Razāns atteicies no ministra portfeļa • IR.lv

Razāns atteicies no ministra portfeļa

30
Krists Spruksts, LETA
Indra Sprance

Premjers: tagad būs jāmeklē jauns kandidāts, vakanti arī tieslietu un veselības ministru posteņi

Iepriekš publiski minētais kandidāts ārlietu ministra amatam, Ārlietu ministrijas Politiskā departamenta direktors Andris Razāns ģimenes apstākļu dēļ pēdējā brīdī atteicies kandidēt uz šo amatu, otrdienas vakarā paziņoja premjers Valdis Dombrovskis, ziņo LETA.

Premjers norādīja, ka tagad viņam nāksies meklēt jaunu kandidātu vakantajam ārlietu ministra matam.

Iepriekš bija plānots, ka jau trešdien Saeima balsos par koalīcijas virzīto ārlietu ministra amata kandidātu Andri Razānu  

Sākotnēji izskanēja, ka trešdien Saeima lems arī par jauno veselības ministru, šim amatam bija plānots virzīt vienu no "Sabiedrības citai politikai" līderiem Aigaru Štokenbergu, tomēr koalīcijā par viņa kandidatūru vienprātības joprojām nav.

Pret Štokenberga kandidatūru ir iebildusi Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS). ZZS līderis Augusts Brigmanis Ir.lv sacīja, ka ir pret Štokenberga virzīšanu veselības ministra krēslā, jo uzskata, ka šajā nozarē ministram jāsāk strādāt no pirmās dienas ar pilnu atdevi un jābūt profesionālim. Atgādinām, ka bija plānots, ka Štokenbergs apvieno ministra un deputāta pienākumus.

Valdību veidojošās partijas joprojām nav spējušas vienoties arī par tieslietu ministra amata kandidātu, un vienīgais postenis, par kuru ir skaidrība, ir ārlietu ministrs. Šajā amatā koalīcija virza Ārlietu ministrijas departamenta direktoru Andri Razānu, un trešdien Saeimā paredzēts balsojums par viņa iecelšanu amatā.

LETA aptauja liecina, ka Razāns varētu saņemt parlamenta vairākuma atbalstu. Pats Razāns ar žurnālistiem pirms Saeimas balsojuma negrib runāt, Ir.lv norādīja Ārlietu ministrijā.

Kā liecina LETA arhīvs, karjeru Ārlietu ministrijā Razāns uzsācis 1993.gadā kā Ziemeļvalstu nodaļas vecākais referents. Razāns padomus ārlietās savulaik sniedzis gan eksprezidentiem Guntim Ulmanim un Vairai Vīķei-Freibergai, gan toreizējiem valdības vadītājiem Indulim Emsim (ZZS) un Aigaram Kalvītim (TP). 2005.gada februārī Razāns tika iecelts par Latvijas vēstnieku Dānijā. Viņš pildījis arī Latvijas vēstnieka Marokā pienākumus. Razāns par ĀM politisko direktoru kļuva vien šogad, kad uz Briseli pie eirokomisāra Andra Piebalga strādāt devās Pēteris Ustubs.

Jau vēstīts, ka pēc Tautas partijas lēmuma pamest valdību, Ministru kabinetā atbrīvojās tieslietu, veselības un ārlietu ministra portfeļi.

Komentāri (30)

austrisv 20.04.2010. 14.08

Izskatās, ka Lembis ir iecirtis zobus ne pa jokam visās iespējamās ar tieslietām jomās(ģenerālprokurors, tieslietu ministrs)
Pilnīgas šausmas un jautājums, vai patiešām mēs dzīvojam demokrātiskā valstī, kur tik redzama ir triju oligarhu ietekme! Dombrovski, nepadodies! Visas cerības uz Vienotību!

+16
0
Atbildēt

0

Van Excel's 20.04.2010. 21.26

Divi vienīgie jēdzīgie LV ārlietu minsitri – Georgs Andrējevs un Rihards Pīks. Varbūt kādu no viņiem?

Pīku, cerams, ar zagļu bandu nesaista kāds plašākai sabiedrībai nezināms mafijas stila, ar asinīm parakstīts kontrakts?

+1
0
Atbildēt

0

mary75 20.04.2010. 09.45

Vieni “uzticamie partneri” noveda šantāžas politiku līdz galam un aizgāja no valdības, patreiz ar šantāžu nodarbojas otrie “uzticamie partneri”, Lemberga stipendiāti.
Saprotu, ka izteikšu ļoti nepopulāru viedokli, bet, manuprāt, JL jau sen vajadzēja veidot kādu taktisku partnerību ar SC, nevis to demonizēt un atgrūst, neredzu, ar ko tad SC ir sliktāks par “uzticamajiem partneriem” ZZS, LPP, TP, TB, kas, starp citu, visi nobalsoja par Loskutova atstādināšanu, SC par to nebalsoja.
Patreiz, izskatās, JL iedzinis sevi strupceļā, un pilnīgui iespējams variants, ka pēc vēlēšanām tas paliks opozīcijā, kā RD.
Politika jāvadās pēc realitātēm, nevis jādzīvo sapņu pasaulē, un SC ir ļoti spēcīga realitāte, ar ko labāk sadarboties, nekā cīnīties.
Bet, tad dažiem no PS nebūs vairs ar ko baidīt vēlētāju, tagad taču tik ērti – neko citu jau navajag, parunā par Maskavas roku, utt., visu ierasto “patriotisko” komplektu, un jau ir balsis.
Par ekonomiku runāt – tas jau par sarežģītu.

+5
-5
Atbildēt

1

    andrejs_kirsis > mary75 20.04.2010. 18.58

    SC ir un paliks okupantu pēcteču partija ar visu okupantisko domāšanu, par ko 9.05. varēsim pārliecināties. Tāpēc viņi jāignorē. Laimīgā kārtā viņi Saulkrastos ir margināla partija un neizsauc ne mazākās emocijas. Sarunas ar SC varētu sākt pēc tam, kad viņi kā baseti, ausīm pa grīdu velkoties, atzīstas, ka cēlušies no okupantiem un nekad nepieprasīs krievu valodai otras valsts valodas statusu.Es pazīstu vienu otru krievu – Latvijā dzimušu pilsoni, kurs balsoja par TB/LNNK, “jo tie komunistu pēcteči man riebjas daudz briesmīgāk”.
    Bet suncītis tev ļoti simpātisks.

    +4
    0
    Atbildēt

    0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu