Rīgas pašvaldības parādsaistības veido teju 190 miljonus eiro 3

Rīgas karogs. Foto: Ieva Čīka, LETA

Lielākais aizņēmums pērn bijis nepieciešams Nacionālā mākslas muzeja atjaunošanai

Pērnā gada beigās Rīgas pašvaldības parādsaistību kopējā summa bijusi 189,9 miljoni eiro, ziņo LETA.

Kā liecina Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu komitejā akceptētais ziņojums par Rīgas pilsētas pašvaldības ilgtermiņa saistību vadības stratēģijas 2013.-2017.gadam izpildi 2014.gadā, pērnā gada 31.decembrī Rīgas pašvaldībai bija aktīvi 29 kredītlīgumi ar kopējo atlikušo summu 189,8 miljoni eiro.

Pērn pašvaldība piesaistījusi aizņēmumu kopumā 21 240 242 eiro apmērā no Valsts kases astoņu projektu īstenošanai. Lielākais aizņēmums – 8 642 581 eiro – bijis nepieciešams Latvijas Nacionālā mākslas muzeja atjaunošanai.

Likums “Par pašvaldību finanšu stabilizēšanu un pašvaldību finansiālās darbības uzraudzību” nosaka, ka pašvaldības parādsaistības, kurām iestājies atmaksāšanas termiņš kārtējā saimnieciskajā gadā, kopā ar iepriekšējo gadu parāda saistībām, kurām iestājies atmaksāšanas termiņš, nedrīkst pārsniegt 20% no pašvaldības kārtējā saimnieciskā gada budžeta kopapjoma. Rīgas domes Finanšu departamenta direktora Ilga Tiknuse komitejas sēdē sacīja, ka pašvaldības parādsaistības “ne tuvu nepārsniedz” šo atzīmi.

Savukārt Rīgas saistību vadības stratēģijā noteikts, ka pašvaldības parādsaistību apjoms pret budžeta ieņēmumiem nedrīkst pārsniegt 100%. Tiknuse informēja, ka saistību apjoms pērn bijis ap 86% pret budžeta ieņēmumiem. 2013.gadā tas bijis 90%.

Opozīcija sēdē taujāja Tiknusei, vai pašvaldība nedomā turpmāk kaut kā ierobežot aizņēmumu politiku, piemēram, nosakot, ka kopējais parādsaistību apjoms nevar pārsniegt 10% vai 15% no pašvaldības kārtējā saimnieciskā gada budžeta kopapjoma. Tiknuse skaidroja, ka “šos rāmjus” nosaka valsts. “Mēs nevaram sev uzlikt vēl, jo tad tas bremzēs attīstību,” pauda Finanšu departamenta direktore.

Finanšu un administrācijas lietu komiteja šodien akceptēja arī Rīgas pilsētas pašvaldības 2014.gada publisko pārskatu. Pēc Rīgas domes apstiprinājuma tas tiks iesniegts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā publicēšanai tās mājaslapā, kā arī publicēts Rīgas pašvaldības mājaslapā.

Pārskatā nodrošināts pašvaldības sasniegto rezultātu salīdzinājums ar attīstības plānošanas dokumentos un politisko vadlīniju dokumentos noteiktajiem uzdevumiem un plānotajiem rezultātiem. Tajā detalizēti aprakstīta pašvaldības budžeta izpilde un izlietojums aizvadītajā gadā.

 

Komentāri (3)

Bet 28.05.2015. 09.16

“Savukārt Rīgas saistību vadības stratēģijā noteikts, ka pašvaldības parādsaistību apjoms pret budžeta ieņēmumiem nedrīkst pārsniegt 100%. Tiknuse informēja, ka saistību apjoms pērn bijis ap 86% pret budžeta ieņēmumiem. 2013.gadā tas bijis 90%”

Atklāti sakot, baisi lieli saistību apjomi Rīgas domei.

Bet, kā parasti, Ušakovs vienmēr uzsver, ka parādus RD esot sataisījušas labējās partijas nevis kreisie demagogi ar Ušakovu un Dologopolovu priekšgalā. Pat Zelta tilta projekta aizsākšanu taču parakstīja tas pats Dolgopolovs ar Bojāru nevis labējās partijas, kuras tika ievilktas kā ķīlnieki šajā Rāvja brāķa produktā, bet Ušakovam,, kā jau labajam krievam,citi nodomi, citas runas un, kā parasts melot!

+2
0
Atbildēt

0

lno 28.05.2015. 10.47

ierados 28.05.2015. 12.22

Tikai mieru, dāmas un kungi! Rīgai bankrots nedraud. Gan jau valsts budžets izvilks. Nav jau USA un Detroita.

0
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu