reālais skaits būs mazāks.

Diskusijā iesaistījās arī Pļavniekkalna skolas direktore Agita Baltmane, norādot, ka skolas personāls uzskata – ēkai jābūt jaunā vietā un lielākai. Metu projektā esot paredzēts, ka vienā klasē būs 24 skolēni, bet, balstoties uz jauno pedagogu atalgojuma modeli, klasē vajadzīgi vismaz 30 skolēni. Turklāt skolu nepieciešams būvēt jaunā vietā, lai netiktu traucēts mācību process skolas būvniecības laikā.

Pļavniekkalna skolas vecāku padomes iebildumus par rekonstrukcijas plānu var lasīt šeit, savukārt domes priekšsēdētāja atbildi – te.

 

Komentāri (39)

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu